Skocz do zawartości

[2017] Romet


c1ach

Rekomendowane odpowiedzi

To może być gniazdo. Tam wchodzi tylko końcówka pancerza. linka już idzie w ramie odzielnie. To jest szczelne i nie ma możliwości aby się coś dostało do środka. Coś podobnego jest w ramach cube acid.

 

https://www.centrumrowerowe.pl/ramy-rowerowe/mtb-sztywne/27-5-cala/p,rama-acid-27-5-niebiesko-czerwona-20-cube,566129.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak z faktyczną dostępnością. W tym roku dostanie Toola czy Jiga graniczyło z cudem. Tak jakb6 nie Romet nie wierzył do końca, że to się będzie sprzedawać i nie zaopatrzył się odpowiednio.

 

Sprzedawać by się sprzedawało tylko musi być oferta. Tą firmą zarządzają kompletni durnie i to jest największy problem. Sk...two jest tym większe, że mają w ofercie coś czego nie da się nawet zobaczyć a co dopiero kupić. Robią z nas idiotów a ja czegoś takiego nie lubię. Kiedyś im kibicowałem ale teraz mogą nawet zniknąć z rynku i łzy nie uronię. 

 

Co do ram to mają bardzo dobre ramy w niczym nie ustępujące dobrym markom. W dodatku bez press fitu. Zawias też jest niezły i przy odpowiedniej cenie sprzedawało bi się to tylko trzeba podjąć ryzyko. 

 

W kwestii gniazd to były gorsze przypadki w innych markach. Tłuczenie się kabli to też nie argument bo w renomowanych markach też jest to wada i trzeba samemu robić patent by było ciszej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się  tak jakby Romet miał aspiracje do bycia marką premium - a jest zwykłym producentem/składaczem rowerów z głównym naciskiem na masowego odbiorce czyli ok. 2k. Tych kilka modeli powyżej 5k (nie licząc e-bike) stanowi raptem kilkanaście procent całej oferty i traktowana jest raczej jako zapełnieni katalogu i niż ciągła oferta (stąd braki co niektórych modeli) .

Sam mam Rometa nie z patryjotyzmu lecz z czystej kalkulacji - jak szukałem roweru żadna marka nie była w stanie zaoferować takiego rabatu jak oni (prawie 50%) tak więc warto popatrzeć na wszystko przez pryzmat ceny (nie katalogowej tylko rzeczywistej za ile jest się w stanie kupić dany model) i porównać z konkurencyjnymi "renomowanymi" produktami , wówczas nie najlepsze malowanie czy prowadzenie linek schodzi na dalszy plan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marką premium?? Chyba nikt nie ma takich oczekiwań. Za to oczekują by jak już coś się robi to robił to z sensem. Kiedy swego czasu pytałem o Toola to nie było go jeszcze w maju kiedy powinien już być zimą. Jak w końcu przyszedł to w liczbie 2 sztuk na cały Krk. W następnym sezonie wcale. Rowery HT w cenie powiedzmy 4K by nie wymieniać konkretnych modeli po 1 sztuce lub wcale. To się nie kwalifikuje nawet na bycie "zwykłym" producentem-składaczem. To jest zwyczajne partactwo tym bardziej, że wszystko co mają to z katalogu. Zero własnej inwencji. 

 

Zapełnienie katalogu?? A czy Unibike zapełnia katalog w ten sposób. Klepie czy bardziej dla niego klepią co klepią i nie wygłupiają się z czymś czego albo nie maja albo zamówili kilka sztuk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To się nie kwalifikuje nawet na bycie "zwykłym" producentem-składaczem. To jest zwyczajne partactwo tym bardziej, że wszystko co mają to z katalogu. Zero własnej inwencji.

"Partactwo" które widać im się opłaca skoro działają . W świadomości większości polaków ta marka i tak jest "badziew" tak więc kreowanie jej pod klienta z grubym portfelem nie ma sensu a narzekania takich jak my i tak mają w nosie. Kross tu też dużo lepszy pod tym względem nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się w temacie postrzegania marki @gtb. Mnie nie interesuje opinia jakiegoś pseudo-niedzielnego rowerzysty tylko kogoś kto się zna. A ludzie co się znają w tym ja nie ujmują Rometowi bo ma dobry produkt. Zaufanie do marki buduje się też poprzez sprzedaż. Jeśli jej nie ma to jak ktoś kto ma nawet z 10K ma zostawić u ich kasę?? W jakiej liczbie będzie oferta tego Mustanga Trail by być konkurencją dla odpowiednika w Krossie R7?? Być może wcale nie będę w stanie zobaczyć go w tak sporym mieście jak Krk. To samo jest na przykładzie fulli. Sporo osób by kupiło tylko powstaje pytanie co jak nie mogą nawet pomacać bo o jeżdzie testowej to nawet nie wspominam. Romet przy Krossie to popierdółka jest a nie jakiekolwiek porównanie. Tu nawet nie ma czego porównać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Romet przy Krossie to popierdółka jest a nie jakiekolwiek porównanie. Tu nawet nie ma czego porównać.

