Skocz do zawartości

[kierownica] Jaką polecacie? Rozmiar 44


HowToRide

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję zmienić kierownicę w szosie na większą, rozmiar 44. Problem w tym, że nie mam możliwośći jej przetestowania. Chciałbym zdać się na waszą wiedzę. Jaką kierownicę polecacie? Jakiej firmy, model? Liczy się wygoda i komfort :) 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożesz, jest tyle modeli i większość ma swoich fanów. Wszystko zależy jakim rowerem dysponujesz. Im nowszy gatunek z geometria tym bardziej kompakt kierownica. Wyjeżdżalam 4 kierownice w sumie, 3w rozmiarze który szukasz. Wygodne i tanie są acor (bodajże Polsca firma?) typ ergonomiczne spotkałam dobre accent, lubiłam truvatiw (są chyba najbardziej dostępne)ale są dość ciezkawe a mój Graal to pro lt (compakt właśnie z dosyć małym reachem pod długie klamkomanetki). Więc szczerze go polecam bo właśnie wygoda (zdecydowanie) i komfort(?tu raczej owijki dobre)/ (kupiona w biostern w dobrej cenie, też polecam) :)

Możesz celowac też w karbonowe. Niektórzy polecają te z alliexpres jako niezawodne. W innym wypadku 300/800zl jako wydatek.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym 3T Ergonova. To kierownica kompaktowa, już nie produkowana przez 3T ale nadal dostępna na ebayach i w sklepach internetowych, czasem w dobrych cenach. Są trzy wersje, LTD super lekka i droga, Team (moim zdaniem o najlepszym stosunku cena/masa/komfort) i Pro, aluminiowa więc tańsza ale nie zapewniająca tyle komfortu co wyższe karbonowe modele. Ergonova ma spłaszczony przekrój górny co zapewnia odpoczynek dłoniom w wąskim chwycie, w dolnym chwycie zapewnia doskonały dostęp do klamkomanetek i nie ma uczucia zsuwania się dłoni. Chwyt górny na kapturach, moim zdaniem zależy od wygody samych kapturów i preferencji użytkownika.

Aktualnym odpowiednikiem Ergonova jest Superergo, ale nie potrafię nic o niej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...