Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w starej szosie suport Shimano BB-UN51. Łożyska trochę hałasują nawet po przesmarowaniu i chcę zmienić ten suport.
Co mogę włożyć zamiast niego żeby wszystko współgrało z korbą?
Oczywiście zostaję przy suporcie na kwadrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciała bym wymienić suport i korbę w rowerze Btwin 340 , w internecie znalazłam tylko informacje , że ma 118mm  osi?. Wchodzą w sklep internetowy znalazłam suport 118 mm , ale jest tam jeszcze masa innych danych  tj. średnica mufy ,  oś korby itd. 

Może ktoś wie jaki suport i korba pasują do Btwin 340 ? 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, piszę z pytaniem o kompatybilność i zasadność "przekładki" komponentów napędu. W Ghost Kato ( https://katalog.bikeworld.pl/2020/web/produkt/rowery_gorskie/xc_maraton/ghost/67352/kato_2_9_al ) wymieniłem łańcuch, ale jednak przeskakuje na kasecie (8 rz.) na mniejszych zębatkach przy silniejszym dociśnięciu. Zatem pewnie kaseta do wymiany. Do tego przerzutka tylna (Acera) ma pewne luzy i ukruszony element, choć w sumie zmienia bez większych problemów.

Tu zastanawiam się nad przełożeniem kasety 9 rz. (CS-HG200 11-34) z nieznacznym przebiegiem z innego roweru ( https://sprint-rowery.pl/rower-fitness-damski-giant-liv-alight-1-dd-disc-2019 ), oczywiście z przerzutką (Alivio RD-M4000) i manetką 9s. Natomiast w tym Liv dałbym nową, lepszą kasetę i przerzutkę. Jeśli inwestować, wolę w tego żony Liv niż Ghosta syna, bo w sumie mniej jeździ ;) . 

Pytanie, czy podzespoły z Liv "zagrają" z korbą z Ghost (42-34-24)? Z tego co podają, Alivio RD-M4000 ma pojemność powyżej 41T. W takim zestawieniu wychodzi właśnie 41T, ale może są jeszcze inne aspekty, które powinienem wziąć pod uwagę?

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wątpliwość , doczytałem o maksymalnej różnicy tarcz korby, jeżeli w przerzutce tylnej jest napisane, że max różnica to 18 A   mi wychodzi 22 to czy to będzie działać tip top czy będą jakieś problemy .? te napędy to jednak skamplikowana sieć zależności...🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...