Skocz do zawartości

[Rower do 4000zl] trudny wybor


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stanalem przed trudnym wyborem kupna roweru. Chcialbym kupic na kolach 29 i strzelilem w talona 0 GE z 2018 roku. Mam mozliwosc kupienia go za 3900. Po jakims czasie surfowania w necie znalazlem ciekawa oferte a mianowicie wyprzedaz talona 27,5 RC LTD z 2016. Rower jest nowy przeceniony z 6300 na 4100. Cena niewielka ale jaka roznica jest w osprzecie. Jestem laikiem, nie mam pojecia o komponentach. Wiek 27, 180cm wzrostu. Rower na kolach 29 czy 27,5 wystarczy? Nie ukrywam ze bede nim jezdzil na amatorskie wyscigi. Moge podeslac link, ewentualnie specyfikacje jesli bedzie potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś o takim wzroście że i jeden i drugi rozmiar koła bedzie odpowiedni. Zależy gdzie te wyscigi.  Na np proste dość płaskie trasy (Mazowsze często podawane i czasem północ kraju) wiele osob preferuje 29, na bardziej techniczne górskie kręte i do 'zabawy rowerem' trasy (cokolwiek to znaczy :) ) 27,5. Najważniejsza to zasada- odczucia. Siebie na danym typie koła. Jak ci 'leży', tu już sam musisz zdecydować, sprzęt musi zejść na drugi plan bo sam bez ciebie zadowolonego nie pojedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc czasu to treningi po asfalcie wiec raczej prosta droga i bardziej pod tym katem szukam roweru. Patrzylem ceny komponentow to talon rc jest praktycznie caly w xt a nawet xtr. Talon 0 nie jest nawet caly w slx a cena podobna. Duza roznica jest w napedzie na kole 27,5 a 29? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Oto średnice kół 26, 27,5 i 29 cali, które nie są tak oczywiste, jak mogło by się wydawać:

26″ ma średnicę            559 mm        ( z przeliczenia wychodzi 660 mm)

27,5″                                 584 mm                                                    ( 699 mm)

29″                                    622 mm                                                     (737 mm)

Jak widać, różnica między 26 a 27,5 to 25mm, a pomiędzy 27,5 a 29 38mm- wyraźnie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg mnie celuj w dobrze geometrycznie spasowane 29 z układem 2x10,2x11. 

29 które "starszej daty" miały zdecydowana nadwagę i często bardzo mulowate koła. Są przedstawiciele jeszcze na Olx tych rozwiązań. Napędzanie takiego roweru to faktycznie był wyczyn. Teraz jak są już z normalną waga między 12 z hakiem a 13z hakiem to zrobisz to bez problemu. (napędzanie i utrzymanie prędkości bo samo napędzie to 26 kolo ma tu lepsze zrywy) 

 

Jeśli szukasz pod wyścigi to raczej polecam coś z genami pod to, np https://rower-sport.pl/mobile/pl/p/TREK-X-CALIBER-9-29-2017/3075 lub jakieś fajne promocje z Krossa. Talon jest fajnym sprzętem ale raczej nakierowany na "turystykę z lekkim zacięciem sportowym" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny widelec, osobiście lata jeździłam na Raidonie powietrznym i zero problemów z czymkolwiek ale może taki osobnik mi się trafił. Słyszałam za to różne opinie o Suntour widelcach obecnie. Korby masz w napędzaniu inne z różnicą w kasecie z tego wynikającą, akurat cenię sobie Race Face'a, używam też różnych produktów od Bontragera, wracam do nich wiec mnie nie zawodzą. Trochę mixu masz z napędem w Treku no i jeden bieg mniej (10 kontra 11) W przyszłości w obu warto jesli będziesz się zawzięcie ścigał sięgnąć po inne zestawy hamulców :)

Co do 'siedzenie w rowerze' to głównie bardzo faje czucie Treka, wygodna ram, (model niższy nawet), bardziej niż Gianta wolę osobiście mniej 'trekingowe pozycje' - ale to niestety subiektywne odczucia musisz sprawdzić. 

Jest fajna opcja na wyższy sprzęt ale nie wiem czy ramowo podpasuje https://www.olx.pl/oferta/rower-trek-superfly-6-rozm-18-5-CID767-IDsN40h.html#b799cb1926;promoted

tu na plus Reba, naped. No i ulepszenia od własciela. 

edit

rama by pasowała pod wzrost.

Patrzę na tego Talona za 4100 z postu pierwszego osprzetowo wypada bardzo dobrze.(niektórzy będą się krzywić na piasty)  Gdyby był na większym kole to łakomy kąsek. (lepszy wg mnie niż ten z Raidonem) no i linia sportowa. 

 W klasie wyscigów maratonów warto szukać do końca. Promo mieli i jest efekt  https://www.rosebikes.pl/bike/rose-count-solo-1-2017-bike-now/aid:884039 do 4tys, bardzo ciekawie poskładany rower. 

Do porównania np wersja 999 euro ma np. Rock Shocka ale bez sztywnej osi ale napęd 2x11 inne koła. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak będziesz jeździł głównie po asfalcie - jak piszesz - to będzie OK.
Gorzej jak nagle zachciałoby Ci się jakiegoś wymagającego terenu - wtedy jednak lepiej by było mieć sztywne osie, co jest osiągalne w tym budżecie.
Cube ma tylko dobry napęd, a poza tym : średni amorek, słabe hamulce i kiepskie opony.
Mierzyłeś go w ogóle, czy zamawiasz w ciemno ?
Wydaje mi się, że mogłaby Ci podejść bardziej rama 19" ( zgaduję ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafaelito napisał:

Nie bede zalowal tego wyboru? 

To bardzo trudna odpowiedz:) 

Jak to sie mówi- w praniu wyjdzie co w nim siedzi i czy bedzie chemia. Czego zyczę. Cuby sa ładnymi rowerami, są wygodne i dopracowane, mnie trochę dziwi w tej cenie brak np sztywnej osi na przód chociażby. Hamulce kwestia preferencji z jazdy ale zawsze można wymienić w czasie użytkowania. Ale cóż, napęd za to porządny :) 

się zgarliśmy z  KrissDeValnor w odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...