Skocz do zawartości

[2017] Romet


c1ach

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem ciekaw co będzie w przypadku konieczności zamówienia jakichś części zamiennych, np. do zawieszenia, czy niedajże ramy... Choć oczywiście to dość rzadkie przypadki, ale już głupi hak wypadałoby mieć w razie czego od ręki. Chyba, że współdzieli go z innymi modelami.

 

Ja rozumiem, że cena czyni cuda, ale po takiej informacji producenta mocno bym się zastanawiał czy w ogóle brać ten rower. Jest to też jakiś komunikat do łowców okazji, że jak się nie ogarnęli parę miesięcy temu, to już nie mają na co liczyć, a ceny na stronie mają głównie dawać wysoką pozycję w wyszukiwarkach. Widocznie opłaca się sprzedać paredziesiąt sztuk ambitniejszej modeli z niską marżą żeby podbić sprzedaż tych podstawowych.

 

Tak czy siak, niech się dobrze jeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama jest z katalogu więc nie tylko Romet ją ma. W razie czego przy dobrych chęciach nie powinno być kłopotu z zamówieniem nowej. Te ramy są bardzo solidne i sprawdzone. Uszkodzenie to raczej był by wynik kontaktu z drzewem lub jakiś pechowy nie dolot a to już jak by nie patrzyć problem użytkownika. Tym bardziej, że z pełną świadomością kupił co kupił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Beskid pisze, rama jest z katalogu z Tajwanu i niejeden producent takie ramy ma - CTM ze Słowacji czy Head. Rama jest sprawdzona przez wiele osób - Motyka, w Srebrnej Górze przez sezon w wypożyczalni kilka Tooli jeździ i wszystko z nimi jest w porządku, znajomy też ma i chwali. Wichu wrzucił raz fotkę pękniętej ramy ale nie ma takiej fali reklamacji jak Krossa swego czasu czy Kellysa, albo takich wpadek jak odkrecające się śruby Krossa i tego typu choroby wieku dziecięcego.

 

Jeśli w ciągu 2 lat (gwarancja) stanie się coś  z ramą i producent nie będzie w stanie w rozsądnym czasie dać nowejj no to rozumiem że oddaje pieniądze. Mam nietypowego Treka Stache 8, z dożywotnią gwarancją. Wątpię żeby aktualnie byli w stanie załatwić mi taką samą ramę gdyby miała pękać... Pewnie by zaproponowali inny rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam nietypowego Treka Stache 8, z dożywotnią gwarancją. Wątpię żeby aktualnie byli w stanie załatwić mi taką samą ramę gdyby miała pękać... Pewnie by zaproponowali inny rower.

Trek da Ci "równoważną" ramę z aktualnej kolekcji. Przerabiałem to.

Toola gratuluje bo zacne wozidło. Niczym yeti :) No i wiadomo: czerwony=najszybszy :woot:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rama jest z katalogu więc nie tylko Romet ją ma.

 

 

rama jest z katalogu z Tajwanu

To jak wiecie to dajcie namiary na te katalogi/producentów , sam mam ich Mustanga i chętnie nabył zapasowy hak pod sztywną oś. Jak pytałem o jego zakup to stwierdzili , że haki przychodzą razem z ramą i nie mają na zapas , nie chcieli tez zdradzić dostawcy/producenta (powiedzieli tylko , że z Tajwanu) a jak zapytałem co by było w razie uszkodzenia (miałem jeszcze wtedy teoretycznie gwarancję na swój rower) nastała cisza i temat się urwał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym , że typówka to nie jest (sztywna oś z gniazdem na nakrętkę i przykręcany na 2 śruby).

Przeglądałem neta , Alli , ofertę Pilos'a , K2 z Kołobrzegu i nic nawet podobnego nie znalazłem , a chętnie bym coś takiego położył na półkę - na wszelki wypadek.

 

21846043430420903575.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek da Ci "równoważną" ramę z aktualnej kolekcji. Przerabiałem to.

Toola gratuluje bo zacne wozidło. Niczym yeti :) No i wiadomo: czerwony=najszybszy :woot:  

 

Taaak, ale Stache od roczika 2016 w górę to 29+, a wcześniej był 29''.

 

Znam sytuację, że ktoś kupił 100 lat temu, w erze dinozaurów i telefonów z kablem Treka na kołach 26'', rok temu pękła rama, dali cały nowy rower z obecnej kolekcji na podobnym poziomie. 

 

Mi się JiG zawsze podobał, a w obecnej cenie jeszcze bardziej, ale za dużo już tych rowerów mam  :teehee:  pozatym, pewnie nawet gdybym pojechał do centrali Rometa i obrzucił wszystkich pracowników żywą gotówką nie mógłbym tego roweru kupić, choć sam bym im pokazał, gdzie stoi w magazynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sęk w tym , że typówka to nie jest (sztywna oś z gniazdem na nakrętkę i przykręcany na 2 śruby). Przeglądałem neta , Alli , ofertę Pilos'a , K2 z Kołobrzegu i nic nawet podobnego nie znalazłem , a chętnie bym coś takiego położył na półkę - na wszelki wypadek.

 

To chyba jest to : http://velo.pl/czesci/haki-i-akcesoria-do-ram/author/39-710129

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak, ale Stache od roczika 2016 w górę to 29+, a wcześniej był 29''.

 

Znam sytuację, że ktoś kupił 100 lat temu, w erze dinozaurów i telefonów z kablem Treka na kołach 26'', rok temu pękła rama, dali cały nowy rower z obecnej kolekcji na podobnym poziomie. 

