Skocz do zawartości

[Przerzutki] deore xt vs deore slx vs sram x9


EmilB81

Rekomendowane odpowiedzi

wydaje mi się że w obydwóch rowerach jest słaby amor, za te pieniądze można mieć rower z rebą lub jakimś reconem gold. W KTM jest korba z trzema blatami i wybrałbym już korbę taka jak jest w specu. SRAM jest dobry i raczej nie odczujesz różnicy. Za pięć tysi popatrzyłbym na scotty scale 950, lapierre prorace329 bądź trek superfly, orbea itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne. 

czyli do wymiany : manetka, i amorek 

pozostane jednak przy specu ponieważ dostałem sądzę dobrą cene 4600 z 5200 + w gratisie blokada amora w manetce

 bede go i tak rozbudowywał w przyszłosci już sie nie mogę doczekać zakupu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich 

po przeczytaniu postów zgłupiałem nosze sie z zamiarem kupna roweru

 http://www.tytanrowery.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=1293&category_id=120&option=com_virtuemart&Itemid=3  lub 

http://tytanrowery.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=467&category_id=99&option=com_virtuemart&Itemid=3

-w ktm osprzęt xt ale amor jakiś taki :)

-w specu znowu wszystko ok. ale mam wątpliwości co do sram x9 

podpowiedzcie co lepsze 

pozdrawiam 

 

Bedziesz zadowolony zarowno z X9 jak i z XT. Sa tutaj skarajne opinie ale dla 99% ludzi oba napedy dzialaja ok. Jak wszystko ok w Specu, bierz Speca. Od siebie dodam ze tyram X9 bez blokady w gorach (glazy, przepascie :D) i daje rade 2 rok. Ostatnio nawet skrzywilem przerzutke, dziala gorzej ale nie na tyle by mi sie chcialo to zmieniac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bedziesz zadowolony zarowno z X9 jak i z XT. Sa tutaj skarajne opinie ale dla 99% ludzi oba napedy dzialaja ok. Jak wszystko ok w Specu, bierz Speca. Od siebie dodam ze tyram X9 bez blokady w gorach (glazy, przepascie ) i daje rade 2 rok. Ostatnio nawet skrzywilem przerzutke, dziala gorzej ale nie na tyle by mi sie chcialo to zmieniac.

 

 i mówisz że ten amorek też sobie da radę i nie ma konieczności odrazu wymieniać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne. 

czyli do wymiany : manetka, i amorek 

pozostane jednak przy specu ponieważ dostałem sądzę dobrą cene 4600 z 5200 + w gratisie blokada amora w manetce

 bede go i tak rozbudowywał w przyszłosci już sie nie mogę doczekać zakupu :)

 

Trudno mi powiedziec ktory rower lepszy, sam bym takich nie kupil za te pieniadze. Zastanow sie nad tym:

 

https://www.canyon.com/en/mountainbikes/bike.html?b=3640

 

4k i 29cali. Ten rower deklasuje maszyny z Twoich linkow. Subiektywnie uznaje tylko 29 cali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedziec ktory rower lepszy, sam bym takich nie kupil za te pieniadze. Zastanow sie nad tym:   Canyon | Mountain Bike | Grand Canyon AL 29 6.9   4k i 29cali. Ten rower deklasuje maszyny z Twoich linkow. Subiektywnie uznaje tylko 29 cali

 

 

29 koła odpadają gdyż do wysokich nie należę 175 cm. przymierzałem się do ktm-a właśnie na kołach 29'' no i jakoś nie czułem sie za komfortowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bezsensu kupić rower i za chwile wymienić amor i manetki, myślę że lepiej doskładać pare groszy i od razu kupić coś lepszego. Na scotty też są dobre rabaty ale mieć speca to też frajda :)

Mam 176 i kupiłem 27,5", teraz kupiłbym 29"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bezsensu kupić rower i za chwile wymienić amor i manetki, myślę że lepiej doskładać pare groszy i od razu kupić coś lepszego. Na scotty też są dobre rabaty ale mieć speca to też frajda

 

 

już dealer obiecał w cenie 4500 wstawić do tego Rockhopper Pro EVO 650b : przerzutki przód tył xt oczywiście z manetkami :}  i blokadę amora w manetce sądzę że ok? uważam za fajny przydatny gadget siodełko sterowane z manetki przydatne przy zjazdach :)

a co do amorka to chodzi całkiem dobrze na moje oko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czyli zamiast srama x5 z przodu i tyłu srama x9 type 2 na manetkach sram x5 da ci przód tył i manetki xt ? wydaje mi się że ten amor ma standardowo blokadę w manetce

 

tak będzie xt kompletnie bo w sramie przede wszystkim nie ma wskaźnika na którym przełożeniu jest łańcuch

 przy wadze 72 kg ten amor powinien się spisywać raczej dobrze ? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bo w sramie przede wszystkim nie ma wskaźnika na którym przełożeniu jest łańcuch

 

Rozbawiłeś mnie do łez :) ... to serio jest aż tak istotne ? :D

Pomijam fakt że w manetkach Shimano wciąż i nadal tak właściwie nie wiesz na jakim przełożeniu jesteś bo każdy bieg nie jest opisany z cyferki. 

 

Mam gripy X0 ... bez wskaźników - świetny sprzęt ...

Mam manetki Deore ... w których "telewizorki" zostały roztrzaskane przy upadku ... 

Miałem manetki SLX ... pierwsze co zrobiłem to zdjąłem telewizorki ...

 

Jak lecisz w terenie to skupiasz się na linii, którą sobie wytyczasz a nie na oglądaniu cyferek na manetkach :D

To noga ci mówi czy masz za sztywno czy za lekko ... 

 

Zdyskwalifikowałeś mój światopogląd ... :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie w tym przypadku. fanty podmienia sklep, więc chyba nie oddadzą klientowi roweru ze zwisającymi manetkami.

Chyba ma tu ogromne znaczenie.

 

A największą zaletą tych nie i-specowych jest to, że w komplecie są zaslepki...do demontażu monitorków :)

Ale rację trzeba Ci przyznac, jesli samemu się kupuije, to trzeba pamietac o tym fakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...