Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

xxmorelexx
Napisano (edytowane)

Witam,

na samym początku zaznaczam, że nie znam się na rowerach. Roweru chcę głównie używać do codziennego dojazdu do pracy i z powrotem -  ok. 30km w jedną stronę.

Mam dostęp do roweru Evado 4.0 Krossa jednakże wielkość ramy wynosi 19". Moje wymiary to 179 cm i 82kg. Czy rama nie będzie za mała? Jeśli nie to super i problem rozwiązany. :)

Jeśli jednak okaże się za mała to czy ten rower spełniłby moje oczekiwania?

http://allegro.pl/2018-king-of-the-road-lazaro-integral-v3-men-19-i7231347362.html

Jeśli jest to słaby wybór to może coś polecicie do 1500 zł?

Dzięki :) 

Edytowane przez xxmorelexx

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo59

Skoro masz dostęp to sprawdź :)

Raczej 19" będzie mniej "za mała" niż 21" byłaby "za duża"...

Masz go za 1500? Z którego roku model, bo to też ma znaczenie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
xxmorelexx

Dostęp, ale niestety nie fizyczny, póki co :). Rocznik 2017. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo59

2017 jest lepszy niż 2018 :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Matbg
      Przez Matbg
      Cześć,
      planuję zakup drugiej szosy i mam na oku dwa modele w tej samej cenie. Rowerek chce aluminiowy bo w tej cenie dobrego karbonu raczej nie kupie.
      Rose Pro SL
      https://www.rosebikes.pl/rose-pro-sl-105-2672333?product_shape=matt-black%2Fwhite&article_size=55cm-28
      Kross Vento 5.0 2019
      https://www.kross.pl/pl/2019/road/vento-5-0

O Rose słyszałem same dobre opinie tylko obawiam się braku serwisu na miejscu. Lekka, dobrej jakości rama przemawia na plus dla tego modelu. Znowu u Krossa waga vento 5.0 z tego co wyczytałem w teście to 9,3kg. Jest to o 1kg więcej niż Rose (katalogowo). Na plus w Vento przemawia wygląd, ale to chyba przez te stożki 30mm. Myślę, że jak by przy Rose wymienił koła na wyższy stożek to też prezentował by się jeszcze lepiej. 
      Boję się tego matowego malowania w Rose. Czy ono nie będzie sprawiało problemów ? 
       Większość rzeczy serwisowych (regulacje, centrowanie, wymiana części) robię sam bo mam złe doświadczenie po kilku serwisach gdzie rower odbierałem z rdzą na śrubach. 
      Jeśli macie jakieś doświadczenie z podanymi modelami, napiszcie proszę co o nich myślicie i pomóżcie w wyborze. 

• ruferzyk
      Przez ruferzyk
      Witam. Mam do sprzedania rower Kross Level A6 - rama z 2008r poza tym nic w nim nie pozostało seryjnego.
      Kilka słów o rowerze. Jest to rower używany, sprawny, nosi liczne ślady użytkowania, masa rysek na ramie, rama bez pęknięć. Amortyzator w pełni sprawny-wybiera liście, jedna ryska na goleni w okolicy korony-bez wpływu na prace, kilka rysek na dolnych goleniach. Taśma izolacyjna na ramie, widoczna na foto, jest po to żeby trzymać pełne pancerze, tak wolałem zawsze.

Dodatkowo do roweru dorzucam: Amortyzator RST na sprężynie jakiś taki whj stary ale sprawny, dwa koła jakieś no name 26cali pod V brake z oponami i dętkami, zestaw V-brake Alivio chyba, piasty Deore pod V-brake- będzie trzeba w nich wianki zmienić i nasmarować, sztyca BBB Skyscraper 31,8, Kierownica Ritchey, i jeszcze  trochę różnych gratów których chce się pozbyć.

