Skocz do zawartości
Maateusz

Jaka przerzutka przód zamiast M770 do 3x10

Rekomendowane odpowiedzi

Maateusz

Mam rower MTB na ramie karbonowej 18'' Cube

był w niej napęd 3x9

korba 44-32-22

zmieniłem na 3x10

nie działa mi przednia przerzutka, nie można jej dostroić odpowiednio

szukam co by tu zamontować z grupy xt, bo taki mam osprzęt

zastanawiałem się nad

FD-M781 - ale jest do korby 42, a ja mam 44

więc znalazłem przerzutkę

FD-T781 - trekingową jak shimano pisze, ale do korby 44 właśnie

to co mi się nie zgadza to kąty ta ma 63-66, a w przerzutkach mtb jest oznaczenie 66-69

niestety na mojej ramie nie ma podanego kata, ale obstawiam , ze 66-69

wiec ta  FD-T781 nie będzie pasować ?

ew. co mogę założyć ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witboj

Będzie ciężko. Nie znam modelu przerzutki Shimano 3x10 dedykowanego do ramy MTB i takiej korbie. Tam były od samego początki 40 i 42 T maks. To samo dotyczy SLX i Deore.

Moja rada - zmień korbę i wtedy bez problemu dobierzesz przerzutkę. Być może dałoby radę, żeby ta treckingowa zadziałała, ale chyba nie po to się kupuje sprzęt XT, żeby jakoś działał...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gtb

FD-T781 - trekingową jak shimano pisze, ale do korby 44 właśnie to co mi się nie zgadza to kąty ta ma 63-66, a w przerzutkach mtb jest oznaczenie 66-69

FD-T781 jest tylko pod kąt 66-69 , FD-T780 występuję dla obydwu kątów http://www.shimano.com/media/techdocs/content/cycle/SI/SI_5N60A/SI-5N60A-001-POL_v1_m56577569830751753.pdf

Nie znam modelu przerzutki Shimano 3x10 dedykowanego do ramy MTB i takiej korbie. Tam były od samego początki 40 i 42 T maks. To samo dotyczy SLX i Deore.

Są wersje trekingowe z serii T Deore XT FD-T780/781 , Deore FD-T610 ( występują z kątami 66-69 czyli tym najpopularniejszy dla MTB ) dedykowane dla największej 44T/48T.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witboj

No tak, ja wszystko sprawdzam od strony MTB, a było raz wejść w Trekking...

Np. FD-T780-6

Edytowane przez Witboj

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Zyziu
      Przez Zyziu
      Witam
      Mam do sprzedania manetki rowerowe w b.dobrym stanie Shimano Deore 3x10 lewa i prawa. Symbol SL-M591

Manetki są w pełni sprawne i gotowe do pracy. W zestawie dwie nowe linki do instalacji.

W razie zainteresowania proszę o wiadomość prywatną
      cena 100zł

Okolice Chorzowa i Katowic

• HumDebugger
      Przez HumDebugger
      Witam,
      posiadam w tej chwili napęd 3x9 (korba race face ride xc 22/32/44), zmieniłem kasetę i łańcuch ale napęd nie pracuje jak powinien, więc i korba nadaje się do wymiany. I teraz pytanie czy założenie korby deore M6000 22/30/40, dedykowanej do 3x10 nie będzie problemem? Czy napęd będzie prawidłowo działał z napędem 3x9 na łańcuchu 9rz connex'a?
      Thank's from the mountain
    • Xonix29
      Przez Xonix29
      Posiadam korbę SLX FC-M672 z tarczami 40x30x22.

Czy jest możliwość założenia do niej 2 blatów 38x24 tak jak jest to w korbie FC-M677?

Nie będzie problemów mocowaniem lub z tym, że łańcuch będzie w złej linii z kaseta?
      Z tego co szukałem przerzutka (SLX E-type 3x10) ogarnie 2x10 (manetka XT z przełącznikiem na 2x), więc pozostaje problem tych tarcz. 

Druga sprawa dobrze kombinuję z 38x24? Czy może lepsze rozwiązanie to 36x22? (kaseta 10s 11-36)

• boskidym
      Przez boskidym
      Witam,
      Panowie, czy jest możliwe przerobienie manetki DeoreSL-M591-10 (dyna-sys) z systemu 3x10 na 2x10?
      Nie chodzi mi oczywiście o takie wyregulowanie przerzutki że mamy jeden bieg "pusty", tylko o zmianę trybu pracy z trzech pozycji na dwie.
      Jeżeli tak, to proszę o krótki instruktarz.

• JPI
      Przez JPI
      Szanowni Koledzy

pomóżcie

Jaki napęd polecacie do 26" full'a
      1, 2, czy 3 x10
      Rower używany na codzień plus maratony typu mazovia
      Generalnie większość po płaskim, ale w terenie
      W moim 29" napęd 2x10 zdecydowanie mi nie podszedł, być może dlatego, że miałem go na początku sezonu i forma była żenująca

teraz mam 3x10 i jest ok

przez zimę może uda się nazbierać na budowę fulla na ramie giant reign 3
      kwestia tylko co będzie najbardziej uniwersalne

na maratonach większość raczej z tego co widziałem zapyla z 3 blatami z przodu

pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.