Skocz do zawartości

[amortyzator] FOX - cult bikes - warunki gwarancji, czas naprawy


wiater

Rekomendowane odpowiedzi

Na chama otwierali, rozwalili i...odesłali w takim stanie :) chyba po to by pokazać jakimi są lewusami? Chyba tylko debile dostarczają dowody swojej nieudolności...

Nie bardzo widzę po co miałbym klientowi oddawać cos co zepsulem albo zniszczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 1,5 miesięcznych bojach jakoś się udało. Finał oczywiście do przewidzenia bo o nowym tłumiku mowy być nie mogło. Wszystko wymienili na nowe. Miałem już machnąć ręką ale jednak nie bo wk...li mnie konkretnie :verymad:  i nawet słowa przepraszam. Oto treść maila po tym jak sklep zadał pytanie czemu fabryczny damper ma uszkodzenia w środku;

 

Treść przekazanej wiadomości ---

Temat: Re: Fwd: Reklamacja Monarch RT DebonAir Data: Wed, 9 Mar 2016 16:56:29 +0100 Nadawca: Serwis Harfa-Harryson <serwis@harfa-harryson.com.pl> Adresat: ............

Witam, 

ślad na korpusie wynika z próby rozkręcenia amortyzatora. Głowica była bardzo zapieczona, stąd ślady na niej. Nie udało nam się tego odkręcić. Jeżeli damper zostanie przesłany do nas na serwis w celu przeprowadzenia przeglądu, wymienimy element w cenie. 

Pozdrawiam

 

Chodzą już plotki jakoby Cult miał stracić dystrybucję w PL. Mam nadzieję, że i ta druga firma ją straci. Może wtedy poczują co to dbanie o klienta. A tu macie fotki z fachowego rozebrania dampera w Harfie;

 

post-140396-0-88333800-1458321091_thumb.jpg

post-140396-0-38751600-1458321284_thumb.jpg

post-140396-0-96498500-1458321424_thumb.jpg

post-140396-0-31184900-1458321568_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi, jeśli serwisant to bezmyślny typ, żadne osłony nie zastąpią myślenia ... człowiek popełnia wiele błędów, jednak skutki niektórych z nich są łatwe do przewidzenia, tu akurat były bardzo łatwe.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie w którym mój damper poszedł na reklamację odbywały się płatne szkolenia dla serwisów. Nie wiem może na tym moim ktoś się uczył :whistling: Tylko nadal nie kumam jakim trzeba być matołem by odsyłać klientowi zniszczoną cześć za nie małą kasę. Potem owszem przyznać się ale za naprawę ma płacić klient. Nie wiem jakie tam są procedury i kto się tym zajmuje ani na co liczył ale jakoś ciężko mi uwierzyć by była to potencjalnie jedna osoba.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, znam takie przypadki z serwisu Mercedesa, gdzie pourywali ludziom wtryski przy demontażu, a później usiłowali wmówić, że to normalne i zmusić do zapłacenia za nowe, lub w tymże serwisie chęć wjechania na kanał ciężarówką z zablokowaną skrzynią biegów - jaki mógł być efekt ? zapewniam, że skutki finansowe to wartość wielu bardzo drogich rowerów ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak czytam tu komentarze na temat serwisu Cult Bikes i sie zastanawaim co robic, czy ciagnac dalej gwarancje i wysylac do serwisu na przeglad czy olac to, tyle ze nigdy nie serwisowalem amorkow i szczerze mowiac wolalbym zaplacic za ta usluge niz samemu zaczac grzebac. Opinie wasze na temat serwisu w Cult Bikes troche mnie zniechecaja ale gwarancje chcialbym zachowac. Jest serwis Fox-a podobno gdzies w Bielsku Bialej czy ktos tam serwisowal czy mozna tam robic amorki w ramach gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzję musisz podjąć sam, ja wysłałem do nich na serwis dwa amory.

W jednym uszkodzony był tłumik (Fox Ctd 32 evolution 2014 - paria niby z poprawionymi tłumikami) i wymienili na nowszy fit 4.

Co ciekawe w diagnozie opisano: stwierdzono rozłączenie elementów tłumienia kompresji w tłumiku oraz rozdzielenie dolnej części tłumika,

więc jak widać z Foxami różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam tu komentarze na temat serwisu Cult Bikes i sie zastanawaim co robic, czy ciagnac dalej gwarancje i wysylac do serwisu na przeglad czy olac to, tyle ze nigdy nie serwisowalem amorkow i szczerze mowiac wolalbym zaplacic za ta usluge niz samemu zaczac grzebac. Opinie wasze na temat serwisu w Cult Bikes troche mnie zniechecaja ale gwarancje chcialbym zachowac. Jest serwis Fox-a podobno gdzies w Bielsku Bialej czy ktos tam serwisowal czy mozna tam robic amorki w ramach gwarancji?

