Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przydługawej przerwie.  

na początek mały wstęp,aby był pogląd na sprawę.

 

ze wgledu na mój stan zdrowia sporty latające sa juz dla mnie :you shall not pass!

lekarz stwierdził :abym sobie nie napytał biedy muszę zrezygnować ze sportów latanych typu dh pumptrack bikepark bmx 4x itp

jedynie co mogę ostrzejszego to enduro ale tylko i wyłącznie na fullu.

jednak nie o tym mowa w tym temacie

 

zafascynowały mnie ostanio...szosy ale nie takie typowe tylko takie jak w temacie badz typu Endurance.

2 tyg temu 2 raz w zyciu siedziałem na szosie ,ale to byl epic trip ,(szosa była typowa :jeden problem to niewygodna lekko pozycja -dlatego mysl o endurance):78 km w jeden dzien! dla mnie to mega dużo, dla Was pewnie całe gówno.dlatego dojrzała koncepcja w mej głowie aby zacząć poważnie rozważać zakup jakiegos emeryckiego sciganta .

 

prosiłbym o jakies wskazówki dt. sprzętu jak również techniki jazdy-zielonym jest jak arbuz.

 

moje fanaberie dot. sprzetu

 

rama- wyłącznie stalowa lub carbon,żadnych aluminium i scandium

geo przyjazne dla kręgosłupa

baranek,lub normal ale nie prosta.

hamulce tarczowe!koniecznie

haki na bidony w liczbie min 1

mozliwość załozenia toreb

mozliwość wjechania w cos wiecej niz tor F1 ,prześwit dla godny dla gravelowych laczków

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dokładajac 8 stówek masz tytan  :icon_cool:

 

http://www.planetx.co.uk/i/q/CBOOPICKRIV22HRD/on-one-pickenflick-sram-rival-11-hrd-cyclocross-bike

 

Funt aktualnie słabuje, takze zakupy w Herbaciarni ponownie robia się atrakcyjne...

 

Nieco tańszy jest węglowy Bish Bash Bosh ---> http://www.planetx.co.uk/i/q/CBOOBBBRIV1/on-one-bish-bash-bosh-sram-rival-1-hrd-adventure---gravel-bike 1500 elżbiet lub jeszcze tańszy Tomac Montezuma ---> http://www.planetx.co.uk/i/q/CBTOMONRIV22MD/tomac-montezuma-sram-rival-11-disc-adventure-bike zajedyny kilogram elżbiet.

 

Przegladnij cała oferte gravelową Planet X http://www.planetx.co.uk/c/q/bikes/gravel-adventure-bikes jest w czym wybierać...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1'74 wzrostu waga 108 kg, od jajek do ziemi 78 cm a w butach 81 cm.mam krotkie odnoza wiec szalu noe ma.

 

@IVANMTB

jest w czym wybierac...az sie zakrecilo..tyle czy earl greye chetnie wysylaja za granice?

 

A co na temat powiecie o Author Ronin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Ze stajni Kony, to bardziej wyprawowa Sutra lub bardziej szutrowy Rove.

 

Ale nie jestem pewien, czy tam opona rzędu 40c wejdzie.

 

Jak masz sztywny rower na relatywnie wąskim kapciu (40c) to zawsze będzie telepać. generalnie jak na pełno-sztywnym rowezrze telepie, to znaczy że za wolno jedziesz :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzuj co dla Ciebie oznacza :"możliwość założenia toreb"

Jeśli to w Twoim przypadku to istotne wymaganie (a nie widzi-mi-sie), to w głównej mierze zawęzi krąg dostępnych ram/rowerów.

 

Generalnie do każdej ramy da się założyć torby z tym że niektóre są przystosowane do tego mniej lub bardziej.

Kolejna sprawa błotniki, bagażniki, etc...

 

Przykładowo, przytaczany tu Pickenflick: otworów na bagażniki - niet, błotniki - niet, ale torby założyć mu można.

 

Fajna i bardzo komfortowa jest Salsa Vaya dodatkowo przyjazna jest torbiarzom. Wchodzi 700x42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

czy monstera,

 

Tak po prawdzie to na dzień dzisiejszy wybór ram monsterowych o korzeniach przełajowych nie jest jakiś oszałamiajacy.

 

Najbliżej to chyba Wolverine'owi (45c), nowym Weekender'om (również 45c), Roadrat'owi (46c), Escapade'zie (46c takowoż), AWOL'owi (48c), Four Corners (51c)...

 

Coś pominąłem?

 

Inna droga to propozycje o bardziej emtebecznym rodowodzie (Vaya, Cutthroat, Fargo)

 

No i potem cała opcja kastomów i pół-kastomów. Ale wtedy budżet zaczyna niebezpiecznie trzeszczeć...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamos

 

jakie  są róznice miedzy nimi?

