Skocz do zawartości
blaze

[korby, manetki, przerzutka] Korba Firex, korba kwadrat, manetki srama, przerzutka sram x7

Rekomendowane odpowiedzi

blaze

Cześć!

Mam na sprzedaż stare części. Leżały nieużywane kilka lata więc je sprzedaję.

1) Korba Truvativ Firex GXP

Trójrzędowa korba razem z pedałami Shimano SP (nie pamiętam jaki model). Pedały są trudne do odkręcenia - próbowałem odkręcić - nie dałem rady.

Stan jak na zdjęciach - używane ale sprawne.

Cena 50 zł.

2) Korba na kwadrat

-Model zdjęty z roweru - Suntour CW-XCC150  (24/34/42 zębów).

Sprzedaję razem z suportem - suport wymaga przeczyszczenia.

Cena 25 zł.

3) Różności napędowe - manetki, przerzutka

- manetki Sram X7 - 8 rz. i 3 rz. - przednia nie jest w 100 % sprawna, tylna była ok.

-  gripshifty Sram 3.0 - sprawne, ale w stanie dostatecznym

- tylna przerzutka SRAM 7.0 - do wymiany kółeczka, raczej na części albo do poważnej rekonwalescencji

Cena za wszystko - 30 zł

Ceny do negocjacji ;-)

Do ceny doliczę koszty wysyłki.

Ewentualnie odbiór osobisty w Ząbkach k. Warszawy lub w Warszawie (Centrum, Mokotów, Praga Pd, Wierzbno)

Zdjęcia

https://drive.google.com/drive/folders/1EFQR5wnyCur8FZP7W8kFfrPflSI07M6q?usp=sharing

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
leo2

Jakie są blaty są w korbie firex? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
blaze

korby gxp sprzedane, temat do zamknięcia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Podobna zawartość

• kamusial
      Przez kamusial
      Cześć,
      zamierzam zmienić suport/korbę z kwadratu na HTII (suport wydaje niepokojące dźwięki i chciałbym mieć większą sztywność zestawu). Obecnie używam kompaktu FSA Tempo 50/34 175mm na 8 rzędowym zestawie, ale chciałbym jeździć bardziej 'miękko'. Ideałem byłoby coś w stylu 46-30 i 172.5mm, ale nic takiego nie znalazłem.
      W przystępnej cenie są kompakty, np. Claris ~200 pln, ale ramiona korby są albo 170, albo 175mm. Dopiero 172.5mm ma Tiagra za ~280pln (zakładam, że korba 10s będzie pasować do 8s łańcucha i kasety).
      Jest CX50 za 330pln, zewnętrzna zębatka 46, jednak wewnętrzna trochę za duża - 36, a ramiona korby tylko w opcjach 175 i 170. Ale że jeżdżę 70% szosa, 30% teren wydaje się pasować do takich warunków.
      Do clarisa i tiagry nie znalazłem niestety mniejszych zębatek które można by podmienić. 

Pytanie: jakie alternatywy warto jeszcze rozważyć? Czy się poddać i brać Clarisa?

Z góry dziękuję za pomoc

• mandacik
      Przez mandacik
      Witam,
      Posiadam problem z regulacją przerzutki tylnej XT RD-M 786 10rz. Problem polega na tym, że nie mogę jej wyregulować. 
      Na 9 (druga najmniejsza koronka kasety) słychać tarcie, nieregularne. Reguluje baryłką. Następnie na biegach 3 oraz 2 (biegi lżejsze) łańcuch próbuje przeskoczyć na większą koronkę, reguluję. Niby wszystko ok, biegi się zmieniają płynnie ale jak wyreguluję 3 i 2 to 9 się psuje, z powrotem trze o koronkę. Jak tu wyreguluję to biegi 8 i 9 się psują. I tak w kółko. Co ciekawe problem najczęściej występuje jak wrzucam lżejsze biegi. Jak idę w cięższe to 9 działa przyzwoicie. 
      Nie mam już pomysłów. Linki i pancerze nowe, tak samo jak łańcuch HG54 oraz kaseta HG500 11-34. Napęd to 1x10 38t. Manetka xt SL-M780. Dodam, że łańcuch wydłużałem, bo za krótko uciąłem za pierwszym razem, łączyłem na pin, a ogólnie jest na spince. 
      Hak prosty. Mam wrażenie, że łańcuch jest przekrzywiony na zewnątrz.
      Ktoś coś poradzi? 
    • Kacper1305
      Przez Kacper1305
      Witam
      Kupię :
      -mechanizm korbowy 52/36 , długość ramienia 175 mm, najlepiej pod HT II - budżet 250 zł .
      -przerzutkę tylną Shimano 105 , 10 rzędów , wózek GS - budżet 100 zł

• Kacper1305
      Przez Kacper1305
      Witam
      Na sprzedaż leci :
      -przerzutka przednia Shimano Tiagra FD-4600 10s obejma 31,8/28,6 - 40 zł
      -siodełko Specialized Riva , szerokość 155 mm , długość 262 mm - 60 zł
      -siodełko Wittkop, szerokość 142 mm , długość 262 mm - 15 zł
      -linki i pancerze do przerzutek i hamulców UNEX - 30 zł za cały komplet
      -kask rowerowy Meteor rozmiar  L (58-61 cm) - 30 zł
      -kask rowerowy Meteor rozmiar S (55-58cm) - 30 zł
      -kierownica szerokość 605 mm, średnica mocowania 25,4mm - 15 zł
      -mostek Zoom, średnica mocowania kierownicy 25,4 , 1 i 1/8 cala AHEAD - 15 zł
      LINK :
      https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1eFjP/
      Możliwa wysyłka paczkomatem lub pocztą .