Skocz do zawartości

[2017] Kross


pawel2208

Rekomendowane odpowiedzi

A co z przekrokiem? ;) Nie ma takiej opcji, żeby dla kogoś nagle była odpowiednia rama o rozmiar większa, zwłaszcza, że 178 cm jest bliżej dolnej niż górnej granicy wzrostu dla rozmiaru 19".

 

To, o czym piszesz musi zrealizować producent projektując ramę, czyli dłuższa górna rura, większy reach i wtedy montuje się krótszy mostek, a odległość siodełko - kierownica pozostaje mniej więcej bez zmian. A nie tak, że bierzemy za duży rozmiar, bo chcemy mieć dłuższą ramę.

 

Np. Merida w rozmiarze 19":

2015: górna rura 620mm, reach 431mm, mostek 100mm

2017: górna rura 625mm, reach 439mm, mostek 90mm

Przynajmniej tak wynika z ich opisu kolekcji 2017, bo napisali, że zwiększyli reach, żeby dać krótszy mostek, a w tym roku na pewno jest mostek 90mm.

Suma w poziomie nie do końca się zgadza, ale widać o co chodzi - trochę wydłużyli ramy.

 

W Krossie jest na odwrót, o ile geometria podana na stronie jest poprawna (poza długością tylnych widełek oczywiście):

2016 (2016): górna rura 620mm, reach: 443mm

2017 (2017): górna rura 610mm, reach: 433mm

Jeśli w tym roku jest krótsza rama z bardzo krótkim mostkiem to nie dziwię się, że gościowi na filmie coś nie pasowało i chciałby "większą" ramę, ale tak naprawdę chodzi mu o dłuższą.

Edytowane przez MD11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Większa rama jak nie pije w jajka, to do jazdy po bułki się nada :icon_lol:

 

Gdyby było tak jak mówi, to osoby o wzroście ok. 190 cm nie miałyby czego szukać.

To jakiś nowy trend - im większa rama tym lepsza :whistling: 

Niestety co najmniej kilka osób może być negatywnie zaskoczonych po pójściu za radą " masz 180 cm, to bierz 21 " na kole 29 " - no po prostu brawo Jasiu i to dosłownie, bo to przecież Janek sprzedawca firanek, czy jakoś tak :icon_lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa rama jak nie pije w jajka, to do jazdy po bułki się nada :icon_lol:

 

Gdyby było tak jak mówi, to osoby o wzroście ok. 190 cm nie miałyby czego szukać.

To jakiś nowy trend - im większa rama tym lepsza :whistling:

Niestety co najmniej kilka osób może być negatywnie zaskoczonych po pójściu za radą " masz 180 cm, to bierz 21 " na kole 29 " - no po prostu brawo Jasiu i to dosłownie, bo to przecież Janek sprzedawca firanek, czy jakoś tak :icon_lol:

Największy rozmiar w 2017 "L" to wg opisu 19-ka a nie 21 jak w poprzednim roku. Rower jest w atrakcyjnej cenie, gdzieś musieli poszukać oszczędności, wydali rowery tylko w 3 rozmiarach. Wyższe osoby będą musiały się pewnie zadowolić L-ką z mostkiem 100mm czyli po staremu.:).

 

Ci co będą kupować rower jako ten pierwszy, na pewno skorzystają z przymiarki i Sami ocenią czy ich "jajka" są zagrożone. Ci co znają temat rowerowy będą się sugerować opisem geometrii, a nie rozmiarówką.

 

 

Chłopina raczej nie ma obsesji na promowaniu marki kross, w innym filmiku negatywnie wypowiadał się o rowerach evado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy rozmiar w 2017 "L" to wg opisu 19-ka a nie 21 jak w poprzednim roku.

Jest błąd w tym opisie na stronie Krossa:

https://issuu.com/kross_bikes/docs/kross_katalog2017-pl_issuu 

 

 

Poza tym 520mm : 2,54 = 20,47" dokładnie. W sumie to nawet nie 21" a 20,5" :D

 

Pozostałe dwa rozmiary to odpowiednio 18,9" i 15,7"

Edytowane przez Arni220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dobra Arni wyluzuj, bo chyba żaden producent nie robi ram z matematyczną dokładnością - w sensie, że musi być równy cal :laugh:

Też przez moment zakręcił mnie ten opis, ale w porę ( w trakcie pisania posta ) nastąpił orient.

Najlepszy jest ten brak konsekwencji - jeden rozmiar się zgadza, a dwa nie :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

19" za mała na 179cm wzrostu :D

 

 

Większa rama jak nie pije w jajka, to do jazdy po bułki się nada :icon_lol:

 

Gdyby było tak jak mówi, to osoby o wzroście ok. 190 cm nie miałyby czego szukać.

