Skocz do zawartości

[Test FTP] Dlaczego jestem taki słaby (3,3w/kg), choć tak szybki?!


Stujumper

Rekomendowane odpowiedzi

No jak jesteś taki kozak i wszystkich z koła urywasz, to wejdź na wyższy poziom i sprawdź się w górach. Tam się okaże czy Twoje 3,3w/kg to rzeczywisty problem. Jak objedziesz kolegów z 4w/kg, to przestaną nazywać Cię "wacik".

 

Mam podobną wagę i bez kompleksów jeżdżę w góry. Nie raz objechałem kolegę lżejszego o 20kg i na rowerze lżejszym o 2kg. Tyle że rywalizujemy na znacznie niższym poziomie, nie walczymy o KOMy i nie obwołujemy się królami czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@montell coś Ty się tak tego pulsometru uczepił? Przecież wartościami z pulsu nie porównam się do kolegów...a tak mam czarno na białym: ten ma 4w/kg, drugi 4,5w/kg, trzeci 5 a ja liche 3,3w/kg. Pulsometr nie da mi tego porównania, wiec nie ma o czym gadać.
 

 

Tłumaczą mu jak chłop krowie na pochyłe drzewo w deszcz, a ten swoje :)

 

Jak się wygłupiasz, to luzik. Będzie z tego kolejny "kultowy" wątek. Ale jak nie, to przeczytaj to, co napisał chris o miarodajności takich porównań.

 

A jak serio chcesz mieć wyższy ten współczynnik, bo masz taką fanaberię, to się wycieniuj i zacznij trenować w tym kierunku. Wtedy też zaczaisz, po co Ci pulsometr: żeby monitorować, czy Twój tren jest efektywny, czy też trzeba coś pozmieniać, dodać jakieś bodźce itd.

 

pzdr

Fawlty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może wygenerował mało, bo wybrał kiepską trasę na test? Na Przegibek możesz cisnąć ile fabryka dała, do porzygu. W parku masz całe mnóstwo przeszkadzajek. Jednak chyba nikt Stu w góry nie zaciągnie. Woli siedzieć w domu i płakać w poduchę, że cisnął w parku i ma 3,3w/kg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinusz, no jestem królem parku bo tam wszystkich objeżdżam, gonie ich tam jak popadnie, żadnego nie oszczędzam. Czy stary, czy młody, czy na szosie, czy góralu...wszyscy po kolei strzelają z kółka :) Czy to zle, że taki mam przydomek? Co innego jakbym ogłosił się królem Beskidów wtedy byłby to paradox. Ale najgorsze jest to, że taki słaby mam FTP i to mnie boli najbardziej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie które wątki to chyba prowokacja jak ktoś wcześniej zaznaczył.

Chłopie przez godzinę utrzymujesz średnią 34,5 i Ty masz problem z watmi. Duże grono osób trenujących chciało by mieć taki wynik. Ja rozumie ,że nie możesz wygenerować odpowiedniej mocy i nie masz prędkości to jest problem do rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@montell wtedy moga się śmiać, bo wiem, że to będzie z zazdrości...jakbym miał 5w/kg to moje FTP wynosiło by prawie 450W, a jak się domyślasz to wtedy wszyscy by mi mogli tylko skarpetki prać bo nawet 100m by się na kole nie utrzymali! :) No taka wartość by mnie w pełni satysfakcjonowała. Napisz lepiej co mam zrobić, żeby tyle mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trenuj zamiast żalić się, że koledzy się śmieją.

 

Na tyn zakończę swoją wypowiedź odnośnie Twojego problemu bo mam wrażenie, że robisz sobie jaja. Ciężko mi uwierzyć, że 36 letni facet może mieć problem jaki Ty przedstawiasz.

A może jest inny powód, z ktorego się z Ciebie śmieją i nie ma to związku z ftp, ani nawet z jazdą na rowerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arek_wro dzięki za odp, a powiedz mi, Twoim zdaniem jaka mogła być moja moc na tym odcinku przy tej średniej? Tak na oko według Ciebie, skoro Ty 20kg lżejszy musiałbyś jechać z mocą ponad 300W przy tej predkosci?

 

Ciężko strzelać nie mając pojęcia np. o wietrze, a ten zmienia wszystko diametralnie. Nie znam też przelicznika jak dodatkowe kilogramy wpływają na prędkość po płaskim. 

Przede wszystkim zrób test jeszcze raz ale przez 20 minut. Rozłożyć równomiernie siły i pojechać maksa przez godzinę  to mission impossible dla amatora.  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diarem, super zestawienie! A powiedz jaka waga Twoja? Ja poniżej 10min dokładnie w 9,51min robię 6,2km i średnia 38km/h tylko że po pętli, więc wiatr nie ma znaczenia, ale przewyższenie mam 50m, a u Ciebie pewnie po płaskim było robione?

 

@firefox, 176cm, ale ja się nie chce pozbywać pakietu plażowego! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...