Skocz do zawartości

[Hamulce Hydrauliczne] Deore BR-M6000


RainbowHunterPL

Rekomendowane odpowiedzi

Zee mają nawet zawleczkę, a to mega hamulce, ta zawleczka to tam pierdoła.

 

Zresztą A2Z dla fanów detalingu ma śrubki ameliniowe po okazyjnej cenie 20zł/szt. :D

Przy śrubie też jest na niej mała zawleczka dla bezpieczeństwa, zawleczka się nie odkręci podczas jazdy, a śruba tak.

I klocki tak często się wyjmuje że ta zawleczka przeszkadza naprawdę w wygodzie użytkowania, wtf?

Może i masz rację, nie neguję tego. Pisałem tylko o moich wrażeniach. Jeden woli synową a drugi teściowa;-) Na pewno bez względu na to czy wymienię te zawleczkę czy nie i tak będę użytkował te hamulce:-)

 

 

Ja robie przesiadke na Sram Level T z deorek 615 zobaczymy jak będą działać

Wyglądają ciekawie, za ile wyrwałeś komplet? Daj znać jak się sprawują, aż jestem ciekaw:) a co do deorek m615 to jak Ci się użytkowały? Rozpuściły Ci się czy były w miarę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się @Dokumosa. Zawleczka również spełnia swoje zadanie. Tylko nie wiedzieć czemu moja wypowiedź poruszyła forumowiczów heh. Dla mnie i tak ważniejsza jest kultura pracy samego zacisku czy klamki niż ta zawleczka. Ale każdy ma prawo się wypowiedzieć i tego się trzymajmy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może i masz rację, nie neguję tego. Pisałem tylko o moich wrażeniach. Jeden woli synową a drugi teściowa;-) Na pewno bez względu na to czy wymienię te zawleczkę czy nie i tak będę użytkował te hamulce:-)

Wyglądają ciekawie, za ile wyrwałeś komplet? Daj znać jak się sprawują, aż jestem ciekaw:) a co do deorek m615 to jak Ci się użytkowały? Rozpuściły Ci się czy były w miarę:)

350zł za nówki ;) zobaczymy jak będą się sprawować poprostu w deorkach nie pasowała mi gumowa klamka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350zł za nówki zobaczymy jak będą się sprawować poprostu w deorkach nie pasowała mi gumowa klamka

 

Z tą gumową klamką to już wiem o czym mówisz:) W clarks'ach klamka była twarda, a tu pierwsze co myślałem że zapowietrzone heh, ale miałem zdziwko na twarzy, to jest ten skok jałowy jeśli się nie mylę? Właśnie miałem o to pytać. A powiedz mi jeszcze jak z dolewaniem oleju do zbiorniczka, ile lałeś? na maksa?

350 zeta, super cena, na necie są po 500pln. za tyle sam bym wziął :D Tylko że te sram'y są na DOT'a. Więc ciekawe jak z tą higroskopijnością...

Mam jeszcze pytanko odnośnie tych m615, jak ogólnie reagowały na upały czy zimno? Puchły, spadała skuteczność hamowania czy coś w tym stylu?  

Edytowane przez Kojak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą gumową klamką to już wiem o czym mówisz:) W clarks'ach klamka była twarda, a tu pierwsze co myślałem że zapowietrzone heh, ale miałem zdziwko na twarzy, to jest ten skok jałowy jeśli się nie mylę? Właśnie miałem o to pytać. A powiedz mi jeszcze jak z dolewaniem oleju do zbiorniczka, ile lałeś? na maksa?

350 zeta, super cena, na necie są po 500pln. za tyle sam bym wziął :D Tylko że te sram'y są na DOT'a. Więc ciekawe jak z tą higroskopijnością...

Mam jeszcze pytanko odnośnie tych m615, jak ogólnie reagowały na upały czy zimno? Puchły, spadała skuteczność hamowania czy coś w tym stylu?  

2 razy odsyłałem na gwarancje w zimę te Deorki bo tłoczki lały normalnie odpowietrzałem je ;) nie dolewałem dodatkowo płynu a higroskopijnością Dota się nie przejmuje bo ja odrazu na starcie zalewam ATE Racing Blue i będe go wymieniał co pół roku :) a i w zime dosyć mocno puchła klamka nawet na oleju A2Z i Finish Line.

Edytowane przez RainbowHunterPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z czego wykonane są tłoczki?

Bo raczej nie są "resin"

w linku który podał nam GTB do shimano manual's jest ewidentnie że: piston's material -resin. Ale tłoczek na taki nie wygląda, być może jest z domieszką czegoś żeby był twardszy czy jak? Ciężko mi się wypowiedzieć...

