Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Mihau_ napisał:

Chyba mam dziwne pytanie - po co wam w ogóle te gumy na korbie?

bo niektórzy lubią jak rzeczy, które mają nie są zniszczone. Nie są poobdzierane i po przycierane.  Lepiej się to sprzedaje po trem pewnie. Poza tym wielu wydaje na rower dużo nieraz dużo wiecej niż zdrowy rozsądek podpowiada i każda rysa boli. A jak sie używa to się rysuje.
Ludzie auta folią oklejają, żeby lakieru nie niszczyć. :D

2 godziny temu, Mihau_ napisał:

Sytuacja analogiczna do kupowania telefonu że względu na design i wrzucania go w wieśniackie etui

Wieśniackie nie wieśniackie, ale ja telefonu używam i nie mam ochoty wymieniać w nim co chwile ekranu albo wyskubywać rozwalonego szkła z kretyńskiej szklanej obudowy.   Ale nie moja wina, że telefon, który ma dobry aparat i pewne inne parametry, których obiektywnie do pracy potrzebuje jest cholera ze szkła i nie ma wersji pancernej.
Pominę, że jest śliski jak węgorz wyjęty z wody.  Więc go wkładam w wieśniackie pancerne etui i mam spokojny sen. 
A korzyść taka, że nie lezie nikomu do oczy że mam taki a nie inny telefon. Nie muszą wiedzieć.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nieborak napisał:

 

Dzięki. Tylko skąd taka sytuacja? Towaru nie mają? Stery cały czas wiszą. Niby paczka cofięta przez covid, ale w międzyczasie doszło kilka innych paczek z ali. A komentarze mają ok. Chciałem brać od nich novateci, ale chyba odpuszczę.

No ja akurat kupowałem coś innego i  u innego sprzedawcy. Po prostu dał za niską cenę (najnizsza na ali) , ludzie pozamawiali a  w między czasie producent podniósł ceny i sprzedawca poanulował (hurtowo)  wysyłki. Tydzień później wystawił towar ze sporo wyższą ceną.

To było w maju br. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nieborak napisał:

Dzięki. Tylko skąd taka sytuacja? Towaru nie mają?

Jak kupowałem czujniki kadencji xoss to się im skończyły te co zamówiłem. Zamawiałem zestaw 2 w jednym opakowaniu. Oni mieli tylko takie.   Napisali do mnie z informacją, że przepraszają zę się skończyły ze bedą mieli do dwóch tygodni te czujniki i oczywiście mi wyślą i czy zgadzam sie na wydłużenie czasu na wysyłkę. Zgodziłem się.
Ale wszystko szło normalnie przez alli i  oni ten czas na wysyłkę i realizację całości sami wydłużyli.  Więc masz do czynienia z cwaniaczkiem.    Uczciwi wszystko załatwiają co do zasady przez alli.  Tak samo raz miałem zwrot, bo coś się chińczykowi pochrzaniło i szło przez alli nie kombinował z zadnymi anulowaniami i zwracaniem kasy. On nie wysłał w terminie i alli odesłało mi kasę. Bo pamiętaj, że sprzedawca nie dostanie kasy do momętu kiedy ty nie potwierdzisz, że dostałeś albo nie upłynie odpowiedni czas.  Jak nie wyślą w terminie jest zwrot kasy. Jak nie dojdzie zwrot... Jak założysz spór to blokują kasę do momentu rozstrzygnięcia.
Jak chcą omijać alli to znaczy ze kombinują

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrisK napisał:

Jak chcą omijać alli to znaczy ze kombinują

Można pójsc na zwrot na PP, tyle,że oni go mają zrobić, dopiero po tym jak go otrzymasz zamykasz temat na Ali oznaczając przesyłkę jako odebraną.

