Skocz do zawartości

[Hamulce] Czy Cannodale F500 2004 jest przystosowany do upgrade'u v-brake'ów na Hydrauliczne?


CannodaleRider

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko co podlinkowałeś będzie pasować oprócz przedniego adaptera (potrzebujesz IS/PM a masz zaznaczone PM/PM) . Nowe hamulce są gotowe do użytku (zalane i odpowietrzone) ale praktycznie w każdym przypadku wymagają skrócenia przewodów a co za tym idzie ponownego odpowietrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wszystko co podlinkowałeś będzie pasować oprócz przedniego adaptera (potrzebujesz IS/PM a masz zaznaczone PM/PM) . Nowe hamulce są gotowe do użytku (zalane i odpowietrzone) ale praktycznie w każdym przypadku wymagają skrócenia przewodów a co za tym idzie ponownego odpowietrzania.

 

 

Dziękuję wszystkim za rady i pomoc, Jutro zamówie częsci i wysle wam zdjęcią gotowego roweru (O ile wszystko się złoży :P)

 

Jeszcze raz dziękuję, nie będę zamykał tematu bo jakbym miał jeszcze jakis problem to wiem do kogo się zwrócić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CannondaleRider, na Twoim miejscu zrobiłbym tak:  koła z pierwszego (445 PLN, troszkę lepsze obręcze) albo drugiego (369 PLN) mojego linka, te hydrauliki  Tektro z aukcji (one mają już tarcze), do tego  adapter IS/PM 180 mm  na przód i adapter IS/PM 160 mm na tył (cena za oba razem to około 40 PLN) i dwa komplety śrub do montażu tarcz (po 6 na koło w cenie około 20 PLN za dwa komplety). Z wysyłką wychodzi niewiele ponad 800 ziko.

 

i na Twoim miejscu, jak tylko części by przyszły, założyłbym je natychmiast, wyregulował sprzęt i cieszyłbym się z jazdy. Acha: stare koła, po przeglądzie i czyszczeniu, stare hamulce Shimano (po przeglądzie i czyszczeniu), stare klamki hamulcowe (po przeglądzie i czyszczeniu) posłałbym do wujka Alla. Nawet jeśli za wszystko miałbym dostać 100 ziko albo mniej to i tak  koszt modernizacji się zmniejszy, w domu nie zostaną niepotrzebne rzeczy.

 

Edyta: montaż w serwisie pewnie około 100 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

CannondaleRider, na Twoim miejscu zrobiłbym tak:  koła z pierwszego (445 PLN, troszkę lepsze obręcze) albo drugiego (369 PLN) mojego linka, te hydrauliki  Tektro z aukcji (one mają już tarcze), do tego  adapter IS/PM 180 mm  na przód i adapter IS/PM 160 mm na tył (cena za oba razem to około 40 PLN) i dwa komplety śrub do montażu tarcz (po 6 na koło w cenie około 20 PLN za dwa komplety). Z wysyłką wychodzi niewiele ponad 800 ziko.   i na Twoim miejscu, jak tylko części by przyszły, założyłbym je natychmiast, wyregulował sprzęt i cieszyłbym się z jazdy. Acha: stare koła, po przeglądzie i czyszczeniu, stare hamulce Shimano (po przeglądzie i czyszczeniu), stare klamki hamulcowe (po przeglądzie i czyszczeniu) posłałbym do wujka Alla. Nawet jeśli za wszystko miałbym dostać 100 ziko albo mniej to i tak  koszt modernizacji się zmniejszy, w domu nie zostaną niepotrzebne rzeczy.   Edyta: montaż w serwisie pewnie około 100 PLN.

 

 

 

I własnie tak zrobie! Wielkie dzięki wszystkim którzy pomogli mi z hamulcami, Doceniam wasze wszystkie odpowiedzi.

A ja zamawiam jutro Hamulce i koła, i pewnie za 3-5 dni wszystko przyjdzie i za tydzień wstawie zdjęcie roweru w ten temat :)

 

Życzcie mi powodzenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchomisz możesz koniecznie fotką nas uraczyć ;-)

Mam kolejne pytanie odnosnie hamulców.

 

 

Opcja 1

Przód BR-M447 Tarcza 180mm

Tył BR-M396 Tarcza 180mm

 

Opcja 2

Przód BR-M396 Tarcza 180mm

Tył BR-M396 Tarcza 180mm?

 

Opłaca się zainwestować w lepszy hamulec przedni? Dodam ,że w 90% przypadkach mojej jazdy na rowerze używam hamulca przedniego.

Ciekawe czy ktos mi jeszcze odpowie....

