Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

Z nowych sprawdzonych zakupów mam dwie sztuki:

1) Komplet pancerzy - kupiłem do szosy bo mam nisko kierownicę i mocno naprężony zwykły pancerz ciągnął mi hamulec z przodu - ciężko było zrobić ciasny łuk. Stwierdziłem, że koraliki będą spoko a te kosztowały mało. Na dwa hamulce wystarczyło chociaż tylny mam pełen, sporo zostało, jest też drugi komplet tych wewnętrznych rurek więc rozwiązanie wieczne.

https://www.aliexpress.com/item/Bicycle-Brake-and-Shift-Cable-Housing-Elite-Aluminum-Alloy-Links-Cable-Wires-Housing-Bamboo-Brake-Line/32922420316.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.64fa4c4dDUYqmr

2) Taki tam suit dla testu kupiłem, z rozmiarem trzeba strzelać bo chińskie tabelki są od czapy. Wykonanie wielce ok, zamówiłem jeszcze jeden rozmiar mniejszy. Jak dojdzie to wybiorę który mi lepiej pasuje i kupię jeszcze ze trzy bo cóż... drogo nie jest :)

https://www.aliexpress.com/item/2018-MYTH-AERO-SLEEVE-TRI-RACE-skinsuit-PRO-Racing-Men-s-Cycling-Jersey-bicycle-Ciclismo-custom/32920436305.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.64fa4c4dDUYqmr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurtka Rockbros.

https://pl.aliexpress.com/item/ROCKBROS-rower-w-jazda-na-rowerze-zestaw-zimowy-termiczny-polar-odzie-sportowa-kurtka-wiatroszczelna-spodnie-sportowe/32949397951.html?spm=a2g17.search0104.3.280.722d69acW2yrNg&transAbTest=ae803_5&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_2_10065_10068_319_317_10696_453_10084_454_10083_433_10618_431_10304_10307_10820_10301_10821_537_536_10843_10059_10884_10887_100031_321_322_10103%2Csearchweb201603_56%2CppcSwitch_0&algo_pvid=3faa46a1-b5d0-4344-9a9b-378b1b9232de&algo_expid=3faa46a1-b5d0-4344-9a9b-378b1b9232de-36

 

Mam 176cm, 85kg, kupiłem XXL. Podczas mierzenia na sucho myślałem, że jest o włos za duża, ale ostatecznie okazała się idealna. Dziś -5*C, zrobiłem 30km w 1:30h. Długie spodnie, ciepła skarpeta, tanie ocieplatorki na butkach SPD, pod kurtką jedynie bielizna termo z długim rękawem i było mi ok. Chłodny wróciłem, lecz nie lodowaty jak to bywało gdy jeździłem przy wyższych temperaturach (3-5*C) ale bez kurtki, tylko bielizna + dwie warstwy. Myślę, że jeśli jeszcze ocieplę jakoś nogi (grubsze spodnie czy coś) oraz dłonie - będę regularnie jeździł na mrozie. Dawniej zimowałem od grudnia do końca lutego. Dziś z bananem na twarzy latałem po śnieżku.

Kurtkę w relacji cena / jakość polecam, nie rozczarowała mnie. 

 

Oj, nie zauważyłem, że na tej aukcji są dwie różne. Ja kupiłem tę bez czerwonych wszywek pod pachami.

Edytowane przez cervandes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Taśma odblaskowa samoprzylepna, jakość 10/10, widoczność super, tania, no i można zrobić z roweru choinkę, praktycznie bez dokładnia dodatkowej wagi. Na obecną porę roku w sam raz.

PLN 7.82 | Bicycle Accessories 1cmx8m Reflective MTB Bicycle Stickers Adhesive Tape For Bike Safety Reflective Bike Stickers #4MY29
https://s.click.aliexpress.com/e/bdjcKNhP

 

2) uchwyty na latarki. Mam mieszane uczucia, samo mocowanie do kierownicy jest super, sztywne i mocne. Za to już latarka do uchwytu trzyma się poprzez taką odczepianą na zatrzask część, boję się, że może wypaść. Zamierzam jednak tę część przykleić na stałe i powinno być mocne :) Po mieście już teraz trzyma się ładnie, po przeróbce powinno dać radę w terenie.