Edytowane przez MaxCava
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KrisK napisał:

bo niektórzy lubią jak rzeczy, które mają nie są zniszczone. Nie są poobdzierane i po przycierane Lepiej się to sprzedaje po trem pewnie. Poza tym wielu wydaje na rower dużo nieraz dużo wiecej niż zdrowy rozsądek podpowiada i każda rysa boli. A jak sie używa to się rysuje.
Ludzie auta folią oklejają, żeby lakieru nie niszczyć. :D

Dobra, czyli generalnie fetysz posiadania korby bez rys mimo, że i tak jej nie widać (bo jest zaslonieta gównianą gumą) albo chęć sprzedaży roweru 20 złotych drożej za 3 lata. 

Logika mtb, nie mam więcej pytań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mihau_ napisał:

Chyba mam dziwne pytanie - po co wam w ogóle te gumy na korbie?

Te gumki to w zamyśle są do ochrony karbonowych ramion przed rozwałką, gdyż w takiej korbie dobry przygniot może oznaczać katastroficzny koniec korby oraz zębów rowerzysty, jeżeli ma pecha. A teraz to taki trochę faszyn stejtment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, uzurpator napisał:

Te gumki to w zamyśle są do ochrony karbonowych ramion przed rozwałką, gdyż w takiej korbie dobry przygniot może oznaczać katastroficzny koniec korby oraz zębów rowerzysty, jeżeli ma pecha. A teraz to taki trochę faszyn stejtment.

Ale guma nie ochroni przed "dobrym przygniotem". Może ochronić przed uderzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aaster napisał:

Czy docierają do Was przesyłki z chin? Zamówiłem 2 drobne rzeczy z najtańszą przesyłką Cainiao Super Economy Global. Na stronie widnieje że dostarczono do PL na początku czerwca 2020. Dziś jednak wciąż przesyłek nie ma:(

dojdą dojdą, za 2 miesiące ale dojdą. Ostatnio dostałem paczkę którą zamówiłem z końcem kwietnia. Ten sam przewoźnik- Cainiao. Jak minie czas  na dostarczenie to zakładaj spór i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, piwko7 napisał:

Jesli kupujecie cos powyzej 5$ to powinno być opcja paczkomatu, i polecam. Tydzien max dwa i przesylka w paczkomacie.

Na moich dziesiat zakupow powyzej nawet 10 usd odkad sa paczkomaty zaden sprzedawca nie mial paczkomatu. Paczkomat maja Ci, co nagazynuja swoj towar w magazynach Ali, Ci co biora ze sklepu jak zamowisz dopiero nie maja inpost. To jest to samo co z platnoscia paypal, decyduja w jakiej formie handluja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2020 o 20:06, aaster napisał:

Czy docierają do Was przesyłki z chin?

Do mnie dochodzą 2-3 dniach ;) :D 
 

3 godziny temu, piwko7 napisał:

Jesli kupujecie cos powyzej 5$ to powinno być opcja paczkomatu,

A jak paczkomat wpływa na szybkość i pewność przesyłki???
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś koszulkę X-tiger z długim rękawem? bo nie mogę się dopatrzyć po zdjęciach i opisie czy ona posiada jakiś lekki meszek od spodu? jakieś lekkie ocieplenie? Mam z krótkim rękawkiem i zastanawiam się nad kupnem z długim tylko nie wiem czy czasem nie będzie to to samo  co krótki rękaw + rękawki.

o ten typ mi chodzi albo jakiś odpowiednik:

https://pl.aliexpress.com/item/32886152666.html?spm=a2g17.12010612.8148356.17.3f351334kcFWjt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z X-tiger nie pomogę, ale ostatnio zamawiałem z Racmmera. Z koszulek z krótkim rękawem jestem zadowolony. Mam nadzieję, że z kolejnego zamówienia także będę.
I są właśnie wersje cienka koszulka z długim rękawem i wersja grubsza z "meszkiem".
Tutaj przykładowe linki.
https://pl.aliexpress.com/item/32702672348.html

https://pl.aliexpress.com/item/32705000069.html

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...