Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

W załączniku przedstawiam swój wariant kalkulatoru prędkości roweru

 

Kalkukator ma kilka zmiennych parametrów, podstawiając które, możemy policzyć prędkość roweru i dowiedzieć się jak ona się zmieni przy:

-zmianach ilości zębów na tarczy

-zmianach ilości zębów na kasecie/wolnobiegu

-zmianach w rozmiarze kół i opon

-zmianach w kadencji

 

W praktyce zastosować taki kalkukator można do:

-wyboru parametrów roweru, optymalnych do jazdy

-rozwiązaniu wątpliwości przy wyborze nowego sprzętu

i t.p.

 

Kalkulator ma wersje 1.0 więc będzie dobrze, jeśli będziecie do niego wprowadzić jakieś ciekawe modyfikacje - zachęcam do przesyłania swoich modyfikowanych wersji danego kalkulatora.

 

Szczególną uwage zwracam na to, że było by bardzo ciekawe, gdyby się dało do tego kalkulatora dodać mozliwość przeliczenia mocy generowanej przy różnych ustawieniach biegów, rozmiaru kół i kadencji. Czekam na Wasze propozycje.

 

Również proszę o info, czy komuś to się w ogóle przydało :icon_wink:

 

p.s. przesyłam plik w wersji PNG (obrazek), z którego znaczenia , nazwy kolumn i formuły trzeba przekopiować do excel lub libre office (robię to z powodu braku uprawnień do wysyłania plików programu excel, mam nadzieje nie będzie to przeszkodą w skorzystaniu z kalkulatora)

post-186365-0-13310500-1431038734_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przesyłam plik w wersji PNG
zostawie to bez komentarza

 

-zmianach ilości zębów na tarczy -zmianach ilości zębów na kasecie/wolnobiegu -zmianach w rozmiarze kół i opon -zmianach w kadencji

polecam zastosowac pola combi/liste rozwijana, zeby mialo to rece i nogi
skorzystanie z menedzera nazw tez byloby okey zeby nie odwolywac sie do komorek "b4", "e6", "aa567" etc itp tylko np "kadencja"

 

mozliwość przeliczenia mocy generowanej
?????????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...