To jakiś nowy trend - im większa rama tym lepsza :whistling:

Niestety co najmniej kilka osób może być negatywnie zaskoczonych po pójściu za radą " masz 180 cm, to bierz 21 " na kole 29 " - no po prostu brawo Jasiu i to dosłownie, bo to przecież Janek sprzedawca firanek, czy jakoś tak :icon_lol:

 

A wystarczyło dokładnie i zrozumieniem obejrzeć film, zamiast pisać brednie i wprowadzać w błąd.

"Kross zmienił rozmiarówkę"

M=17' ~44cm

L=19'  ~48cm

 

Na filmie jest M (17').

 

 

 

to ja już nie wiem jaki wybrać bo według filmiku na 183cm lepiej L a według komentarzy ludzi lepiej M

 

Jeżeli jesteś "normalny" to L (2017) lub M (2016) będzie idealna.

L 2017 = ~48cm

M 2016 = ~48cm

Edytowane przez sli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło dokładnie i zrozumieniem obejrzeć film, zamiast pisać brednie i wprowadzać w błąd. "Kross zmienił rozmiarówkę" M=17' ~44cm L=19'  ~48cm

 

Problem w tym, że M u nich nie ma ~44cm, a 48cm, a L 520. Nie patrz na oznaczenie w calach, bo jest błąd na stronie, w katalogu jest poprawnie.

 

 

 

a ta L 2017 to faktycznie M 2016 więc lepiej brać nową L'ke
 

To gratuluje kupna kobyły 520/630 na swój wzrost  :thumbsup:

Edytowane przez Arni220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A wystarczyło dokładnie i zrozumieniem obejrzeć film, zamiast pisać brednie i wprowadzać w błąd.

W błąd to Kross wprowadza na stronie, a Ty za nimi powtarzasz. Arni pisał o tym już w poście #132.

 

Należy operować calami i nie będzie problemu. W MTB rozmiar ramy w calach to długość rury podsiodłowej i to jest jednoznaczne, a oznaczenia S/M/L każdy producent może mieć inne i później niepotrzebnie bijemy pianę na forum. Co to w ogóle za stwierdzenie, że poprzedni Level był za duży, a ten jest mniejszy, bo zmieniła się rozmiarówka (było na filmie)? Jakby Kross oznaczył rozmiar 23" literą M, to gość by stawał na palcach, ale jeździł na takim, bo wcześniej też jeździł na "M"?

 

 

 

Ile ludzi tyle opinii jak widać,nie jeździłem jeszcze na 17" ale przymierze się
 

 

Przy 183 cm wzrostu zdecydowanie 19", Arni pisał to samo tylko się nie zrozumieliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty wniosek, nie patrzcie na eM Srem, tylko na rozmiary w mm. 480mm podsiodłówki to 480mm podsiodłówki i niezależnie czy producent wpisał 18,5" czy 19" lub oznaczył to literowo, milimetry będą zawsze milimetrami.

 

A w temacie, geo faktycznie uległo minimalnej zmianie, w 2016 rama 480 miała TTh 620, a teraz 610, 530 miało 640, a teraz 630. Być może wynikło to z drobnej zmiany kąta główki więc minimalnie chyba trzeba by długość nadrobić mostkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiam bo 800zł to sporo,bynajmniej według mnie,zawsze bd hajs na dobre opony itd.Nie muszę mieć Reby jeśli Recon Silver jest też dobry ani nie jestem wielkim fanem Shimano,wystarczy żeby cały napęd chodził bez zarzutu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

A wystarczyło dokładnie i zrozumieniem obejrzeć film, zamiast pisać brednie i wprowadzać w błąd.

Jak widać nie obejrzałeś ze zrozumieniem, więc czekamy na ciąg dalszy Twoich mądrości :icon_lol:

Rama na filmie ma według mnie 19 ", bo na 17 " ni ch ... nie wygląda, zresztą gościu mówi M, więc 19 " i koniec tematu.

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiam bo 800zł to sporo,bynajmniej według mnie,zawsze bd hajs na dobre opony itd.Nie muszę mieć Reby jeśli Recon Silver jest też dobry ani nie jestem wielkim fanem Shimano,wystarczy żeby cały napęd chodził bez zarzutu;)

przynajmniej.

 

Różnica między Rebą a Reconem z B7 to stalowe golenie czyli:

1) większa waga

2) może trochę gorsza praca (w szczególności przy braku smarowania)

 

Jeśli potraktujemy takiego recona z "sercem" i odpowiednio często wymienimy mu olej i nasmarujemy uszczelki to odwdzięczy się nam dobrą, długą i bezproblemową pracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny NX. Ja osobiście preferuje srama od 2006 roku i z tego również jestem zadowolony.

 

Na obecną chwilę wymieniłem tylko manetkę NXa na GXa, bo:

1) NX działa dość miękko jak na srama (aczkolwiek precyzyjnie, trzeba tylko zadbać o dobre pancerze)

2) GX jest pod obejmę MMX, co preferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...