Skocz do zawartości

[2017] Kross


pawel2208

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Twoim zdaniem producenci *utrudniają dowolność wyboru*? WOW

A ja chcę np. korbę 36/26 z kasetą 11rz o zakresie 11-40 i stopniowaniu 11/12/13/14/16/...40. Mamy takową gdzieś? Jestem w stanie taki napęd zbudować? Nie. Dla czego? Bo otrzymujemy gotowe systemy, żadnej dowolności, kupujemy albo zestaw albo zostajemy przy starym. Przeciętny rowerzysta, to nie biznesmen, nie zarabia 10 czy 20 tyś/m-c, by zmienić korbę na nową nie che wydawać kasy na cały nowy napęd, chce udoskonalić rower, ale nie poprzez kupno nowego. Tu jest problem i on się niestety nasila z każdym rokiem. Owszem, dziury pozapychane, ale jakim kosztem?

 

Prosty przykład. Koła Campagnolo Vento z zaplotem 3G (9/18). Padnie ci obręcz i trzeba kupić nowy komplet (2 koła!!!), brak możliwości naprawy jakiejkolwiek, bo Campa nie produkuje do niższych modeli części zamiennych (obręczy, piast). Do czego zmusza nas taka polityka, daje dowolność działania? Nie. Stąd biorą się tematy "jak przerobić, co w zamian, druciarstwo" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Nom, u mnie zawsze coś nie halo z gotowcami.

Dlatego lubię kupić frameset i samemu składać.

Wtedy większa dowolność doboru komponentów ;)

Plus dla krossa za stalowe ST/PT - bardzo przyjemne. Ceny już niestety mniej :(

W opisach tarcze z przodu mniejsze niż z tyłu :) Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda dopiero zmodernizowałem swojego Levela A8 z 2013 do standardu XT, ale wpadł mi w oko Soil 2.0 EX. Wreszcie zrobili ramę w normalnym kolorze, a nie cukierkowym. No i jest pełne XT M8000, a nie SRAM (nie lubię tej firmy, mam kiepskie doświadczenia). Gdyby dali jeszcze dwublatowe korby, to rower byłby bardziej uniwersalny. Mimo wszystko na jesieni może tak do garażu. Muszę urobić jeszcze żonę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chińczyk http://www.modusnakano.com/

 

może i nie jest złe tylko pewnie dostanie bębenka czy jakiegoś adaptera będzie graniczyło z cudem, tak jak do formula które wszyscy wielcy trek/giant/scott namiętnie montują, znajomy ostatnio musiał cała nową piastę od prywatnej osoby kupić chcąc wymienić bębenek

Bębenek raczej można dostać u....dystrybutora roweru który się kupiło. A bębenki do kół Treka to Formula.

 

Olek tego nie neguje, chodzi o serwis. Do Shimano, DT, Novateca, Bitexa dostaniemy wszystko, jak nie w kraju to u chinola na Ali. Jaki bębenek pasuje do piasty Modus? Gdzie go kupić? A co z osią jak się skrzywi, zapadki lub ich sprężynka, gdzie to dostać? Być może jest to kolejny, brandowany produkt tajwańskiej fabryki i dopasujemy części np. Bitexa czy Novateca, ale dopóki tego się nie rozbierze, to się nie dowiemy.

Po fotkach wygląda mi to znajomo:

http://www.modusnakano.com/product.php?id=10

Jak wyżej, pytam u sprzedawcy roweru. Chyba że w razie reklamacji na obręcz czy piaste dostaje się całe nowe koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym sprzedawać bębenki i naprawiać koła niż dawać klientom nowe koła na gwarancji i wk,,,,nabywcom dawać powód by poszli gdzieś indziej kupić nowy zestaw. 

Przynajmniej u mnie tak jest. Dystrybutor ma takowe na stanie i regularnie dostarcza je w dużych ilościach (około 1000 sztuk w roku), więc gdybam że inni producenci również tak ogarniają naprawy. Bo na pewno całe koło jest droższe od bębenka. 

Poza tym rama to coś innego niż bębenek. To tak jakby padła uszczelka w widelcu i w ramach naprawy dają nowy widelec. Z punktu widzenia klienta to fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaciekawiła ta sama wyjściowa cena Soila 2.0 i 2.0 EX.

Czyżby Sram NX tyle kosztował, że w tej samej cenie można zrobić alternatywny model na gratach XT, z lepszym widłem, damperem i kołami..?

Aż zaczynam nieco żałować, że skusiłem się na tegorocznego Soila 2.0, nawet po dobrym rabacie, i nie przeczekałem do przyszłego roku :(

Z drugiej strony mam na czym jeździć, a rok czasu do kolejnych wyprzedaży to w sumie niewiadoma ;)

 

Za to model 3.0 poszybował cenowo w kolejne opary absurdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fox'y zawsze były droższe od RS'a. Poza tym w EX jest zwykły Pike RC a nie RCT3. Nie chce strzelać ale z 1K jak nie więcej jest różnicy w stosunku do tego Fox'a. 

Co do biżuterii to sama tylna zmieniarka to koszt powiedzmy 1K, korba z tyle samo. Wszystko do kupy razem z lansem na dzielni i cena jest jaka jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Soilu 3.0 wrzucili kasetę GX , korbę i łańcuch X1 , tylko manetka i przerzutka to X01. Różnica w cenie PEŁNEJ grupy X01 a XT to jakieś 500€ a do Eagla 12 to 700€ , oczywiście w detalu. Do tego jakieś 200 € dopłaty za Foxa z przodu . Dla producenta te różnice są znacznie mniejsze. 

Więc + 5 tys to dla mnie jakiś żart 

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, kiedy modele na 2017 będą dostępne?

Bo tego to oni sami nawet nie wiedzą, do tego np z kolekcji 2016 roku niektóre modele pojawiły się w grudniu 2015, a inne dopiero w kwietniu 2016 :teehee: Więc z takimi pytaniami to do wróżki :whistling: Mi obiecywali w Krossie rower na Mikołaja, a w sprzedaży pojawiły się po Wielkanocy, więc ich olałem.

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. W marcu wybieram się w góry, więc być może uda mi się zabrać nowy nabytek. Jak nie to będę katował stary. Celuję w Soil'a 2 EX. Zobaczymy.

Byłem u lokalnego sprzedawcy Kross'a (mieszkam niedaleko Przasnysza (Ciechanów) i też nie udzielił mi konkretnej informacji (do Wielkiejnocy może będzie :) ).

Edytowane przez lynx79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko kiedy poznamy właściwą cenę na Soila 2.0 EX. W cenniku, który mi pokazywali u mnie w sklepie widnieje 12999zł, a nie 10999zl jak obecnie na stronie.

 

Już jest zmieniona cena na stronie Kross.pl.  Dokładnie o 2k więcej niż na początku. 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stać nie stać ...Nie mam zamiaru kupować Soila , moje enduro 160 mi wystarczy :P Najlepiej to chyba beskid podsumował : "razem z lansem na dzielni i cena jest jaka jest "

 

A ja sprzedam swoje 160 i kupię Soila, poważnie. nic nie wyszło jestem i tyle, nie odczułem różnicy w zjeździe za to pod górę i owszem. No i ten lans na dzielni...

Edytowane przez Przeor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...