Temat skończył się kilka dni temu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tył 160 przód 180- dla koła 26 nie ma potrzeby większej

 

 

 

Wielkie dzięki :)

 

Odezwa się w razie potrzeby  


tył 160 przód 180- dla koła 26 nie ma potrzeby większej




To jest moj przedni amorek: http://m.ebay.com/itm/362018908538

Myślisz ,że wytrzymałby z tarczami 180 a jak by było z 203?

tył 160 przód 180- dla koła 26 nie ma potrzeby większej




To jest moj przedni amorek: http://m.ebay.com/itm/362018908538

Myślisz ,że wytrzymałby z tarczami 180 a jak by było z 203?

tył 160 przód 180- dla koła 26 nie ma potrzeby większej



Zadaje pytanie o 203 bo boje się że klocki żywiczne + zacisk br-m447 nie wystarczy



Chciałem coś takiego zrobić.



Przód BR-M447 Tarcza 203mm
Tył BR-M396 Tarcza 180mm

Nie wiem czy amorek da radę i czy te klocki organiczne(żywiczne) zapewnią mi dobrą siłę hamowania.
Ważę 77kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza 203 to nieco ryzykowne posunięcie dla widelca do XC z tamtych czasów. 77kg to nie jest jakaś mega waga aby te hamulce nie dały rady w normalnym użytkowaniu no chyba że chcesz odwalać mega zjazdy to nie podołają , wymiana klocków na półmetaliki lub metaliki poprawia siłę ale należy pamiętać , że to budżetowe modele i "wypasu" z nich nie uzyskasz. W M396 i M447 działanie i siła hamowania jest identyczna , w tym wypadku wyższy model nie znaczy lepszego hamula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza 203 to nieco ryzykowne posunięcie dla widelca do XC z tamtych czasów. 77kg to nie jest jakaś mega waga aby te hamulce nie dały rady w normalnym użytkowaniu no chyba że chcesz odwalać mega zjazdy to nie podołają , wymiana klocków na półmetaliki lub metaliki poprawia siłę ale należy pamiętać , że to budżetowe modele i "wypasu" z nich nie uzyskasz. W M396 i M447 działanie i siła hamowania jest identyczna , w tym wypadku wyższy model nie znaczy lepszego hamula.

 

Spoko, to wezmę 180 na przód :)

 

Ciekawe czy da radę postawić na koło...

Oby :)

Miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z takim nastawieniem możesz się rozczarować.

 

 

Zatem zwiększe budżet do 850 heh :)

Maksymalnie 435 zł za Komplet na przód(Zacisk i klamka) oraz Komplet na tył(Zacisk i klamka)

Może cos stąd wybierzesz, no chyba ,że radzisz cos innego :)

 

Przedni (który lepszy?)

 

1.Tektro Orion Carbon = http://allegro.pl/hamulec-hydrauliczny-tektro-orion-carbon-przedni-i6723050163.html

 

2. Shimano BR-M505 = http://allegro.pl/hamulec-tarczowy-shimano-m505-przod-srebrny-i5615452258.html

 

3.(Ewentualnie tylko nie wiem czy jest dużo lepszy aby w niego zainwestować) Shimano Deore BR-M605 = http://allegro.pl/hydrauliczny-hamulec-deore-bl-m615-br-m615-przod-i6763170189.html

 

Tylni (Który lepszy?)

 

1.BL/BR-M486

 

2.(I tu jest problem... Jakies propozycje? Czy M486 jest wystarczający?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra...

 

Biore na przód Deore M-615

Na tył BR-M486

 

Pozdrawiam :)

 

 

Powinny lepiej hamować...

Dobra mniesz o to, nie będę wam głowy zawracał.

 

Przód Shimano Deore BR-M615 Tarcza 180mm

Tył Shimano Deore BR-M615 Tarcza 180mm

 

I to powinno wystarczyć, za 2 godziny zamawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku potestuj zestaw fabryczny , wielu użytkownikom żywiczne wystarczają (sam na takich jeźdżę w M8000) . Jeśli stwierdzisz , że ci nie starcza wówczas wymienisz.

Pamiętaj , że nowy zestaw musi się dotrzeć (parędziesiąt km i hamowań) aby zaczął pracować z pełną siłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, jak wyjeżdżę organiczne przesiądę  się na metaliczne.

Pewnie po sniadaniu zamówię.... Miałem zamawiać kilka dni temu, ale lepiej spytać się kogos kto jest w tym obeznany niż kupić na slepo.

Jeszcze raz wielkie dzięki.

 


W sobotę po południu powinno wszystko przyjsć :)


W sobotę po południu powinno wszystko przyjsć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...