 

z tymi wstrząsami mi chodzilo o to czy telepanie negatywnie wpływa na kregosłup w tej pochylonej pozycji w kontekscie wypadania dysków.

 

@Grizzzli

 

Torby nie są must have ,mogą byc.

 

ta salsa miodzio pozycja tez wporzo......................ciekawym jak z dostepnoscia i cena ostateczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie,...tak wogole przy takim budzecie moznaby pomyslec o ramie "szytej na miarę". Mówię tu o ramie lub całym framesecie na zamowienie. Do tego koła, rurki, napęd, heble. Będzie ciasno ale przy pomyślnych wiatrach mogłoby pyknąć...

Problem jest taki, że trzeba wiedzieć czego się chce. A żeby wiedzieć to trzeba "przerobić" kilka ram...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Najbliżej to chyba Wolverine'owi (45c), nowym Weekender'om (również 45c), Roadrat'owi (46c), Escapade'zie (46c takowoż), AWOL'owi (48c), Four Corners (51c)...

 

Z grubsza byłoby tyle.

 

No, można by jeszcze dorzucić Beyond od Bombtrack'a, także w fargolowatym stylu.

 

Z obecnych na rynku graveli, to na obecną chwilę brałbym chyba Roadhous'a od Kony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamos

 

jakie  są róznice miedzy nimi?

 

z tymi wstrząsami mi chodzilo o to czy telepanie negatywnie wpływa na kregosłup w tej pochylonej pozycji w kontekscie wypadania dysków.

 

@Grizzzli

 

Torby nie są must have ,mogą byc.

 

ta salsa miodzio pozycja tez wporzo......................ciekawym jak z dostepnoscia i cena ostateczna.

 

O Vaye/Fargo możesz zapytać w Sport Profit we Wrocławiu. Jak kupowałem frameset 2 lata temu w "późnej" końcówce sezonu to dostałem niezły rabat. Można jeszcze obczaić sklepy on-line w DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
salsa miodzio pozycja tez wporzo.

 

O ile ktoś lubi siedzieć jak na kiblu. Salsy są wpyte krótkie na górrurce i oferuja mocno wyprostowana pozycję...

 

 Nie żeby to była jakaś wada ale warto o tym pamietać przy wyborach...

 

 

 

brałbym chyba Roadhous'a od Kony.
 

 

... jest prześliczniutki ale 40c to chyba tam na upych by było...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku 

http://www.planetx.co.uk/i/q/CBOOPICKRIV22HRD/on-one-pickenflick-sram-rival-11-hrd-cyclocross-bike

 

tytan jest lepszym materiałem niż stal?

warto dopłacać do tytanu 800 ?

czy przypadkniem tytan nie lubi pęcnąc?

 

mam pyt natury biomechanicznej

 

 

kiedy kregosłup bardziej jest obciązany ? (ucisk na dyski)

gdy pozycja jest jak na tronie jak w mieszczuchach,czy agressiv jak w szosach?  

 

oraz w przypadku wypadania dysków która pozycja jest lepsza?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie gdyż lekarz stwierdzil tyle ze nie mogę latać ,ale nic nie powiedzial na:


 


kiedy kregosłup bardziej jest obciązany ? (ucisk na dyski)


gdy pozycja jest jak na tronie jak w mieszczuchach,czy agressiv jak w szosach?  


 


oraz w przypadku wypadania dysków która pozycja jest lepsza?


 


pozdrawiam


 


 


PS czy w ty budzecie znajdzie się cos na napedzie paskowym lub inna alternatywa dla przezutek zewnetrznych?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
kiedy kregosłup bardziej jest obciązany ? (ucisk na dyski)

 

Takie pytanie to do znachora/ortopedała a nie na forum :)

 

 

Co do napędu niezewnętrznego to pozostaje Ci tylko kupno ramy i zastosowanie Alfa lub Rolka. O innch opcja w guscie Piniona zapomnij przy tym budżcie. 

 

Najtańsz rama od 18 Bikes to 2150 funtów. Za to masz ramę, skrzynię, manetkę, kable, korbę i zębatki.

 

Pełny rower na Pinion'ie od Nicolai'a to niemal 5 tysięcy euro.

 

Naped paskowy ze stocków to chyba tylko Soma Wolverine oferuje:

 

soma_wolverine_frm_v2_orng_web.jpg

Zawsze można kupić dowolna ramę i dać ja do przebudowy na belt drive ready. 

Kwestia rozcięcia haka tylnego koła lub skośnych rurek tylnego widelca.

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...