 

Co do gwarancji to chyba już zdążyłeś zauważyć, że jest iluzoryczna. Zrobisz jak uważasz. Dość sporo gratów od Fox'a idzie do Wicha i Foniki we Wrocku. Jest też Dodek Bike serwis lub BFG Suspension. Są też inni jak Vario w Krk. Problem tylko taki, że najlepsi mają spore terminy dla "nie swoich" klientów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, znam takie przypadki z serwisu Mercedesa, gdzie pourywali ludziom wtryski przy demontażu, a później usiłowali wmówić, że to normalne i zmusić do zapłacenia za nowe, lub w tymże serwisie chęć wjechania na kanał ciężarówką z zablokowaną skrzynią biegów - jaki mógł być efekt ? zapewniam, że skutki finansowe to wartość wielu bardzo drogich rowerów ...

 

W VW wykręcają wtryskiwacze na twoja odpowiedzialność i jak urwą to masz problem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chodzą już plotki jakoby Cult miał stracić dystrybucję w PL. Mam nadzieję, że i ta druga firma ją straci. Może wtedy poczują co to dbanie o klienta. A tu macie fotki z fachowego rozebrania dampera w Harfie;

 

No i plotki zostają potwierdzone. Dziś otrzymałem maila z Niemiec, że nowym dystrybutorem Fox-a w Polsce zostaje www.gregorio.pl z Ustronia. Mam nadzieje, że skończy to Wasze narzekania ;-).

 

P.S. Jak dojdą do mnie części to opowiem Wam historię jak z amerykańskiego filmu z happy endem. Mianowicie jak to przez siedzibę Fox-a w USA, potem przedstawiciela na Europę w Szwajcarii, a następnie przedstawiciela w Niemczech dostałem za darmo części na gwarancji do mojego już 4 letniego amora z wadą fabryczną.

 

Zaznaczam, że nie prosiłem o części za darmo na gwarancji tylko chciałem ustalić numery katalogowe i opisałem moją sytuację.

 

Jeśli wszystko wypali i dostanę to, o co mi chodzi, to stawiam sprawę jasno. Innego amora niż Fox w przyszłości nie chcę. Tak powinno wyglądać podejście do klienta.

Edytowane przez Kowal1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super, ja wysłałem amorek i damper na serwis gwarancyjny (opisuje w innym wątku) i po serwisie zauważyłem inną charakterystykę pracy amorka - trudno mi powiedzieć czemu. Pan dystrybutor, w czasie rozmowy, po prostu mi nie wierzył. Na taki poziom sprowadził rozmowę. Ostatecznie pojeżdżę i wyślę gwarancyjnie na przegląd i serwis do nowego dystrybutora - wszystkie papiery mam, więc się nie przejmuje - w końcu amorek ma 2 lata gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i plotki zostają potwierdzone. Dziś otrzymałem maila z Niemiec, że nowym dystrybutorem Fox-a w Polsce zostaje www.gregorio.pl z Ustronia. Mam nadzieje, że skończy to Wasze narzekania ;-).

 

P.S. Jak dojdą do mnie części to opowiem Wam historię jak z amerykańskiego filmu z happy endem. Mianowicie jak to przez siedzibę Fox-a w USA, potem przedstawiciela na Europę w Szwajcarii, a następnie przedstawiciela w Niemczech dostałem za darmo części na gwarancji do mojego już 4 letniego amora z wadą fabryczną.

 

Zaznaczam, że nie prosiłem o części za darmo na gwarancji tylko chciałem ustalić numery katalogowe i opisałem moją sytuację.

 

Jeśli wszystko wypali i dostanę to, o co mi chodzi, to stawiam sprawę jasno. Innego amora niż Fox w przyszłości nie chcę. Tak powinno wyglądać podejście do klienta.

Czy to lepiej czy gorzej - nie wiem :)

Gregorio odrzuciło moją reklamację na trzeszczącą na koronie Z1nkę, bo w środku nie był firmowy olej tłumiący :)

Drugi raz kupiłem u nich pokrywę goleni, podałem rocznik i model widelca, wysłali pokrywę o innej średnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego - nieoryginalny olej to już podstawa do odrzucenia gwarancji. Nie dajesz serwisowi zarobić na przeglądach to gwarancji nie będą mieli z czego robić - coś jak ubezpieczenie AC. Nie dałeś zarobić = robisz sam.. Też pracuję w serwisie trochę bardziej skomplikowanych maszyn i podejście jest podobne wszędzie. Są wyjątki, ale to tylko w przypadku dobrej woli producenta danej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Foxa, zarówno Cult jak i Gregorio widnieją jako dystrybutorzy na PL, więc niewykluczone, że Cult wciąż autoryzację posiada i po prostu doszedł im ewentualny konkurent.

Tak czy inaczej moim zdaniem dobrze się stało,jest alternatywa dla posiadaczy Fox-ów, może chociaż jedna z tych firm będzie się starała dbać o klienta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...