 

Mi się JiG zawsze podobał, a w obecnej cenie jeszcze bardziej, ale za dużo już tych rowerów mam  :teehee:  pozatym, pewnie nawet gdybym pojechał do centrali Rometa i obrzucił wszystkich pracowników żywą gotówką nie mógłbym tego roweru kupić, choć sam bym im pokazał, gdzie stoi w magazynie.

 

JIGa kupil kolega Daniel33mc z tego forum ze 2 miechy temu wrzucał info w temacie o 29erach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wiecie to dajcie namiary na te katalogi/producentów , sam mam ich Mustanga i chętnie nabył zapasowy hak pod sztywną oś. Jak pytałem o jego zakup to stwierdzili , że haki przychodzą razem z ramą i nie mają na zapas , nie chcieli tez zdradzić dostawcy/producenta (powiedzieli tylko , że z Tajwanu) a jak zapytałem co by było w razie uszkodzenia (miałem jeszcze wtedy teoretycznie gwarancję na swój rower) nastała cisza i temat się urwał .

 

I to co piszesz to jest jedna z największych patologii rynku rowerowego. Każdy producent powinien we własnym interesie dodawać do produktu zapasowy hak. Tym bardziej w tego typu sprzęcie. Jeśli nie to dać wyrażne info, że w razie "w" postara się załatwić lub we wlasnym zakresie przed zakupem zakupić albo wiedzieć gdzie taki bajer jest do kupienia. Trzeciej opcji nie ma bo ja wtedy odstępuje od zakupu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To chyba jest to : 39-710129 Author | Haki i akcesoria do ram, Części | Velo

Też nie to :(

 

 

IMO patologią jest też to że tych haków są setki rodzajów jak i ceny czasami (stówka za kawałek alu). Tak jakby nie mogło być np. kilkunastu standardowych typów, do kupienia byłyby w każdym rowerowym.

Bo ta patologia biznes się nazywa i nastawiona jest na wyciąganie kasy z naszych portfeli co by kupić "ich" produkt z "ich" dystrybucji *.

Podobnie jest z felgami do aut (różne rozstawy śrub , osadzenie , ET) jakby nie można tego ujednolicić.

 

* nie dotyczy (jak widać) Rometa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ustawą wprowadzić obowiązek produkowania tylko kilku standardowych haków:P Przecież to od nas zależy co kupimy jak nie podoba nam się producent szukamy takiego który spełnia nasze wymagania. To jest rynek konsumenta a nie producenta - tylko trzeba wiedziec co sie kupuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ustawą wprowadzić obowiązek produkowania tylko kilku standardowych haków:P Przecież to od nas zależy co kupimy jak nie podoba nam się producent szukamy takiego który spełnia nasze wymagania. To jest rynek konsumenta a nie producenta - tylko trzeba wiedziec co sie kupuje

 

Sprowadzasz sprawę do absurdu. Wiadomo jak musi wyglądać tylny trójkąt i nie jest kłopotem zrobić tak by rodzajów haków było kilka czy nawet jeden dla danego typu roweru. Żaden inny element w rowerze nie sprawia tyle kłopotów w zakupie a jest bardzo podatny na uszkodzenie. Rowery kosztują furmankę kasy i jak uważasz, że przez taką pierdołę trzeba z czegokolwiek rezygnować bo producent to debil to masz fajne podejście. Debil w tym sensie, że ciężko jest zamówić "reklamówkę" haków i mieć to na magazynie. Woli wkurzonego klienta z tekstem; Panie ale hak jest jak 1:1 w sensie z rowerem i więcej nie mamy. W przypadku nie wywiązywania się producenta z obowiązku naprawienia szkody to znaczy braku jakiejkolwiek części zamiennej powinny być konsekwencje włącznie ze zwrotem kasy za rower. Jak by jeden z drugim stanął przed takim dylematem to by zamówili nie reklamówkę tylko taczki omawianego przedmiotu. 

 

A co do ustawy to ja bym im do$%^@&ił takie obwarowania, że by ich ścisnęło za jądra. Włącznie z ustawowym dość krótkim czasem na naprawy gwarancyjne. Oddajesz rower i za tydzień góra dwa masz go mieć z powrotem. Dalsze ociąganie powinno być obwarowane uzgodnieniem i zgodą klienta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można hak po 150 zrobć tak jak w cannondalu.... ale on się łamie raz na 10 lat... (u mnie tak było). Większość haków w standardowych ramach (z chińskich katalogów) to "miętki" szmelc. Pozostaje wykonanie na zamówienie wg wzoru z lepszego materiału. Są firmy które dorabiają haki 60-100 zł. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A czy ktoś ma lub widział Mustanga 29 3? Specyfikacja 2016 i 2017 jest chyba taka sama ale cena 2017 jest rewelacyjna 4699 zł.

 

Wychodzi na to, że podali specyfikację modelu 2016 ( jak zmienisz kolor to zobaczysz Rebę, dwa blaty i sztywną oś z tyłu ), a model 2017 będzie prawdopodobnie z Reconem Gold i 9 mm tylną osią.

 

@ krzmagnuski

Jeżeli sam nie dajesz rady, to poprawią Ci to na przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że podali specyfikację modelu 2016 ( jak zmienisz kolor to zobaczysz Rebę, dwa blaty i sztywną oś z tyłu ), a model 2017 będzie prawdopodobnie z Reconem Gold i 9 mm tylną osią.

Jeśli się tak okaże to straszna lipa. A stary model ktoś ma na forum?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lkomarnicki82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...