Nawet nie ma zamiaru takiego porównania przeprowadzać . Kross to marka strike rowerowe aspirująca do miana renomowanej tak więc ich poczynania są zgoła odmienne . Romet to tylko biznes - w głównej mierze z chińskich motorowerów z ich logiem - nastawiony jeszcze raz podkreślę na masówkę , to że w dziale rowerów znalazła się grupa zapaleńców starająca się zaproponować przyzwoity produkt nic nie da skoro księgowi liczą tylko zyski.

Na tym kończę OT i wywody zwykłego laika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Rometa to historyjka z zeszłego roku. Chciałem kupić nowego HT, 5-6 tyś w kieszeni, mieszkam 15 km od "fabryki" Rometa. Cenowo fajnie wychodził Monsun/Mustang (już nie pamiętam dokładnie) więc wybrałem się do ich "przyzakladowego" salonu  firmowego.

 

- Dzień dobry

- Dzień dobry. W czym mogę pomóc ?

- Jestem zainteresowanym tym rowerem. Można się przymierzyć ?

- Oczywiście

- Tak jak sądziłem 17" za małe. Mogę zobaczyć 19' ?

- Nie mamy

- A kiedy będzie ?

- Nie będzie już

- Jak to ?

- My już produkujemy kolekcję na nowy sezon. Premiera będzie w Kielcach. Nie robimy już tegorocznych rowerów.

- Panie, ale jest lipiec.......

- Mogę Panu sprawdzić czy jest na jakimś sklepie w  kraju i wtedy go sprowadzimy dla Pana.

- Sprowadzicie rower który wywieźliście z magazynu zamiast zlecić złożenie nowego "Józkowi' na produkcji za ścianą ??!!!!!! Proszę sprawdzić.

- Niestety nie ma nigdzie w Polsce rozmiaru 19"".

- Super. Powodzenia. Do widzenia. 

 

W tym roku szosę kupiłem na necie :D

 

Edytowane przez HarveyDent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałeś ? Że rowery na następny sezon produkują w grudniu ?

Znajomy pracujący w krossie powiedział: Załóżmy ,że jest lipiec 2016 to oni już pracują nad kolekcją 2018,bo 2017 już w produkcji. A ty byś oczekiwał jeszcze robienia poprzednich roczników ?

 

Dopóki Romet nie zacznie walczyć, a nadal sprzedawać rowery w marketach to daleko nie zajdzie. Kross z mojej okolicy jest w kazdym mieście. Rometa może sprzedaje jeden najgorszy rowerowy, ale tez nie wiem w jakiej ilości(sklep nastawiony bardziej na składaki i inne retro rowery,oraz marketowce obecnymi w nim częściami. Rowery tak komunijne w sumie :D Nic lepszego niż hexagon tam nie ma :D

 

Sklep który od kilku lat jest tylko krossa,powiększył ofertę o Trek'a. I myślicie ,że komu lepiej się powodzi ? Nowe auta,busy,salony....

A nie mówiąc tu o samej firmie,tylko sklepie który sprzedaje te rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku w jakim Ty świecie żyjesz ?

Czego się spodziewałem w ŚRODKU sezonu rowerowego ?

Uwaga odpowiadam: Spodziewałem się roweru. Rower powinien być w MAGAZYNIE.

Jako klienta nie interesuje mnie kiedy go zrobili. W lipcu u każdego szanującego się producenta każdy rozmiar, każdego roweru powinien być na magazynie lub powinien zostać zmontowany. 

 

Jeśli dla Ciebie to dziwne, to cóż....

 

Jak teraz kupowałem szose to nikt mi nie płakał że koniec sezonu, że nowa kolekcja itd. Roweru nie ma. Ale będzie za tydzień z dostawą do domu. Bo niektórzy szanują klienta który chce zostawić 5 kolcków cieżko zarobionych pieniędzy i z uśmiechem na ustach przytulą ten cash.

Edytowane przez HarveyDent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross to marka strike rowerowe aspirująca do miana renomowanej tak więc ich poczynania są zgoła odmienne .

 

Kross to marka stricte rowerowa obecnie, bo w swojej historii również montowali skutery Zipp. Był też taki okres, że przez 2 lata produkowali rowery pod marką Decathlon.

 

Romet to tylko biznes - w głównej mierze z chińskich motorowerów z ich logiem

 

Dwa lata temu 80% wartości sprzedaży stanowiły rowery, a nie skutery. Wątpię, żeby ten stosunek uległ odwróceniu.

 

W 2014 roku Arkus&Romet wyprodukował jakieś 400 000 rowerów, a Kross 250 000. Kross prawdopodobnie wygenerował jednak wyższą wartość sprzedaży ze względu na znacząco wyższy udział droższych modeli w ogólnym wolumenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby nawet , to za chwile jest nowa kolekcja. A taki Tool czy Key od Rometa jest jak Yeti - podobno istnieje, tylko nikt go nie widział.

 

Zresztą...... http://www.sklep.romet.pl/rowery/mtb/romet/kolekcja-rowerow-2017/ . Pewnie się wyprzedały :D

Edytowane przez HarveyDent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień kolor na zdjęciu. :) cyrk prawie jak w Krossie.

 

wybór rozmiarów bardzo ograniczony, we wszystkich rowerach enduro, allmountain największy rozmiar rury podsiodłowej to 460mm, dla mnie za mało.

To chyba jedyny taki producent rowerów na świeci z tak ograniczonym rozmiarem.

Edytowane przez erzurum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...