Skocz do zawartości

[korba] Deore XT FC-M785 czy SLX FC-M677


Seventy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem w trakcie wyboru korby do roweru o napędzie 2x10.

Sądzicie że 2x10 to dobra decyzja (xc i maratony) ?

mam do wyboru te dwie korby. Z jednej strony waga kompletu korby i suportu xt jest zbliżona do tej z SLX (na korzyść XT) rower ma być jak najlżejszy ale nie kosztem sprawności itp.

Może coś innego zaproponujecie ? Może lepiej 2x11?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy 2x11 jest dla mnie bo wysokie koronki mało kiedy używam w moim 3x10.

Szukam na razie czegoś dwurzędowego w przyszłości może się zmieni. Raczej zdecyduje się na XT FC-M785

 

 


ale 2x11 wezmę pod uwagę poszukam, porównam, napiszę co wybrałem :)


Dobra jak patrze na wszystkie nowości Shimano to chyba przejdę na 2x11 teraz dylemat czy warto dopłacać do XT m8000 czy zostać przy SLX m7000 ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź korbę od 11rz. Ja mam M8000, bo nie było rok temu M7000, ale obecnie M7000 jest optymalna cenowo. Z tyłem 10rz działa idealnie. Resztę sobie zmienisz jak zużyjesz/zepsujesz kasetę lub przerzutkę. 2x10 na korbie od x11 to bardzo duży zakres, pod warunkiem, że dobrze dobierzesz rozmiar trybów. Przy korbach 11rz jest dość mała różnica 10 zębów, więc musisz dobrze trafić, żeby nie brakowało.

Nie wiem jak M7000, ale korba M8000 jest identyczna dla jednego i dwóch rzędów, więc gdybyś kiedyś się zdecydował na krok wstecz :-) i wyrzucił przednią przerzutkę, to temat ogarniesz tylko zmianą zębatek, a nie trzeba będzie kombinować z korbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...