Skocz do zawartości

[Licznik rowerowy] Tani a dobry


Thomass13

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam jestem wierny Sigmie, ostatnio namawiam na 1200, bo mam 2 i sa super, ale osobiście też używam juz prawie 8 lat 800 i jest super wytrzymuje upały i mrozy zaliczyła kilka upadków.. żona ma 500 ale kilka razy zresetowała sie choc podejrzewam, zę to wina żony, gdzieś wcisneła w torebkę itp. albo zwarła końcówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sigmy BC1200 nie mogę niestety polecić, bo zrobił się kapryśny i do niczego się nie nadaje - problem z łapaniem sygnału ( mimo przewodu - sic ! ), a jeśli łapał, to np. liczył część dystansu i część czasu ( nieproporcjonalnie ) i wyniki wychodziły od czapy.
Opinia po dwóch sezonach bezproblemowego użytkowania - potem niestety padł.
To już starsza bezprzewodowa 1106 DTS wytrzymała dłużej, bo kilka sezonów, ale też bywała mocno kapryśna ( problemy z zasięgiem pomimo zachowania prawidłowej odległości między licznikiem, a nadajnikiem ).
Przez moment chodziła mi po głowie nowa ( przewodowa tym razem ) 1106 za 50 zł, ale było, minęło i raczej " to se ne vrati " - chociaż za 5 dych może się opłacało.
Używane zatem chyba lepiej sobie odpuścić, bo nie wiadomo, czy ktoś przypadkiem nie pozbywa się jakiejś kapryśnej sztuki...
SoloTM
Gdzie Ty te Sigmy wynajdujesz ?
Tę z pierwszego linku posiadam, ale te dwie kolejne to już zabytki ( stare modele ).

Teraz zamiast bawić się znowu z jakąś Sigmą ( stracone zaufanie niestety...), to mój wybór padłby chyba z przekory na Top Action T10 - ryzyk fizyk, ale przynajmniej ten czarno-zielony pasowałby kolorystycznie do mojego roweru :icon_lol:
Mam ograniczone zaufanie do bezprzewodówek - po przejściach z Sigmą 1106 DTS, a wiem, że nowsze modele też potrafią być kapryśne : https://www.forumrowerowe.org/topic/224735-licznik-bezprzewodowy-na-mróz/
Teraz testowo 1106 DTS przejechała się ze mną kilka razy, ale widocznie dla niej za zimno - coś tam zmierzyła, ale od czapy, bo ze dwa razy po 2/3 dystansu, ale z jakimś rozjazdem czasowym, a na kolejnych dwóch jazdach po 2 km się wyłączała...
W sumie to mam to gdzieś, bo wystarcza mi Strava na smartfonie :icon_cool: , tylko problem będzie jak ( i tu odpukać w niemalowane :wallbash:) apkę szlag trafi...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrissDeValnor

na olx ;)

Jak te nowsze sigmy się sprawują to nie wiem, ale te średnio starsze i jeszcze starsze to w zasadzie nie chciały się zepsuć ( poza bezprzewodowymi RCS - tam szwankowało łączenie i żarło baterie aż miło - a jak się czujnik na widelcu zaczął już ruszać to zdzierał lakier do metalu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega szuka przewodowego licznika a nie bezprzewodowego, na dodatek z ATSem który jest badziewny.

 

Zdecydowanie Sigma, potem długo długo nic. A ten chińczyk to juz na zdjęciach wygląda jakby miał się rozpaść zaraz. Typowa chińszczyzna.

 

Tylko Sigma, jak ma być tanio to 500, 800, może 1200 ale z kablem! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja kupiłem dziewczynie ten licznik ona jest bardzo zadowolona, prosty bez zbędnych przycisków, fajne mocowani :

https://www.giant-bicycles.com/pl/licznik-axact-6--przewodowy

Trochę taniej kupiłem w bebike w stacionarnym sklepie w Łodzi i powiem wam, że złego słowa powiedzieć nie mogę.

Ja mam sigmę klasyka ale też płata nieraz figle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten chińczyk jest świetnie wykonany i właśnie dlatego, że jest podzielony na 4 części ma świetną czytelność. Wszystko (no prawie) jest od razu dostępne. Prawie, bo niestety nie da się zaprogramować jakie funkcje chciało by się chciało tam mieć i trzeba korzystać z gotowych ustawień. Do tego wygląda bardzo dobrze w przeciwieństwie do taniej Sigmy. I jako bonus ma więcej funkcji i jest podświetlany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sugerujesz, że ten :

image.png.77749b519780901516b0095bcaefd445.png

jest bardziej czytelny od tego :

image.jpeg.1b8643d3d57002294972aaaf8f0c4a9d.jpeg

:icon_question:

Już po samych zdjęciach widać, że tak nie jest, bo zdjęcie Sigmy jest mniejsze, a wymiary liczników to odpowiednio : 55 x 46 mm i 46 x 42 mm
Mylisz lepszą możliwość podglądu z dobrą czytelnością.