2 razy odsyłałem na gwarancje w zimę te Deorki bo tłoczki lały normalnie odpowietrzałem je ;) nie dolewałem dodatkowo płynu a higroskopijnością Dota się nie przejmuje bo ja odrazu na starcie zalewam ATE Racing Blue i będe go wymieniał co pół roku :) a i w zime dosyć mocno puchła klamka nawet na oleju A2Z i Finish Line.

no tak, co tu dużo mówić, raczej ideałów nie ma:) Alę dzięki za info, zobaczymy jak z tymi br m6000 bedzie... a olej twoim zdaniem który lepszy z tych dwóch co podałeś czy bez różnicy? Ja jak na razie kupiłem sh*tmanowski, ale zawsze będzie można wymienić na coś innego:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nie będziesz wydawał dwa razy:) to klamki tez masz pewnie przełożone stronami co? przód z prawej a tył z lewej czy nie? a do jakich temperatur śmigałeś w zimę? do -10 czy nmiej? W moich clarks'ach na docie jezdziłem do -5. aż takiej tragedii nie było ale np w upalne dni masakra. Pewnie też się wyleczę z shimano:) ciekawe czy jest jakiś temat zbiorczy na forum o heblach, jakie najlepsze do iluś zł, fajnie by było.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie widziałem Avidy u kumpla z pracy i tez był bardzo zadowolony, tylko nie powiem ci dokładnie jaki model. Tez mam tak klamki, rower przywoziłem z sobą z Anglii i tak się przyzwyczaiłem że już zostało:) Jak byś mógł to podeślij jakieś foto tych hebli srama, chociaż pocieszę oko heh. a tłoczki jakie tam są? Ceramiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kojak za napisanie pierwszych wrażeń z użytkowania nowych hamulców Deore. Właśnie mam zamiar owe kupić i zamontować w swoim rowerze. Domyślam się ,że u Ciebie już się dotarły. Daj znać czy siła hamowania i modulacja jest dla ciebie wystarczająca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Powiem tak: że pomimo gumowej klamki, gdzie w poprzednich heblach tego nie miałem więc dziwne uczucie:-) pomimo to modulacja jest ok, klocki dotarte i jestem zadowolony:-D Oczywiście kwestia terenu o czym wspominałem wcześniej, ja używam tych hebli bardziej do jazdy crossowej. Nie mam ostrych zjazdów czy ciasnych zakrętów żeby używać hebli non stop ale przy moim stylu jest jak najbardziej ok:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź.Do końca sezonu pomęczę się jeszcze z wiekowymi magura luoise ( prawa klamka się poci } Na wiosnę kupię i zamontuję nowe deore. Tym bardziej że wygląd tej nowej klamki  BL 6000 bardzo mi się podoba.

Twoja opinia też jest dla mnie znacząca. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Oczywiście jeszcze jest zbyt wcześnie żeby wydać konkretną opinie ale myślę że na łagodny teren będziesz pan zadowolony:-D jak coś to pisz do mnie to dam znać po jakimś czasie czy jest lepiej czy gorzej:-) ja moje wyrwałem za 429 Zeta, ciekawe czy uda Ci się wyrwać taniej. A co do klamki czy design'u to kwestia gustu wiadomo:-D

@Imbus jeśli chcesz to mogę Ci odsprzedać moje super heble Clarks Exo, hydrauliki na spiekach Magury:-D niezawodne działanie w każdym terenie, szczególnie podczas postoju;-P butla Dot'a gratis! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podstawowa sprawa moim zdaniem to po jakim terenie będziesz jeździł, czy też jak często będziesz używał hebli. Ja mam raczej płasko więc dla mnie Deore BR-M6000 są idealne. Co do różnić to na plus dla Slx'ow są ceramiczne tłoczki i większa ich średnica, choć niektórzy potrafili i na ceramiki narzekać. Zdania jak zawsze są podzielone:-) ja niestety nie mam porównania ale miałem ten sam dylemat. Ostatecznie wziąłem te Deorki i jak na razie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 lat później...

Odkopię temat z czeluści, bo przy serwisie tych zacisków napotkałem na opór.
Jak głęboko powinien wejść oring zaznaczony na czerwono? Zakładam, że do końca, żeby dokręcana śruba (8) zamykała dostęp do cycka od odpowietrzania.
Problem w tym, że nie jestem w stanie go tam wcisnąć. Pewnie jest jakiś sposób, dlatego poproszę o wsparcie w tym temacie.
 

velozenbit_katalog_cat_50880947_50880947_1_jpg-1800-1092.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...