Skocz do zawartości

[SID] Nowy SID


kkoko123

Rekomendowane odpowiedzi

A jak się ma Suntour do tematu o SID-zie 2017? Najpewniej zaraz okaże się, że wszyscy inni producenci robią szajs, ale za to Suntour to Panie, palce lizać!

Zgoda, to przyzwoite widelce. Sam kiedyś miałem topowy model Suntoura sprzed lat (MG-ULR2 z tytanową sprężyną). Dla wielu osób będą jak najbardziej ok, ale to tak jakby kazać wszystkim, których na to stać aby zamiast samochodem klasy wyższej jeździli Dacią. Bo tańsza i też kółka same się kręcą jak się gaz wciśnie...

Jeden Axon w Rio to raczej kiepski wynik ;-) Jak to mówią, jedna jaskółka wiosny nie czyni. Poza tym świat sponsorowanych zawodników w ogóle nie oddaje ich osobistych preferencji poza drobnymi wyjątkami. 

 

Także IMHO Suntour do tańszych rowerów będzie jak najbardziej ok ale bądźmy poważni i nie stawiajmy tych widłów na jednej linii z droższą i lepszą konkurencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w Rio Foxów dla przykładu było może 2? Tam głównie były własnie SIDy z tego co kojarzę + kilka DT i jakiś RS-1. ;)

 

Mi chodziło o to, że niektórzy mają problem z tym że on wymaga klucza do kaset czy że drogi, są alternatywy całkiem dobre dla tych co nie chcą wydawać 4k zł.

 

I bądźmy też szczerzy, to co w Rio jechało, to było co sponsor dał, a nie zawodnik kupił/wybrał.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie patrzę na to, na czym jeżdżą zawodowcy bo oni dostają sprzęt od tego, kto jest ich sponsorem. Ew. czasem pojawiają się takie kurioza jak przemalowane ramy czy odrapane z logotypów części innego, "lepszego" producenta. 

 

Jeśli kogoś denerwuje, że SID wymaga klucza do kaset (takie rozwiązanie było dawno w innych amortyzatorach jak np. Marzocchi) to jestem zdziwiony bo nawet w domowym warsztacie ów klucz jest chyba jednym z najczęściej spotykanych. Ci, co nie chcą wydawać 4k alternatyw będą raczej szukać w innych tematach na forum niż SID '17 ;-)

Edytowane przez Punkxtr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Suntoury są g...o warte lecz jakoś nigdy nie zdarzyło mi się strzelanie w koronie przez sterówkę czy rury goleniowe. poniżej masz stan techniczny jednej ze strzelających rur goleniowych PIKE co nowy kosztuje ponad 3K. Powód to zbyt mocne osadzenie rury w koronie

 

14718829_976862319106183_115198551885116

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACTIVIA jak dla mnie to zaśmiecasz ten temat i tyle. Jeśli będę chciał poczytać o twoich pomysłach to odszukam stosowny dział na forum. Naprawdę rozumiem, że żyjesz z Suntoura i nie mam nic przeciwko ale nachalne wciskanie gdzie się da informacji jakoby wszystko nagminnie trzeszczało, etc. jest trochę nie na miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc załóżcie temat o jakości amortyzatorów i wszystko będzie ok. Tutaj ludzie chcą się dowiedzieć czegoś konkretnego o nowym SID-zie, a obawiam się, że niektórzy udzielający się tu nie widzieli go jeszcze na oczy. Jak ktoś chce kupić RS-a, Fox-a czy jakikolwiek inny amortyzator to raczej nie rozkminia czy czasem nie warto jednak kupić Suntoura... Stosunek ceny do jakości każdy oceni własnym portfelem. 

 

Wywalenie uszczelki kurzowej jest spowodowane w 99% zużytym o-ringiem kiedy powietrze przedostaje się do goleni dolnych i nie ma nic wspólnego z wadą samego produktu. No chyba, że ktoś w fabryce założył wadliwy bądź przypadkiem go uszkodził. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACTIVIA jak dla mnie to zaśmiecasz ten temat i tyle. Jeśli będę chciał poczytać o twoich pomysłach to odszukam stosowny dział na forum. Naprawdę rozumiem, że żyjesz z Suntoura i nie mam nic przeciwko ale nachalne wciskanie gdzie się da informacji jakoby wszystko nagminnie trzeszczało, etc. jest trochę nie na miejscu. 

