Skocz do zawartości

[Koncern] Shimano what You're doin' shimano shtaaaap!


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Panowie da sie kupić, nawet da sie kupić XT z tego co pamiętam. Oczywiście nie jest to grupa MTB, a trekingowa ale jakość ... teoretycznie powinna pozostać. A że ciężko kupić rower ... no rowery na grupach XT nie były tanie, stąd nowe też nie są, vki już nie są popularne, to też wiele sklepów z tego rezygnuje ale są dostępne ... dla upartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu, podpowiem ci trochę liczb - na przykładzie tylko jednego modelu zacisku: od stycznia tego roku do połowy sierpnia zamówiłem łącznie 125 zacisków BR-M4050 (Alivio), dodatkowo wysłano nam 30 szt z wymiany gwarancyjnej, w chwili obecnej na sklepie zostało około 10szt, co jak nie trudno policzyć daje nam około 145 sztuk wymienionych od początku tego roku, daje nam to średnio 18szt w miesiącu, w skali roku będzie to około 220 sztuk. Dalej - w sezonie naprawiamy średnio 2500 rowerów, połowa z tego to szosówki (główny profil naszego sklepu), druga połowa to sprzęty mtb, trekking, elektryki itd, z tej połowy myślę że około 75% to rowery wyposażone w hamulce tarczowe, z czego shimano jest pewnie z 80%, czyli pobieżnie licząc wychodzi około 750 rowerów z hamulcami tarczowymi shimano, w rowerze mamy 2 hamulce (wiem, odkrycie roku ;) ) co daje nam mniej więcej 1500 szt. hamulców tarczowych shimano. 220 zacisków na 1500 zestawów hamulców daje nam poziom awaryjności rzędu 15% , dużo to czy mało każdy niech sobie sam oceni.

 

 

Ps. tak zwykle wygląda mój panel serwisowy shimano:

 

 a5379f0ee47ffecdmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No także dla najbardziej kręcących nosem są liczby, są cyferki. Mniej więcej się to pokrywa z tym co pisze tomek. Następnie pozostaje pytanie czy 15% to dużo czy mało. Jak dla mnie to dość spora liczba/odsetek.

 

Tutaj oczywiście brakuje danych na temat jaki hebel został zamieniony i ile on zdołał przejechać, bo wiadomo, w tych liczbach znaleźć się mogą już leciwe heble co po prostu padły. Chyba pamiętam kila przypadków, natomiast śmiało mogę powiedzieć że 80% z tej liczby to model 447. 615 z racji jego mniejszej popularności nie będzie aż tak widoczny, jednak psuł się równie często. Padały także 395 ale już nie tak drastycznie.

 

Heble były tak złe, mowa o 447, że na warsztacie otrzymały nazwę sh*t brakes a klocki sh*t pads ... i tak jest napisane na pudłach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja procentów i statystyk nadal nie mam i mieć nie będę, wczoraj były dwa skiślaki. W jedym na pewno były dwa wspomniane 447, wymienione przez nas. Klient miał zgniłe Avidy, zamienił je na skisłe Shimano :)

Niedługo "dzień bez zgnilca" w pracy będzie dniem straconym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie było problemu- po co zakładać wątek ;-) Problem jest i w Polsce też przybiera na sile. Przynajmniej ja to widzę. Procentowo tak precyzyjny nie będę, ale to widać. Ja potwierdzam wadliwość hamulców shimano (tanich, seryjnych). Trzeba uwzględnić jeszcze fakt że zesikane, wyjące heble dla niektórych nie są problemem ;-) a są tacy i to wielu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie te statystyki i dane tyczą się serwisu norweskiego i bodajże jakies ogólne informacje nt problemów w serwisach polskich. To dwa kraje na cały świat.

 

Dla niektórych nawet więcej danych to za mało danych. :)

Poza tym raczej z żadnego innego kraju danych ogólnych czy szczególnych mieć tu nie będziesz.

Nikt nie napisał że wszystkie sztuki Shimano to kaszana.

Nie tego dotyczy problem - problem dotyczy - powtórzę kolejny raz - zjawiska cieknacych zacisków którego w przypadku Shimano parę lat temu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Their response was to say that there is nothing on the horizon to fix this problem. He said several times during the conversation that he had nothing to say that will make me feel better. He just listened and apologized.

Dokładnie o czym pisałem ja i tomek, niemal że identycznie. Cytat z powyższego linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dokładnie o czym pisałem ja i tomek, niemal że identycznie.

 

Bardzo dobrze o tym wiem, taki był cel podania tych artykułów.

Zacząłem czytać o Shimano w kontekście serwisowo/sprzedażowym i faktycznie problem jest grubszy. Zresztą dziwne byłoby, gdyby ograniczył się li tylko do Norwegii.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sytuacja u producentów? żeby kupić rower na XT 785 lub  XT M8000  musisz wydać kilkanaście tysięcy Specialized życzy sobie 23k, mniejsza z tym, cena takich hamulców to zaledwie 700-800 zł za komplet  a rama i heble toż to podstawa. 
Po co komu SLX 675? są tąńsze o 20 euro od XT 785  a najtańsze sh*tmano kosztują 300 zł , na całym rowerze to żadna oszczędność według mnie, ale ja sam składałem- laik.

Przez te wyolbrzymione drabinki klas osprzętu robi się ten bajzel z niską jakością i trwałością, no ale ludzi jest za dużo a oni chcą taniej, taniej i jeszcze żeby było taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Śledzę ten temat i mi chyba trochę zrył beret :D Chciałem kupić jakieś budżetowe hample patrzyłem na M615 i M675, aczkolwiek w tym budżecie ciężko znaleźć konkuretnów: Magura MT2, Avid DB3 i jakieś Tektro (za 250zł jest bodajże komplet nowych Gemini)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się działo z Avidami to nic w porównaniu do Shimano. W ostatnich dwóch tygodniach był jeden Sramolec i 6 Shimano.

Przypomnę rozmowę z chłopem od sh*tmano: na pytanie czy problem jest im znany odpowiedział: tak. Na pytanie nr 2, czy problem jest duży odpowiedział: tak. Na pytanie czy jego pracodawca zamierza coś zrobić z jakością ichnich hamulców odpowiedział: NIE. :) W warsztacie mam trzy pudła z zaciskami Shimano, które musimy regularnie "doładowywać". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...