Skocz do zawartości

[Bagażnik] montowany do sztycy + szybkozamykacze 80-150zł


bohomaz94

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Planuje wypad na MTBku Northtec Gravity AL (27,5) ze sakwami na 3 dni.  Głównie asfalt + trochę terenu. Zastanawiam się jak się zapakować, chciałbym zabrać namiot i jakieś podstawowe rzeczy.;)

Ma ktoś opnie apropo takiego bagażnika jak poniżej? 

http://allegro.pl/bagaznik-udzwig-75kg-al-do-sztycy-szybkozamykacze-i7212403544.html#thumb/3

629a28404d749d65144ae3b07d85

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja wygląda ciekawie. Natomiast nie wiadomo jak  to będzie działało w praktyce. Jest sporo elementów łączonych ze sobą i z rowerem. Każdy takie miejsce to potencjalne kłopoty, sztywność też na tym nie zyskuje. Z tym udźwiegiem 75 kg to JEDNA WIELKA BUJDA. Nie trzeba kończyć studiów inżynierskich żeby patrząc na te cienkie rurki wierzyć w takie bujdy. Uważane powszechnie za najlepsze bagażniki TUBUSY mają udźwig 35 kg. Crosso też ma 35, a sam znam kilka przypadków pęknięcia. 

Jak dla mnie to kicha. Musi być decyzja czy szosa czy teren. Jeśli tylko szosa to klasyczny bagażnik z sakwami. Jeśli ma być trudniejszy teren to tylko bikepacking Cię ratuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bohomaz94 mam inny bagażnik z takimi regulowanymi podporami, tylko bez samozamykaczy i działały ok, nie luzowały się. Mam też bagażnik na sztycę z identycznym samozamykaczem (ale bez podpór) i to jest lipa. Musiałem skręcić na zwykłą śrubę aż ze sztycy zrobiło się jajo bo ciągle mi się obracał w terenie i to z obciążeniem około 5 kg. Tutaj są podpory więc nieco inaczej, jednak samozamykacze ogólnie nie budzą zaufania. Całościowo, jak na 1 wyjazd albo na próbę czy się turystyka spodoba, może być. :)  

@lewocz dlaczego? a bagażnik bez sakw nie wchodzi w grę ? bardzo proste, niedrogie i stabilne rozwiązanie. :)     

@dovectra a na dole jak sobie ten zwykły bagażnik ma przykręcić ? Ja mam prostokątny profil w tylnym trójkącie - jakiego uchwytu użyć ?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszystkie podpowiedzi! :) 

@lewocz - tym 75 kg totalnie się nie sugeruje. Swoją drogą, kto bierze na rower takie obciążenie? :D Myślałem o bikepackingu tylko zastanawiam się czy można np. do torby podsiodłowej zapakować namiot 2os. (2kg). Wydaje mi się, że rzepy i szwy mogą być za bardzo obciążone... 

@dovectra Dzięki! Myślałem o tej obejmie tylko jak wtedy dobrać bagażnik? Myślę o długości rurek itp. Na dole ramy mam chyba miejsce na przykręcenie bagażnika więc może to rozwiąznie by mi siadło :D 

image.png.35173e6f97d550d6de0d477f1c66da2e.png  

@zws - bagażnik bez sakw? piszesz o tym montowanym do sztycy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiot bierzesz na kierownicę. Jakieś proste uprzęże z dystansami kupisz na ali za pięć dych (ale nie licz, że będzie to produkt pierwsza klasa).

Jak możesz zamontować zwykły bagażnik, to nawet nie myśl o tym na sztycę, stabilne toto będzie z bagażem około 5 kilogramów, im więcej tam kładziesz, tym będzie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bohomaz94 napisał:

@zws - bagażnik bez sakw? piszesz o tym montowanym do sztycy?

O dowolnym. Nie trzeba całego załadunku pakować na tylne koło. Na zdjęciu tył 30 litrów w tym kompletny 2 os. namiot, maty, śpiwory i buty, a z przodu 15 l. ciuchy. Z tyłu bagażnik regulowany na podporach jak w zapytaniu, tylko mocowany nie do sztycy a do obejmy z linku. Przejechałem tak Pomorze od Niemiec do Rosji zaliczając wszelkie klify i bagna, nic nie odpadło, trakcja była świetna, a na asfaltowe drogi zjeżdżałem tylko gdy nie było innej możliwości.

1w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...