Skocz do zawartości

[ebike - rower elektryczny] Ghost Hybride Lector - zakup


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Tak jak wcześniej napisałem ,tak zrobiłem... wymiana mostka i obniżenie o jeden adapter na sterach ,nowa kierownica z wzniosem  4 stopnie i nowe gripy, wszystko od Race Face seria Atlas. Zdecydowanie lepiej , dobrze na podjazdach i komfortowo na zjazdach . Poza tym mam lęki przed kierownicami Di2 , jestem wstanie tolerować otwory pod gripami , ale spory otwór na kable na środku kierownicy....no nie dam rady...wolę kable puścić górą.  
I apel do malkontentów, można jeździć na manualu i uzupełniać na e-biku. Nie trzeba rezygnować z dobrego enduro i xc ,bo elektryk nie zastąpi..jedynie uzupełni do tego całkiem przyjemnie rozwijając  trening.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co jakiś czas aktualizuje nią soft, znajduje trzy różne - dla silnika, manetki i wyświetlacza ;). Można sobie skonfigurować tryby wspomagania, jak ma się Di2 to dużo więcej. Ogólnie spoko apka ale ja korzystam tylko jak update i zmiana trybów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie z updatem - od wersji 4.7 (być może nawet wcześniejszej) sa problemy z odblokowaniem 25 km/h trzeba kupować droższe i trudno dostępne chipsy.

Z apki wybrałem preset dynamic - fajnie się sprawuje.

W tym ustawieniu tryb trail jest ustawiony na low ale jest to tryb inteligentny i w razie potrzeby sam się wzmacnia w zależności od wykrytej siły nacisku.

W zasadzie w każda trasę jade na tym trybie i nie zmieniam chyba że jest ekstremalnie stromo to boost  lub z górki to off.

Eco na spokojną jazdę po lekko falistej trasie.

 

Jest jeszcze apka n asmarkfona ST unlocker (płatna)- tam można ustawiać parametry wspomagania bezstopniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BBbiker Dzięki ! dobra rada ,muszę sprawdzić jaką mam obecnie wersję , bo nawet tego nie wiem.. ;) 

 Nie tak dawno zacząłem przygodę ze wspomaganiem ,jeszcze nie zdążyłem  rozpoznać  się we wszystkim, jedynie zmieniłem jak już napisałem , ustawienia eco i trail na środkowe zakresy., boost praktycznie nie używam . Rower tylko do celów górskich bo do niczego innego się nie nadaje, jazda po łatwym bez wspomagania (powyżej 25) ,na dłuższą metę jest męcząca. Ale taki trening ma też dobre strony ,bo można wzmocnić nogi ;) 

Pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kół to ja swoje plusy 27,5x2,8 zamieniłem na 29x2,6 tzn całe koła wymieniłem żeby osobiście się przekonać o lepszości tych lub tych.

Raczej zostanę przy 29" ale głównie ze względu wyższego prześwitu (na plusach waliłem korbami o kamienie) no i uzyskiwanie większych prędkości średnich.

Rama mojego roweru natywnie 29er -  akceptuje obydwa typy kół niemniej pomimo możliwości zmiany wysokości zawieszenia przy plusach suport siedzi znacznie niżej.

Ma to zalety przy zjeździe w zakrętach - niższy środek ciężkości ale też i wady m.in wspomniane zaczepianie korbami.

Różnice przyczepności trudno jakoś ocenić bo zastosowałem opony innego typu - 29" specialized butcher grid/eliminator a plusy były raczej crossowe Maxxis recon.

Odnoszę wrażenie, że raczej 29" trzymają lepiej ale jeszcze nie maja takiego przebiegu jak poprzednie więc zaczekam z werdyktem.

Miałem też zamysł aby wypróbować z tyłu plus a z przodu 29" ale mi przeszło.

Tak czy inaczej raczej sprzedam obręcze 27,5 i zbuduję drugi komplet kół 29"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy gdzie się jeździ i jak..technika jazdy ,warunki (sucho-mokro) ma znaczenie i do tego trzeba dobierać opony i koła. Tak łatwo bym się nie pozbywał 27 a zamiana na 29 przód -tył , z mojej perspektywy jest dyskusyjna co nie oznacza , że Twój wybór jest zły.  Mam w planie zakup przedniego kola 29 z mniejszym offsetem i możliwe , że oponę 26 ale na pewno nie pozbędę 27 z mocniejszą oponą. Co do korb ,to optymalna długość 165 ,jeśli masz dłuższe to zmień ,technika jazdy też  ma znaczenie czy się wali korbą gdzie popadnie ;) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o STunlocker to chciałem przetestować zmiane marketu na US (32kmh max), kupiłem apke za te 7,50 wchodzę i lipa nie ma opcji żadnych. Developer odpisał mi że jeszcze trzeba sobie u niego wykupić licencje premium żeby się pojawiły, zrobiłem refund bo to trochę jaja.

Dodatkowo jest parę opinii w necie że ta apka usmażyła silnik więc w sumie lepiej tego nie tykać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...