PLN 4.52  32%OFF | 360 Degree Bike Bicycle Flashlight Torch Mount Holder Clamp Clip Adjustable Light Lamp Holder Clip Flashlight Mount Holders
 https://s.click.aliexpress.com/e/bTWdpVb7

 

IMG_20190121_214317.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, PiterCK napisał:

1) Taśma odblaskowa samoprzylepna, jakość 10/10, widoczność super, tania, no i można zrobić z roweru choinkę, praktycznie bez dokładnia dodatkowej wagi. Na obecną porę roku w sam raz.

PLN 7.82 | Bicycle Accessories 1cmx8m Reflective MTB Bicycle Stickers Adhesive Tape For Bike Safety Reflective Bike Stickers #4MY29
https://s.click.aliexpress.com/e/bdjcKNhP

 

2) uchwyty na latarki. Mam mieszane uczucia, samo mocowanie do kierownicy jest super, sztywne i mocne. Za to już latarka do uchwytu trzyma się poprzez taką odczepianą na zatrzask część, boję się, że może wypaść. Zamierzam jednak tę część przykleić na stałe i powinno być mocne :) Po mieście już teraz trzyma się ładnie, po przeróbce powinno dać radę w terenie.

PLN 4.52  32%OFF | 360 Degree Bike Bicycle Flashlight Torch Mount Holder Clamp Clip Adjustable Light Lamp Holder Clip Flashlight Mount Holders
https://s.click.aliexpress.com/e/bTWdpVb7

 

IMG_20190121_214317.jpg

ta taśma ma jedną wadę, ciężko ją zerwać na przykład ze sztycy kiedy jest na niej przez dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci ile to kosztuje na Alli, skoro kawalek odblaskowej pod kolor mozna kupic pomiedzy 57 a 65 zeta u nas.

Ten kawalek ma metr biezacy i szerokkosc 123.5cm, marki Oralite i starczy mi na oklejenie wszystkich rowerow na wiosce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnie zamawianie wszystkiego na Ali. Ja rozumiem jakieś rzeczy które nie są dostępne w Polsce, albo ktoś na nich bardzo mocno zdziera. Ale kawałek folii? Naprawdę czekanie kilka tygodni + brak pewności co przyjdzie w paczce jest warte kilku złotych?

5 sekund na Allegro.

https://allegro.pl/oferta/tasma-odblaskowa-kontener-orafol-oralite-vc-104-7459953605

Można znaleźć też kilkadziesiąt innych ofert. Zaraz ktoś napisze że na Ali mam 8 metrów, a na Allegro tylko 1 metr. Tylko że szerokość jakby nieco inna :rolleyes:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, skom25 napisał:

Przeraża mnie zamawianie wszystkiego na Ali.

To nie kupuj. Warto się pozbywać strachu, tym bardziej, że bez wysiłku. :)

Allegro i inni, z powodu chińskich sprzedawców, urealnili marże i to dlatego już dziś można tam kupować w cenach tylko nieco wyższych niż u źródła. Środka na sraczkę bym tam nie zamówił, ale inne? Dlaczego nie? Łańcuchy KMC kupuję tam za około 50 zł, o 1/3 taniej niż w Polsce. Nie leżą, trzeba się przyczaić, wyłapać na przecenie, wykorzystać kupon i dotację Chińskiego rządu na transport. Pierdółki do roweru; kapsle, końcówki linek, kapturki na zaworki, zabezpieczenia do śrub i inną galanterię to biorę tylko stamtąd.

Oliwka i insert do BH 90 mogę mieć w Polsce za 8-9 zł, plus transport - razem 15 zł. Za te pieniądze pan Chińczyk przyśle mi 10 kompletów... 

@woojj

"O wspieraniu lokalnych firm płacących podatki, nie ma co wspominać....bo kogo to."

Mie to...

