Skocz do zawartości

[wybór roweru] Kross Level 8 czy Canyon AL SL 7.0 2018


g0raj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak temacie, mamy dylemat który rower wybrać z dwóch następujących (rocznik 2018):

Szukałem roweru tak do 5000 PLN.

Rower do kilkudniowych wypadów w góry (np. Szklarska Poręba i okolice, Single Tracki w Świeradowie, etc.). Do częstszej jazdy w okolicach Łodzi i Kielc. Jak również do amatorskich startów w maratonach MTB/XC. Póki co zaliczyłem bikemaraton, w tym roku planuję cyklokarpaty. W następnych latach chciałbym po kilka startów w sezonie zmieścić.

Moje główne kryteria poza oczywistym faktem, żeby osprzęt był porządnej klasy to:

  • powietrzny amortyzator koniecznie z blokadą skoku w manetce,
  • przednia przerzutka na dwóch blatach
  • koła 27,5
    • po pierwsze bardzo zależy mi na zwrotności,
    • po drugie jestem niewysoki - 172 cm a do tego mam troszkę nieproporcjonalnie do wzrostu krótsze nogi, więc rama S, może M (z kalkulatora Canyon wyszło przez długość nóg S)
  • hydrauliczne hamulce tarczowe

Będę się przesiadał z budżetowego sprzętu kupionego 3 lata temu w Decathlonie za około 1300 PLN.

Teraz sedno pytania:

Kross idealnie wpasowuje się w mój budżet. Natomiast Canyon przekracza go o te 900 PLN. Pytanie czy warto dołożyć do Canyona taką kasę, bo z tego co widzę, to osprzęt wygląda lepiej. Niestety nie znam się na tym aż tyle, żeby stwierdzić czy faktycznie się to opłaca czy nie. Nie wiem też jak wypadają sami producenci w porównaniu. Kiedyś ktoś mi odradzał Krossy ze względu na jakiś problem z ramami. Stąd też moje wahania.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i komentarze w tym temacie.

A może chcecie polecić coś zupełnie innego w tym budżecie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz numer jeden: nie patrz na cenę katalogową w Krossie, bo to co tam zostało napisane dotyczy tylko tych, którzy nie negocjują cen. Parę procent da się urwać zawsze, kilkanaście czasem a jak dobrze podrążysz lub zapytasz mnie na PW to dowiesz się jak kupić ten sam rower z 25% upustem.

Co do rozmiaru Krossa, to raczej nie wchodzi nic innego w grę jak 17". No i domyślam się, że nie będziesz się dłużej zastanawiał mając taki rozrzut kwotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie jedyny "minus" canyona w stosunku do krossa to brak sztywnej osi z tyłu. Inna sprawa, że w niczym to nie przeszkadza. Zyskujesz znacząco lepszy amor, hamulce i przerzutkę z tyłu. Design jest kwestią gustu ale też bardziej leży mi canyonowski minimalizm. Jest jeszcze kwestia kół: w canyonie łożyska maszynowe ale wąskie obręcze, w krossie dla odmiany szrsze obręcze ale piasty na kulkach/konusach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chwilę poczekał i kupił Radon Jealous Al (https://www.radon-bikes.de/mountainbike/hardtail/jealous-al/jealous-al-275-80/) jak już się pojawi w bike-discount.

Jest to zupełna nowość - rower ma świetną nowoczesną ramę (sztywna oś, boost, główka tapered itp) i osprzęt też fajny (prawie to samo co w Canyonie, jedynie trochę gorszy/cięższy amor).
Cenowo wyjdzie ok 5600 zł i pewnie będzie można wynegocjować rabat w postaci darmowej przesyłki do PL.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cervandes napisał:

Komentarz numer jeden: nie patrz na cenę katalogową w Krossie, bo to co tam zostało napisane dotyczy tylko tych, którzy nie negocjują cen. Parę procent da się urwać zawsze, kilkanaście czasem a jak dobrze podrążysz lub zapytasz mnie na PW to dowiesz się jak kupić ten sam rower z 25% upustem.

Co do rozmiaru Krossa, to raczej nie wchodzi nic innego w grę jak 17". No i domyślam się, że nie będziesz się dłużej zastanawiał mając taki rozrzut kwotowy.

Taki rozrzut cenowy faktycznie zmiażdżyłby to porównanie.. :) A masz może jakieś doświadczenia z Canyonem jeśli chodzi o negocjacje? Czy również jest możliwość zejścia z tej ceny? Czy może nie opuszczają z założenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, cervandes napisał:

Nic nie wynegocjujesz, zapłacisz poza ceną jeszcze za pakowanie i wysyłkę, 70pln to kosztuje

Wysyłka u Canyona akurat jest darmowa, mają jakąś promocję, ale biorą 70 zł za karton BikeGruard.
Rok temu mieli koło maja/czerwca była już wyprzedaż rowerów MTB i były niezłe przeceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szukałeś w canyonowym outlecie czegoś? Zalega tam sporo rowerów w takich właśnie rozmiarach nietypowych...

np. takie coś: https://www.canyon.com/en-pl/factory-outlet/category.html#category=mtb-bikes&id=24476

A jeśli już coś koło 6k chcesz wyłożyć to jest np. taka oferta: https://www.canyon.com/en-pl/factory-outlet/category.html#category=mtb-bikes&id=23476

gdzie masz pełną (poza hamulcami, które są SLX) grupę XT, b. przyzwoity widelec, dużo lepsze niż crossride'y koła a nawet opony z najwyższej półki i ciekawszą geometrię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Merida?

http://www.rowerymerida.pl/produkt1442/bigseven-600-rower-merida.html

Kaseta 11x50 zapowiada się ciekawie. 

Od siebie mogę polecić Krossa B8 (29") / R8 (27,5") z 2017. Katalogowo 4999, w pewnym sklepie na ramie 17" jest dostępny za 3790 (R8)

W tej cenie nawet nie szukaj innego roweru z Rebą! i napędem SLX. Oczywiście jeśli dopuszczasz 1 blat na korbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...