Skocz do zawartości

[Rura sterowa] Oszacowanie wagi


Moorzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Czy ma ktoś dane, jakieś oszacowanie nt. gęstości czy wagi na centymetr długości rury sterowej w rock shoxach? Chciałbym oszacować wagę całego amora po docięciu rury, bo wystawianie aukcji Sida z wagą ponad 1720g trochę odstrasza, choć rura jest tam naprawdę długa. Niestety, teraz nie mam jak jej uciąć :/ 

Poza tym, czy w różnych modelach są różne stopy użyte w produkcji? (oprócz world cup oczywiście ;) ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co, wystawisz na aukcję pisząc że waży np 1650g mimo że to nie jest prawda?

Napisz jak człowiek że 1720g przy długiej rurze, ktoś będzie chciał SID'a to go i tak kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, skom25 napisał:

No i co, wystawisz na aukcję pisząc że waży np 1650g mimo że to nie jest prawda?

Napisz jak człowiek że 1720g przy długiej rurze, ktoś będzie chciał SID'a to go i tak kupi.

Pewnie, że piszę realną wagę bez uciętej rury, ale ta jest wyjątkowo długa i te 1720g straszy. Nie widzę w problemu w napisaniu DODATKOWO oszacowania.

@ACTIVIA Jeśli nie byłby to problem, to chętnie bym skorzystał z oferty ;) Sam bym to zrobił, ale nie mam teraz czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, niestety ( albo na szczęście) aluminium jest lekkie, zwłaszcza w wyższych modelach jest lżejszy stop.

Jako ciekawostkę powiem że dzisiaj uciąłem 10mm ze stalowej starej rury sterowej, też waży tyle co nic a przecież stal jest makabrycznie ciężka :D

PS: Pod jakie koło to SID? Jak 29' no to jeszcze jako tako.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ACTIVIA napisał:

Trzeba się  liczyć  z tym ze w środku  z 10cm od dolu rurki jest juz pogrubiana czyli wzmacniana stożkowo i tam się waga zwiększa 

To jasne, ale wątpię, żeby ją tam odcinać :D

Teraz, firefoks napisał:

Z ciekawości: ile ma ta rura? Standardowo jest 26,5 cm.

O borzu... przypomniałeś mi, że już zapakowałem pakę... i zapomniałem zmierzyć... ale głuptak ze mnie :| 

Ale mam pod ręką SIDa RLC z 2017roku, sterówka  23,5cm teraz i wydaje mi się, że tamta była sporo dłuższa, obstawiam ok 28cm. Dziwne właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...