Skocz do zawartości

[2016] Nowa grupa Shimano XT M8000 11-speed


lucass3

Rekomendowane odpowiedzi

Porównywać najnowsze XT można tylko z XT 10sp. A jak pracują faktycznie nad 12rz napędem to niech dopracują 11-kę bo na razie łańcuch spada z największego przełożenia kręcąc korbą do tyłu (1x11). U Srama tego nie ma więc coś jest nie halo i proszę nie pisać, że kręci się do przodu. 

Edytowane przez beskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywać najnowsze XT można tylko z XT 10sp. A jak pracują faktycznie nad 12rz napędem to niech dopracują 11-kę bo na razie łańcuch spada z największego przełożenia kręcąc korbą do tyłu (1x11). U Srama tego nie ma więc coś jest nie halo i proszę nie pisać, że kręci się do przodu. 

 

Sprawdź czy masz dobrze ustawioną linię łańcucha, bo może tarcza jest za bardzo odsunięta od ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie u mnie aczkolwiek w przypadku Pess Fitu to raczej nie ma tematu linii łańcucha. Sprawa dotyczy również całkowicie nowych rowerów jak i zamontowanego napędu w już używanych. Ten mały feler jest już dość szeroko znany i wielu już bez skutecznie próbowało go rozwiązać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek jest przekos i tyle, łańcuch będzie spadać. Podejrzewam,że SRAM ma inaczej rozwiązane zęby i po problemie, poza tym u nich duża zębatka nie nachodzi poza bębenek. U mnie też na dużej z przodu i 2 dużych z tyłu spada, a mimo to w niczym nie przeszkadza, aby podjeżdżać na takim przekosie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Czytałem wszystkie odpowiedzi i niestety ilość info nie pozwoliła mi znaleźć odpowiedzi :-)

 

Chciałbym założyć napęd 2X11 M8000 do nowej ramy. Jest jedno ale.

Nie bardzo podoba mi się korba od tego kpl. Czy korba 2X10 np. FSA, (coś na BB30) bo nie chce stosować redukcji podejdzie do reszty zestawu 8000?

Czy lepiej dać redukcję na 24 mm i korba XT?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Czytałem wszystkie odpowiedzi i niestety ilość info nie pozwoliła mi znaleźć odpowiedzi :-)

 

Chciałbym założyć napęd 2X11 M8000 do nowej ramy. Jest jedno ale.

Nie bardzo podoba mi się korba od tego kpl. Czy korba 2X10 np. FSA, (coś na BB30) bo nie chce stosować redukcji podejdzie do reszty zestawu 8000?

Czy lepiej dać redukcję na 24 mm i korba XT?

 

Wewnętrzna szerokość łańcucha 11rz i 10rz jest taka sama więc teoretycznie każda korba od 10 i 11 rz. powinna pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie demonizujmy "spadania" łańcucha przy M8000.

Dla tych którzy nie trafili na dokładny opis to dzieje się to tylko na największej zębatce. Zejście o jedną zębatkę następuje płynnie i w żaden sposób nie blokuje łańcucha. Zaczynamy kręcić do przodu i tak samo łańcuch wchodzi na największą zębatkę bez zająknięcia.

 

U siebie w pierwszym momencie tego nawet nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to nie jest przypadłość 11s tylko, każdej kasety o tak dużej rozpiętości!!! Mam 1x10 (slx + hcc 42) i też mi zrzuca łańcuch przy kręceniu do tyłu (co przy normalnej jeździe praktycznie nie zdarza się). Dopóki mamy takie, a nie inne linie łańcuchów to jest nie do przeskoczenia. Może nowy Boost coś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba wkońcu dotarła i pierwsze wrażenie jakieś tam jest. Wizualnie trochę lipa gdyż pół korby jest w połysku - pół jest matowe. Może to nie jest najważniejsze ale na zdjęciach producenta czy z internetu tego za bardzo nie widać.

Ze strony technicznej spokojnie chodzi pod 10s bez żadnych problemów, ząbki na blatach wyglądają na solidniejsze niż ze starszych modeli, nawet jak się postaramy to łańcuch nie powinien spadać ze względu na ich budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kombinował kasetę XT 11-42 z przerzutką i gripem SRAM GX? Sprawdzi się w 1x11?

 

Sam sobie odpowiem. Można mieszać kasety Shimano 11rz (mtb) i przerzutkę z manetką SRAM GX, XX itd. Działa to również w drugą stronę.

 

Info z Pinkbike, za miesiąc potwierdzenie ode mnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...