Skocz do zawartości

[Jaki wybrać] KROSS B7 vs GHOST HTX 7000


mrbino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien dylemat. Otóż nie wiem który rower wybrać. Główne interesuje mnie ocena przez fachowców, który ma lepszy osprzęt.

 Mam 186 cm, ważę 100kg i długość nogi mam 91 cm.  Poprzedni sezon zaliczony na Felcie w którego już nie chcę wkładać kasy. Planuje kupić nowy.  Który ma lepszy osprzęt  ?

 

http://www.kross.pl/pl/2016/mtb-xc-29/level-b7

 

lub

 

 
 
 
Proszę o pomoc w wyborze, zależy mi na tym aby sprzęt wytrzymał moją wagę i był bezawaryjny. Wiadomo po każdej jeździe i przed smarowanie czyszczenie itp. dbać trzeba.
 
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Te rowery różnią się charakterem, Ghost to rower bardziej turystyczny, preferujący siłowe pedałowanie i bardziej wyprostowaną sylwetkę, łatwiejszy w opanowaniu Twój rozmiar to raczej 20,5" ponieważ 19" będzie za krótki do wzrostu 186 cm ... Kross to przeciwieństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje maratony i kolejny sezon polatać trochę plus kolejne sezony.  na razie 2:0 dla kross'a i chyba na niego wypada.

 

Mam teraz FELT'a 21,5, jeździ mi się na nim naprawdę dobrze lecz nie chce ładować już w niego bo musiał bym zostawić ramę z kierownicą...

 

Krossa rozmiar jest M 19" i L 21" - myślę że na mnie L'ka 

 

Jeżeli na krosie będę bardziej leżeć to idealnie na podjazdy bo w swoim muszę się kłaść tylko teraz przyjdzie sytuacja, że nie wiadomo jak z wygodą, kręgosłup itp przy długich trasach.....  pomijając to wszystko bo zdecyduje jak wsiądę na niego,  kross wygrywa tak ?

 

Ghost ( 3000 zł powystawowy) vs kross ( 4000 zł nowy)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felt nine bodajże , 29er z amorem rockshok tk29 który juz umarł od ciężaru i jazdy. Podbno jest do 90kg. Teraz wybiera ale juz nie mogę jego wyłączyć a co do działania to nigdy nie czułem żeby byl jakiś super. Strasznie twardy był . Osprzęt csly wymieniałem ale tez juz zajechany. Ogólnie grupa do wymiany. To minimum. Nie mogę przykladowej foty znaleźć ale jak kojarzę to od kiery do siodła ma jakies 63 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem sprawdzić kross'a b7. Pozycja taka sobie, hamulce kipeskie, łapią przy wciśnięciu na maxa aż do rączki, napęd 2x10  tragedia. Ustawiali , regulowali i trze z przodu przy maksymalnym przełożeniu, przy innej regulacji przy minimalnym przełożeniu, aaa i po co manetka przerzutki na 3 tarcze ? skoro ma dwie z przodu. To normalne ? Zrezygnowałem. 4000 zł to za dużo na tyle minusów.

 

Przy okazji u znajomego siadłem na Gianta Talona nowego z niemiec przywiezionego, bodajże rocznik 2015 , amor reba , deore / xt  uwaga rama M i niebo a ziemia. osprzęt przełącza się w każdą stronę bez problemu, nic nie trze, amor niby ten sam co w kross'ie a tutaj o niebo lepiej śmiga. Pozycja na M'ce duże lepsza jak w krosie na L .  mam 186 cm ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajną ofertę na aledrogo

 

http://allegro.pl/rower-mtb-29-univega-summit-ltd-full-xt-manitou-i6030099442.html?ref=mainpage-observed

 

Co sądzicie o tym rowerze i osprzęcie ? dla mnie ok, tylko amora nie znam. Od maja ma być większy rozmiar

 

http://allegro.pl/rower-mtb-29-univega-summit-ltd-full-xt-manitou-i6030099442.html?ref=mainpage-observed

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krossa rozmiar jest M 19" i L 21" - myślę że na mnie L'ka 

 

Jeżeli na krosie będę bardziej leżeć to idealnie na podjazdy bo w swoim muszę się kłaść tylko teraz przyjdzie sytuacja, że nie wiadomo jak z wygodą, kręgosłup itp przy długich trasach.....  pomijając to wszystko bo zdecyduje jak wsiądę na niego,  kross wygrywa tak ?

 

Ghost ( 3000 zł powystawowy) vs kross ( 4000 zł nowy)

Kross b7 z 2016 i przy moich parametrach 194 rama L zdała sprawę. Nowy ze sklepu za 3,5k-3,6k znajdziesz

 

 

byłem sprawdzić kross'a b7. Pozycja taka sobie, hamulce kipeskie, łapią przy wciśnięciu na maxa aż do rączki, napęd 2x10  tragedia. Ustawiali , regulowali i trze z przodu przy maksymalnym przełożeniu, przy innej regulacji przy minimalnym przełożeniu, aaa i po co manetka przerzutki na 3 tarcze ? skoro ma dwie z przodu. To normalne ? Zrezygnowałem. 4000 zł to za dużo na tyle minusów.

 

Świeży jestem w tych sprawach ale w miom przy full wciśnieciu klamki hamulca mam ~1,5cm luzu, manetkę musiał byś zmienić by pozbyć się tego problemu z tarciem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i kupiłem nowego konia.  UNIVEGA SUMMIT LTD Hardtail 29R

 

http://www.univega.com/de/modelle/2016/hardtail-29r/summit-ltd.html

 

W Poznaniu w sklepie SUPERSPORTOWY na ul Umultowskiej jest za 3700

 

Jak tylko wsiadłem to od razu wiedziałem że wezmę.  Zrobiłem pierwszy rozjazd 50 km i rewelka ,  full XT daje rade, psrtyk i zmienia, amor fajnie pracuje. Pozycja wygodna, siodełko spoertowe ale miękkie, fajne. Co tu dużo gadać z takim osprzętem nigdzie nie kupicie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...