Wspierać, to ja mogę dziada proszalnego. Do sklepu idę kupić. Powyżej umieściłem prosty przykład, że zakup w takich warunkach to nie jest "wsparcie" tylko jelenizm. Ale, żebym nie był posądzony o pustosłowie, to chińską wagę elektroniczną kupiłem u polskiego sprzedawcy, bo cena była tylko o kilka złotych wyższa niż w Chinach. Pan sobie kupił w hurcie, dołożył rozsądną marżę (nie małą) i sprzedaje. Taki handel będę wspierał. :)

 

Edytowane przez Pietern
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekacie ostatnio dłużej na paczki? Ja mam 5 paczek w drodze, dwie ze stycznia ale trzy z grudnia, już dobrze ponad miesiąc minął. Wcześniej nigdy nie czekałem dłużej niż 3 tygodnie a tu już ponad 5 tygodni. Status się nie zmienił na stronie, cały czas tylko przekazany linii lotniczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pietern napisał:

Powyżej umieściłem prosty przykład, że zakup w takich warunkach to nie jest "wsparcie" tylko jelenizm.

Ja rozumiem twoje wyliczenia....ale pamiętaj kto cię zatrudnia , kto płaci podatki i gdzie i na co one idą. Chińczycy dzięki takiemu myśleniu już są właścicielami połowy świata.

Temat jest o wiele głębszy i nie ma co się rozpisywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zatrudniam. Sprawa jest rzeczywiście o wiele "głębsza", bo trwa tyle, ile "wolna Polska". Już w międzywojniu była bitwa o "polski handel". I jakoś tak jest, że bez względu na czas, o odpowiedzialność apeluje się do kupujących! :)

A problem ma sprzedający.

Gdy jeździłem do Niemiec, jeszcze przed zjednoczeniem, to tam przed małą firmą samochód właściciela był zazwyczaj adekwatny, a nie największy z możliwych. Nie wiem, może w domu miał furę, że hej, ale do pracy nią nie przyjeżdżał. Podobnie było z drugiej strony, mój znajomy - czeski Niemiec i bandarbajter u Boscha, kupił sobie BMW M5 i też nim do pracy nie jeździł. Bo, jak mówił, by go zeżarli, że wyżej defekuje niż ma anus.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2018 o 21:39, Mr. Dry napisał:

Siodełko do szosy. Dotarło dzień przed czasem. Twarde jak diabli ale mam nadzieję, że moje dupsko się oswoi. Jeśli tak będzie to może zaryzykuję do mtb.

https://pl.aliexpress.com/item/FCFB-siod-o-w-gla-3-K-b-yszcz-cy-matowy-full-Carbon-Fiber-Rower-w/32847730833.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5e395c0fQDE2YY

Mam takie same od półtora roku , nic się nie dzieje nawet nie skrzypnęło na prowadnicach:

https://pl.aliexpress.com/item/LIXADA-Glossy-Full-Carbon-Fiber-Bicycle-Paddle-Super-Lightweight-MTB-Bike-Road-Bike-Cycling-Hollow-Saddle/32505556660.html?spm=a2g17.search0604.8.48.555451b4vrnDqQ&transAbTest=ae803_5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skom25 napisał:

Naprawdę czekanie kilka tygodni + brak pewności co przyjdzie w paczce jest warte kilku złotych?

Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żeby w paczkach z chińskich sklepów było co innego. A co do taśmy - metr tej z Allegro to 14zł. Za połowę tej kwoty mam rolkę z Ali - nie wiem ile metrów, ale okleiłem sztyce wielu znajomych i prawie nie ubyło :)

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2019 o 21:18, cervandes napisał:

@cervandes Może prośba trochę nie na miejscu, ale gdybyś mi podał obwód swojej klatki, to byś mi trochę pomógł z wyborem. Jestem dość szeroki w plecach i nie wiem czy brać 3XL czy 4XL. A tak to miałbym jakiś punkt odniesienia. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2019 o 10:20, MikeSkywalker napisał:

Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żeby w paczkach z chińskich sklepów było co innego. A co do taśmy - metr tej z Allegro to 14zł. Za połowę tej kwoty mam rolkę z Ali - nie wiem ile metrów, ale okleiłem sztyce wielu znajomych i prawie nie ubyło :)

Brak pewności co przyjdzie w sensie jakości, ja już dostałem kilka "nie dopracowanych" produktów ... na szczęście do tej pory dobrze wybierałem sprzedawców, i reklamacje udało się załatwić, jednak jest wielu którzy zostali "z ręką w nocniku" ... poza tym jakieś dziwczne zmiany nastąpiły, z ostatniego zakupu zrezygnoałem pnieważ nie mogłem wybrać swojej miejscowości, tylko powiat ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...