 

Kolego Punktxtr, nie po to się wtrąciłem w ten temat żeby reklamować Suntoura, itp lecz po to bo miałem już styczność z nowym SID-em i to FELERNYM SID-em w którym na dzień dobry zaczęła strzelać sterówka w koronie. Ponadto jeśli twierdzisz że to ja tu nagminnie podaje liczbę strzelających amortyzatorów to zapraszam do mnie do Gliwic. Przedstawię ci sporo amorków w których trzeszczą korony i to są właśnie RS i FOX-y

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suntour rzecz jasna nie trzeszczy, prawda? Choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość też trzeszczy. Wystarczy czytywać zagraniczne fora: bikeradar, bikehub, bikeforums, etc. Nawet na twoim własnym fanpage'u jeden facet pisze o trzeszczącym Duroluxie, inny o Auronie.

 

Tylko co z tego? W rowerze trzeszczy wiele rzeczy i nikt z tego powodu nie robi wielkiego halo.

Edytowane przez Punkxtr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suntour rzecz jasna nie trzeszczy, prawda? Choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość też trzeszczy. Wystarczy czytywać zagraniczne fora: bikeradar, bikehub, bikeforums, etc. Nawet na twoim własnym fanpage'u jeden facet pisze o trzeszczącym Duroluxie, inny o Auronie.

 

Kolego ty prowadzisz swój serwis rowerowy i zajmujesz się serwisem zaś ja do RS i FOX-ów podchodzę tylko od strony technicznej. Gdybyś widział jak często mam te amorki, tj:  RS i FOX-y z tymi problemami to na pewno byś zmienił zdanie. Użytkownik co pisał o Auronie i drugi o Duroluxie to żaden do mnie z reklamacją nie wystąpił przez co nie wiadomo czy to był problem techniczny amorka czy inny

Mój temat tu kończę bo przedstawiłem sporo informacji jakie często występują problemy techniczne w tych amorkach. Nie mam zamiaru się z tobą sprzeczać bo obydwaj patrzymy z innych stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie muszę zmieniać zdania, bo trzeszczały już SID-y przed rokiem 2000. Wysyłane były na gwarancji i wymieniano je na nowe. Dystrybutorem RS-a jeszcze przed Harfą był Giant, w którym pracowałem i naprawdę wiem ile widelców było do nich wysyłanych (w tym ile bezpodstawnie). A chłopaki do dziś robią "sporo" tych amortyzatorów. 

 

I poza drastycznymi przypadkami, gdzie wady były widoczne gołym okiem amortyzatory przechodziły ekspertyzy (bo na początku wszyscy woleli dmuchać na zimne), które nie wykazywały konieczności obawiania się, że amor nagle zostanie podczas jazdy rodzielon na pół. Wymieniano bo było można, a zadowolony klient jest najcenniejszy. Jasne, sam wolałbym coś, co nie trzeszczy ale też nie dramatyzujmy, że to nie wiadomo jaki problem. 

 

Z mojej strony również temat zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji piszą 1366g. Nawet jakby odjąć zacisk (60g) to wciąż jest 1490g. Nowy Fox jednak sporo lżejszy.

 

W specyfikacji SRAM w ogóle nie chce podawać wagi, te 1366g to dla koła 27'5, reszta modeli to kompletna niewiadoma.

 

Najnowszy FOX bez manetki z aluminiową dociętą rurą. Wersja 15x110 BOOST,

 

69fcb6d6c8ca8030.jpg

Edytowane przez Cona78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystkie  SIDy, Reby, Foxy, Manitou mają zwykłe naklejki. Niby można dopasować sobie pod kolor roweru. Osobiście uważam, że pod lakierem wygląda  to wiele lepiej. Taniość na każdy kroku, nawet w widelcach za ponad 3k.

 

Teraz każdy producent roweru chce mieć widelce pod kolor. Produkcja tak ogromnej ilości wariantów osi, offsetów, szerokości i rodzaju piasty widocznie kosztuje za dużo żeby to jeszcze mnozyć przez ilość kolorów.

Edytowane przez Cona78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego taki producent unika podawania jednego z najistotniejszych z punktu widzenia użytkownika parametru swoich produktów....

Waga nie jest najistotniejszym parametrem. 

 

W tej kategorii widelce i tak waża w okolicach 1400-1500 g, różnice są tak niewielkie że łatwo manipulować dobierając odpowiednio metode ważenia. 

 

Zapewne ludzie od sida wybrali inny model promowania swojego produktu, angażując go do wyścigów zamiast skupiać się na dziesiątkach gram. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...