Rama: Kross Level a6 2008r
      Amortyzator: Rock Shox Reba SL
      Korba: Deore
      Obręcze: Alexrims DM 24
      Piasty: Przód Dartmoor X-rolls, Tył Dartmoor Free-Force
      Szprychy: CN Spoke
      Hamulce: Avid elixir 3
      Tarcze: Deore
      Przerzutka przód: Deore, Tył: Deore XT - odwrotna sprężyna
      Kaseta: Deore XT
      Łańcuch: CN HG 93... czyli deore XT
      Manetki: Deore XT, pomimo tego że monitorki są od LX-kiedyś złamałem te od xt to kupiłem na alledrogo to co było- niestety manetki są największym mankamentem- czasami przepuszczają.
      Sztyca BBB Skyscraper
      Kierownica: FSA jakaśtam-chciałem giętą
      Mostek: no-name, dorzucam Boplighta mostek 110mm
      CENA: 1500 zł za wszystko
      Kontakt: bartekgaw@gmail.com
      Proszę pisać pytania, odpowiem w miarę możliwości. Na razie przez tydz. sprzedaje na forum, potem na Allegro, przesyłka raczej dość droga będzie, do 100 zł płaci kupujący ponad to ja.

Pozdrawiam

Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro
    • Bartosz_
      Przez Bartosz_
      Ostatnio chciałem sobie kupić jakąś fajną i w miarę lekką kierownicę do roweru MTB na kołach 27,5 cala. Znalazłem taki sklep "wish" i zakupiłem sobie tam kierownicę "Ritchey carbon wcs" . Nie długo sobie tą kierownicę założę. Pytanie teraz takie do Was. Czy do takiej jazdy po asfalcie, drogach rowerowych, ścieżkach czy czasem jechać po trawie przez łąkę czy przez lasek jakiś nie spowoduje to pęknięcia kierownicy na pół ? bo jest to kierownica bardzo lekka i cienka w dodatku. Czy do takiej jazdy spokojnej jak ja preferuje ta kierownica mi posłuży na dłuższy czas ?  Pytam, bo też nie chcę przez kierownicę spowodować wypadku na trasie i się po obijać czy połamać. Chcę też na tą kierownicę założyć sobie licznik rowerowy. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ? Ja mam nadzieje, że kierownica mi posłuży na trochę.
    • woodie
      Przez woodie
      Witam, wpadly mi w oko dwa rowerki otóz Duncon pitbull oraz Ns surge (2008) Ponizej bc
      -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Rama: Dun Con Pitbull 14"
      Amortyzator : Rock Shox Domain 318 U - turn (115mm-160mm)
      Kierownica: Funn Fatboy 810mm 7mm wzniosu (skrócona)
      Hamulec przód: Avid Elixir 1
      Hamulec Tył: Shimano Deore M6000 - nowy
      Suport: Truvativ Howitzer Team DH
      Korby: Truvativ Ruktion
      Pedały: Octane One 
      Obręcze: Dartmoor Fortres 26" 36h
      Piasty: przód Octane Orbital tył Orbital Pro
      Tarcze: przód Avid G2CS 203 mm tył G3CS 180 mm 
      Zębatka: Narrow Wide EkFan 36t
      Przerzutka: Shimano Acera 8s
      Błotnik: RaceFender Pixel Front
      Łańcuch: Sram PC-830 8s
      Gripy Renthal Lock On Medium
      Opona Tył: Continental RaceKing 26x2.2
      Opona Przód Schwalbe Rapid Rob 26x2.25
      -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Rama:Ns surge 2008 roz.M
      Amortyzator: Rock shox domain 302
      Hamulec: Hayes Stroker Trial 
      Klamka:Hayes Stroker Carbon
      Gripy: Dartmoor (lekko przetarte)
      Opony: Continental Mountain King 26x2.2(70%)
      Kiera:Spank spoon 
      Obrecze:Ns i Mavic
      Mostek: Hussefelt
      Przerzutka: SRAM X7
      Kaseta:SRAM
      Korby: Slx
      Moje pytanie to który z nich bedzie lepszy i bardziej oplacalny.
      Rower bedzie słuzyl do zjazdow oraz skakania hopeczek.
      Oczywiscie moge dopłacić i możecie proponowac inne maszyny
      Pozdrawiam!