To może uściślijmy : w związku z podzieleniem ekranu, czy też wyświetlaniem 4 danych jednocześnie, czytelność jest słabsza niż tam, gdzie są wyświetlane 2 funkcje.
Różnica polega na tym, że nie trzeba się ciągle przełączać między funkcjami, bo od razu jest widoczna dwa razy większa ilość danych.
Z automatu więc przy podobnej wielkości licznika, czytelność będzie gorsza, bo cyfry będą mniejsze - to jest właśnie ten parametr na który także warto zwracać uwagę.
Pod względem czytelności moje Sigmy były wzorowe, więc gdyby nie problemy natury technicznej, to inne liczniki nie byłyby nawet brane pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twój punkt widzenia ale się z nim nie zgadzam ;) Miałem w życiu kilka różnych liczników, w sumie to za każdym razem kupowałem z innej firmy. To co wyświetlane zawsze było dla mnie czytelne, to nigdy nie był problem. Te cyfry nie muszą być nie wiadomo jakie duże żeby je było widać. Natomiast dwa razy większa ilość danych to też jest czytelność o ile ekran jest wystarczający, żeby to pomieścić. Tutaj akurat jest. 
Nie upieram się, że to najlepszy licznik na świecie tylko po prostu w tej cenie nie spotkałem lepszego. Ale szukałem go 2 lata temu i spędziłem wtedy sporo czasu na znalezienie czegoś ciekawego. Może przez ten okres pojawiło się coś nowszego, ale na pewno nie jest to Sigma, bo zwyczajnie za bardzo się cenią. To nie jest technologia kosmiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słówko dodam na temat kupowania wynalazków.

Załóżmy, że cokolwiek dzieje się z kablem, podstawką. Bywa. Każdy jeden licznik wywalacie wtedy do kosza. A do sigmy czy cateye kupujecie brakujący element za 1/3 czy 1/10 ceny licznika i możecie go używać dalej.

 

Sorry, ale tak jak chińskie samochody to kompletny szajs, tak samo wszystko inne co projektowane w chinach jest gówniane. Ten licznik wygląda fatalnie już na zdjęciach i w życiu bym czegoś takiego nie zamówił. Już same cyferki na lcd mnie odrzucają. A zawsze jest tak, że jak coś wygląda tak i działa. Sigma to renomowany producent jak Adidas. Czy ktokolwiek ma wątpliwości, że jakościowo chińskie teniskówki nie mają żadnego startu do oryginalnego, nawet najprostszego buta? Przecież tak jest ze wszystkim...

 

Co do renomowanych firm to mamy jeszcze VDO, Cateye, Ciclo... Reszta to chińczyki, czasem brandowane logiem producenta. A co pokazuje ten temat i ostatnie posty - gust jak nic nie wyszło , każdy ma własny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

cervandes
Mam to samo z tymi cyferkami, a nawet chyba jeszcze bardziej, bo te koślawe w nowszych modelach Sigmy mnie odrzucały ( te krzywe dwójki na bazie siódemki ) :

image.png.fb84092aa29ad94b8fc1c3a0ccd18883.png

image.jpeg.96d4ebd0fbde6b692fb3c2b545072e95.jpeg

Jednak mając wybór, to nadal wolę przełączać funkcje niż mieć naćkane ile wlezie i gdzieś na wertepach w terenie nie móc odczytać którejś wartości.

Janusz1964
Dzięki za info :thanks:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2018 o 18:22, Janusz1964 napisał:

Ja tam chwale sigme zima lato

Z tą zimą, to różnie bywa. Moja obecna 1200 strasznie zamula jak się robi zimno. Patrzysz na prędkość 29, a za chwilę 24 lub 25.

W sumie jak teraz patrzę na te zdjęcia, to tam niby jest skośna linia w 9 i powinno się rozróżniać ale jak się szybko patrzy, to się nie zauważa takich szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu waszych odpowiedzi będę się chciał skusić na Sigma 800 ewentualnie 1200. I gdzie to najlepiej kupić allegro czy może w sklepie rowerowym a może jakimś rowerowym przez internet? Będzie to mój 1-szy licznik dlatego wole zapytać o coś sprawdzonego i oczywiście wersja przewodowa tak jak piszecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...