Skocz do zawartości

[licznik]Sigma 16.12 vs Crivit z LIdla


G3orG3

Rekomendowane odpowiedzi

Ludziki, kupiłem Crivit z LIdla bo cena 35 PLN, ale on nie ma automatycznego startu, a to fajna funkcja. Wiem ze dużo ludzi używa tu te liczniki czy warto dołożyć do Sigmy? bo ona też ma wyraźniejszy wyświetlacz. aha i jak jest z ustawieniami po wymianie baterii, bo czytałem ze w lidlowskim trzeba wpisywać od nowa. Doradźcie co wybrać bo dylemat.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto. W 16.12 jest podtrzymywanie wartości przy wymianie baterii. W swoim 12.12 wymieniałem, nie musiałem niczego wklepywać od nowa. Masz też sporą ilość komponentów dostępnych osobno, bez potrzeby kupowania nowego zestawu (np podstawki z czujnikami)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Warto. W 16.12 jest podtrzymywanie wartości przy wymianie baterii. W swoim 12.12 wymieniałem, nie musiałem niczego wklepywać od nowa. Masz też sporą ilość komponentów dostępnych osobno, bez potrzeby kupowania nowego zestawu (np podstawki z czujnikami)
 

 

Bo własnie skłaniam się, do zakupu Sigmy. Brać z kadencją czy bez??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak serio chcesz porównać jedną z najwyższych modeli sigmy do lidlowego? Czy to jakiś żart? Ukryta kamera? Najpierw licznik z lidla a teraz sigma z kadencją ? #szacun

 

 

wiem że to inna klasa, ale ciekaw byłem opinii bo o jednym i drugim piszą dużo dobrych rzeczy. Jestem tu świeżak :) ty wszystko od razu wiedziałeś kolego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ktoś kto nie ma żadnych wymagań zadowoli się tym lidlowym. Ktoś, kto oczekuje większej ilości funkcji, lepszego wykonania, podświetlenia i możliwości rozbudowy wybierze np właśnie Sigmę.   Dżinsy z rynku za 35pln też wielu chwali.
 

Właśnie tak samo myśle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że to inna klasa, ale ciekaw byłem opinii bo o jednym i drugim piszą dużo dobrych rzeczy. Jestem tu świeżak :) ty wszystko od razu wiedziałeś kolego??

 

miałem z Lidla licznik, nie chce mi się o nim nawet pisać bo nie ma o czym, chyba że o wadach, bo miała wszystkie możliwe słowem licznik skupiał w sobie wszystkie możliwe cechy złego licznika.A że nie chcę sobie psuć humoru więc nie będę nic pisał. Dobrze, że się wziął i popsuł i dostałem zwrot kasy za niego. Sigma przewodowa też nie jest super. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

miałem z Lidla licznik, nie chce mi się o nim nawet pisać bo nie ma o czym, chyba że o wadach, bo miała wszystkie możliwe słowem licznik skupiał w sobie wszystkie możliwe cechy złego licznika.A że nie chcę sobie psuć humoru więc nie będę nic pisał. Dobrze, że się wziął i popsuł i dostałem zwrot kasy za niego. Sigma przewodowa też nie jest super. 

Może trafiłeś na felerny model, ty masz większe wymagania co do licznika. O przewodowej też myślałem, ale zrezygnowałem bo kolejny przewód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czujnik kadencji możesz dokupić jak uznasz, że będzie Ci potrzebny za jakieś 20-25zł i podłączyć do podstawki.
 

Czyli sam licznik ma CAD wbudowane a różnica w cenie to kwestia tylko czujnika tak? Dobrze wiedzieć. Dzięki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj uważaj osobno czujnik kadencji do bezprzewodowej wersji kosztuje dobre 70zł a zawsze warto brać wersję z kadencją nawet jak kadencji teraz nie założysz to nie wiesz co będziesz chciał za jakiś czas. STS kosztuje 199zł, przewowody 99 + 30zł czujnik kadencji, niby taniej ale gdybym teraz miał kupować wziłąłbym STS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

oj uważaj osobno czujnik kadencji do bezprzewodowej wersji kosztuje dobre 70zł a zawsze warto brać wersję z kadencją nawet jak kadencji teraz nie założysz to nie wiesz co będziesz chciał za jakiś czas.
 

Właśnie tak też pomyślałem, że później jeszcze trzeba będzie zapłacić za wysyłkę. W tej chwili różnica to tylko 30 PLN. Po twojej wiadomości sprawdziłem i czujnik kosztuje, i jest to 75 PLN plus wysyłka. Więc bez sensu. Dlatego zamówiłem z kadencją już wcześniej. Dziękuje wszystkim za pomoc, w ostatecznym wyborze. :thanks: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już kopiemy licznik crivit to i ja dorzucę swoje trzy grosze - miałem dwa, w jednym w czujniku przy kole podczas montażu baterii ukręciłem te trzymające pokrywkę cycki i trzeba było polepić taśmą żeby się kupy trzymało. W drugim sam z siebie padł czujnik w czasie jazdy (wymiana baterii nic nie daje). Od dłuższego czasu używam sigmy 12.12sts i jest świetny. Zamierzam na dniach przejść na VDO M.3 wl który już od pół roku czeka w pudełku (glównie przez design, obslugę dwóch rowerów i kadencji). Mam też sigmę base 1200 i sigmę pure bezprzewodową używane przez żonę w jej rowerach i też sprawdzają się rewelacyjnie trzeci sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...