Skocz do zawartości

[Hamulce] AVID VS SHIMANO


LukaszDH

Rekomendowane odpowiedzi

To niech się ktoś wypowie odnośnie Sram'ów bo upchnęli tego trochę do nowych rowerów. Jak z siłą hamowania, modulacją, łatwością obsługi, bezawaryjnością, wykonaniem. Ja nie chcę dyskutować na poziomie, że Zee to to samo dla niektórych co SLX bo to czyta ignorancja jest. Z tego co widuję najwięcej jest Zee/Saint, potem Hope i długo długo nic. Czemu?? Nie wiem bo nie jeżdzę w DH. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czemu właśnie nie sram? Opinia jest właśnie podzielona. Mam w FR Avid Elixir 5 2013 przód i tył, a w CC SLX 2015 i jak dla mnie SLX nie dorównuje tanim Elixir 5. To jest moja osobista opinia, jak widzę tutaj to z Shimano najprawdopodobniej będziesz bardziej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avid popsuł sobie opinie starszymi elixirami. Ludzie jeżdżą na 6-8 letnich elixirach które przelewane były ostatnio 3 lata temu i się dziwią że cieknie, że nie działa itp.

To samo zaraz będzie z shimano ponieważ masowo ciekną klamki, pękają tłoczki w zaciskach, w xt była wadliwa seria z puchnącymi klamkami.

 

Ogółem to całe gadanie które lepsze to pic na wode :). Najlepsze będą te które się nie będą psuły, ale to czy Ci się popsują to kwestia przypadku, przy czym wśród wypustów ostatnich 2-3 lat to jednak shimano króluje awaryjnością. Za to avid seryjnie ma kiepskie klocki - polecam od razu wymienić np. na ebx gold.

Wybrać powinieneś to co Ci bardziej leży bo klamki są zupełnie inne, jednym podchodzi shimano, innym sram/avid.
 

Albo slx/xt albo elixir 7/9 jeżeli dwutłoczkowe
Jak czterotłoczkowe za mniej kasy to Zee lub elixiry 7/9 trail, lub guide trail. Traile mają więcej modulacji co niektórzy postrzegają tak, że są słabsze.
Jak czterotłoczkowe za więcej kasy to Saint lub Code.

Przy czym Code to moim zdaniem najlepsze hamulce (z wyjątkiem hope'ów) jakie się pojawiły w ostatnich latach, wykonanie miażdży :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...