Skocz do zawartości

[napęd] 2x10 dobór sprzętu i przełożeń


IBNZ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chcę skompletować napęd 2x10 do Kony Unit 2011 29er.

Potrzebuję przerzutek, manetek, blatów, kasety i łańcucha. Ramiona korby i hak przerzutki mam.

 

  • Na tył chciałbym przerzutkę w miare precyzyjną - deore z technologia shadow+? długi czy krótki wózek? Średni?
  • na przód nie wiem jaka to różnica - byle była indeksowana i płynnie obsługiwała 2 blaty? Można 3 blatową jakos znaturalizować? Mocowanie na obejmie. 
  • Manetki rapid fire jakies - niech sa z jednej grupy, zeby to jakos wyglądało
  • kaseta - 10 biegów, z jak najwieksza rozbieżnościa miedzy najmniejszą a najwiekszą zębatką, żeby się nie zmielić na płaskim na amen. Shimano? SRAM?
  • blaty będa sie krecic w korbie shimano deore M590 - nie wiem tylko jakie kupić. Rower ma być wykorzystywany w XC, singletracks, góry. Mniejszy nacisk na prędkość na płaskim, raczej ma to być wszędołaz. Można byłoby dobrać tak, zebym mógł jeździć nawet po suficie bez łamania kolan?
  • Łańcuch? no taki zeby nie zeszlifował korby/kasety, w przyzwoitej cenie ;) fajnie jakby miał spinkę do wielokrotnego użytku

 

Jak ktoś pomoże to całuje rączki, jak nie to będę męczył biedaków w sklepie.

 

pzdr!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tył chciałbym przerzutkę w miare precyzyjną - deore z technologia shadow+? długi czy krótki wózek? Średni?

Jak chcesz tanio to ujdzie i bez +. SGS-GS zależy od zakresu przełożeń.

 

 

na przód nie wiem jaka to różnica - byle była indeksowana i płynnie obsługiwała 2 blaty? Można 3 blatową jakos znaturalizować? Mocowanie na obejmie.

Pewnie. Ograniczasz śrubką zkares i masz 2 z 3, tak przerzutkę jak i manetkę.

 

 

kaseta - 10 biegów, z jak najwieksza rozbieżnościa miedzy najmniejszą a najwiekszą zębatką, żeby się nie zmielić na płaskim na amen. Shimano? SRAM?

Jakiekolwiek shimano 11-36.

 

 

Manetki rapid fire jakies - niech sa z jednej grupy, zeby to jakos wyglądało

Tu warto dopłacić do XT, przynajmniej na tył. olej jak to wygląda, przód i tył i tak pracuje na tyle inaczej że podczas jazdy to olewasz. Poza tym przodu w 2x uzywasz rzadko, o to w tym chodzi :)

 

Łańcuch? no taki zeby nie zeszlifował korby/kasety, w przyzwoitej cenie ;) fajnie jakby miał spinkę do wielokrotnego użytku

  KMC x10sl gold. Doda blasku, a na ebayu można dostać za 30 kilka USD z przesyłką :P

 

A blaty panie to dobierz sobie sam, tu nikt ci nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutka pod 2 rzędy być nie musi, niemniej warto taką nabyć. 3-rzędowa ze względu na wielkość prowadnika będzie wisieć w wuj wysoko, trudniej to wyregulować i beznadziejnie wygląda. Manetka może zostać, poza aspektem wizualnym, o ile masz telewizorek i nie jest to model z możliwością przełączenia 2/3-rzędy, nie ma żadnych przeciwwskazań.

 

IBNZ, jak chcesz mieć kasetę o jak największej rozpiętości to zainteresuj się najnowszym XT m8000 2x11, będziesz mógł mieć 11-40 lub 11-42. Ze Srama pewnie szybko zrezygnujesz jak popatrzysz na ceny podobnych kaset ;)

W 2x10 Shimano największa rozpiętość to 11-36. Można dołożyć największą koronkę typu np. 40TT kosztem jednej z mniejszych w dzielonych kasetach, ale nie wszystkie przerzutki 10s to obsłużą i jest to raczej patent do napędu 1x10 a nie 2x10 że względu na długość łańcucha i pojemności przerzutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...