Skocz do zawartości

[Hamulec] SLX wymiana samego zacisku m675 na m7000?


blueberry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, otóż dzisiaj spie......em sobie prawie nowy hampel SLX m675, przedni. Pokruszyły się ceramiczne tłoczki od wewnątrz, a potem jeden pękł na pół. Pomijając zagmatwane szczegóły jak do tego doszło, podejrzewam, że przyczyna była jedna z dwóch:

- Nieumiejętnie uzupełniałem brakujący/rozlany płyn hydrauliczny, doprowadziłem w jakiś sposób do nadmiernego ciśnienia w układzie (robiłem to pierwszy raz).

albo

- Przegrzałem układ, wykonując serię przyspieszeń i hamowań, miałem nadzieję "wypalić" zatłuszczone/piszczące klocki(ceramiczne). Po zatrzymaniu i dotknięciu tarczy można by się poparzyć.

albo nie wiem co jeszcze mogłem spieprzyć.

 

W każdym razie zdążyłem się już zorientować, że tłoczków czy innych części zamiennych do shimano raczej nie dostanę i muszę kupić cały nowy zacisk. Tu mam pytanie: czy nie będzie problemu jeżeli do obecnej klamki i linki od m675 dodam zacisk od m7000. Gdyż m675 staje się reliktem, chyba jest problem go dostać.

 

W zapasie mam kompletny hamulec m396. Nasuwa mi się kolejne pytanie, co jest w hamulcu najważniejsze: klamka czy zacisk? Jeśli klamka, to może wystarczy przełożyć stary zacisk i też będzie tak samo dobry hampl? Chociaż trochę nie mam ochoty rozkładać go na części i może zepsuć kolejny... Proszę mi poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisk BR-M7000 będzie pasował do obecnego przewodu. Zacisk 396 wymaga innego przewodu, ale klamka go obsłuży. Przy tego typu dylematach zawsze dobrze sprawdzić co na to producent...

 

http://si.shimano.com/pdfs/ev/EV-BR-M7000-3980.pdf

 

A odnośnie pęknięcia tłoczka - standard. Nic nie musiałeś robić. Te hamulce tak mają. 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie dotyczące serwisu shimano. Czy jest sens wysyłać hamulec do naprawy, wymiany bądź zwrotu $ jeśli dokonałem samodzielnego rozkręcenia całości? Czy zostanie to uznane za samodzielną naprawę, która neguje gwarancję? Zrobiłem tak żeby wyciągnąć i sprawdzić tłoczki, które nie chciały się schować i nie mogłem włożyć/zmieścić klocków i tarczy. Wtedy jeszcze nie zdawałem sobie sprawy, że tłoczki są skruszone od spodu. W ogóle się nie spodziewałem po shimano możliwości takiej usterki. Klamkę też już rozkręcałem z ciekawości, tzn. sam zbiorniczek wyrównawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

- Nieumiejętnie uzupełniałem brakujący/rozlany płyn hydrauliczny, doprowadziłem w jakiś sposób do nadmiernego ciśnienia w układzie (robiłem to pierwszy raz).

Nie

 

 

- Przegrzałem układ, wykonując serię przyspieszeń i hamowań, miałem nadzieję "wypalić" zatłuszczone/piszczące klocki(ceramiczne).

Tez nie.

 

Te tłoku czasem pękają. Czasami same z siebie, czasem przypadkiem lekko im ktoś pomaga. Mam takie tłoki. Mogę ci zaoferować pomoc ale to nie nastąpi prędzej jak w połowie września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...