Skocz do zawartości

[przerzutka tylna] problem w regulacji


wlosiaty333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Nie mogę poradzić sobie z regulacją przerzutki tylnej. Zakresy są ustawione prawidłowo, linka jest napięta jak trzeba. Wrzucanie biegów w górę (tj. 11 na 10, 10 na 9 itd.) działa jak najbardziej w porządku, jednak przerzutka nie zrzuca z trzech największy koronek w dół (1., 2., 3. bieg). Mniej więcej już od czwórki jest dobrze. Kiedy zacznę kręcić baryłką przy manetce tak żeby działały pierwsze biegi, to znowu nie wrzuca mi do góry :(

 

Więc, mam kilka pomysłów.

Może linka gdzieś się blokuje? Daje zbyt duży opór i sama przerzutka i może wykonać całego ruchu? 

 

Zauważyłem na na tych dużych koronkach kółeczka przerzutki nie są równo względem siebie, może krzywy hak? Albo wózek?

 

Model zmieniarki to XT M8000, jak też całego napędu.

 

Z góry dzięki za wszelakie sugestie, rady, czy pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zrzucanie odpowiada sprężyna, ty tylko luzujesz linke na manetce. Wrzuć ręcznie 1 bieg i zjedź 2-3 w dòł i sprawdź czy linka zaraz za śrubą ją mocującą jest luźna czy napięta.

 

 

1. Linka jest napięta = może skrzywiony wòzek, może źle ustawiona odległość kółka itd - wrzuć zdjęcie

2. Linka jest luźna = coś nie tak ze sprężyną ?

 

I sposób który rozwiązuje 90% problemów, czyli zacznij od początku. Skręć śrubę baryłkową na maksa. Poluzuj linkę na przerzutce, wrzuć 1 bieg ustaw wychylenie, wrzuć ostatni bieg(najmniejsza zębatka), ustaw wychylenie. Będąc na ostatnim biegu napręż i przykręć linkę. Jeżeli łańcuch nie będzie chciał wskakiwać, to podkręć baryłkę i sprawdź ponownie. Indeksacja na manetce jest identyczna, więc jeżeli wskakoczy za pierwszym razem, za każdym kolejnym również musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...