Skocz do zawartości

[spodnie] jakie spodnie


johnZ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chce kupić spodnie długie jazda po lesie/mieście. Przymierzałem endura humvee, są ok. Zastanawiam się też nad modelem singletrack 2. Czy mieliście styczność z tymi lub innymi podobnymi spodniami? Jakie macie doświadczenia w użytkowaniu całorocznym?

Pozdrowienia :)

johnZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam singletracki i moge polecić. Wygodne, trwałe, dobrze się w nich jeździ. Używałem w zakresie 0-25 stopni. Poniżej 5 potrzebuję jakieś kalesony ale poniżej 0 praktycznie nie jeźdżę w ogóle. Przy 25 było mi zdecydowanie za gorąco, do 20 da się jeździć, a na pewno chodzić.

Z tego co pamiętam humvee były w wersji z rozpinanymi nogawkami więc mogłyby być bardziej uniewersalne ale jak mierzyłem to nie leżały mi na tyłku tak dobrze.

Teraz szukam spodni 3/4 i widzę, ze humvee z wkładką można kupić w cenie sigletracków bez wkładki ale oba i tak są paskudnie drogie. Jak żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksploatuję endurę humvee już 3 rok. Prane były już ponad 30 razy, kilka razy zastosowałem impregnat i do tej pory spodnie nie straciły swoich walorów - spisują bardzo dobrze. Mogę mieć jedynie zarzuty do wpinanej wkładki (pampersa) po po 3 latach się ubił i musiałem dokupić nową wkładkę. Cena rzeczywiście droga dlatego polecam różnego rodzaju promocje wyprzedaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, zip offy trochę mnie uwierały w miejscu łączenia nogawek., Fakt, tanie to nie jest. Czytałem gdzieniegdzie, posty z przed kilku lat  na zagranicznych forach, że humvee są "okropne" gdy zrobią się mokre, i czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Singletracki są o wiele grubsze - to spodnie do mocnego haratania w górach. Ja mam samoróbki Singletrack 3/4 i już przy 15C jest mi w nich za ciepło. Hummvee mam krótkie i faktycznie długie namoknięte mogą być słabe, bo to cienki materiał i pewnie na mokro klei się mocno do nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czytałem gdzieniegdzie, posty z przed kilku lat na zagranicznych forach, że humvee są "okropne" gdy zrobią się mokre, i czy to prawda?
Jeździłem już w moich spodniach humvee jak były przemoczone ale żeby były zaraz "okropne" to przesada. Owszem przylepiły się do ud ale termicznie dalej izolowały, spokojnie można było dojechać do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

chce kupić spodnie długie jazda po lesie/mieście. Przymierzałem endura humvee, są ok. Zastanawiam się też nad modelem singletrack 2. Czy mieliście styczność z tymi lub innymi podobnymi spodniami? Jakie macie doświadczenia w użytkowaniu całorocznym?

Pozdrowienia :)

johnZ

 

Mam sigletrack II - długie i 3/4. Długie używam głównie zimą, ale przy temperaturach poniżej -5 dokładam "kalesony" - 3/4 wiosna, lato, jesień - choć w upalne dni od zeszłego roku zasuwam w lżejszych ;-)

Prane kilkadziesiąt razy, praktycznie bezproblemowe używam kilka razy w tygodniu do lasu (błota nie unikam) - długie mam ponad 3 lata, 3/4 ponad 4 lata.

Bardzo wygodne, rozsądne kieszenie i generalnie polecam

 

Na rower używam spodni https://www.domenasportowa.pl/product-pol-181651-Spodnie-meskie-Hi-Tec-Bhiso.html co prawda kosztują 170zł, ale w przypadku takich to raz kupisz i masz pewność, że raz długo wytrzymają, a dwa są bardzo wygodne także warto się zdecydować :)

 

No ale to są "ocieplane spodnie biegowe" - tego typu produkty, może są i wygodne, ale wycierają się dość szybko o siodełko, brak im kieszeni, co wbrew pozorom jest dość istotne.

No i nie każdy chce wyglądać wchodząc do roboty jak baletnica ;-)

Na szczęście jest wybór i można dostosować sobie spodnie do własnych preferencji

Pozdrawiam

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na rower używam spodni https://www.domenasportowa.pl/product-pol-181651-Spodnie-meskie-Hi-Tec-Bhiso.html co prawda kosztują 170zł, ale w przypadku takich to raz kupisz i masz pewność, że raz długo wytrzymają, a dwa są bardzo wygodne także warto się zdecydować :)

Mam je, kupiłem jeszcze zimą w domenasportowa, one są ciepłe i np na lato bym wolał osobiście inne zdecydowanie, ale na chłodniejsze dni to idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...