Skocz do zawartości

[bb5] :) czy :( ?


Ychu

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Nawet przy prostej tarczy? Bo na YT wszyscy to polecają.

 

To czy tarcza jest prosta nie ma znaczenia , metoda ta jest b.mało skuteczna .

 

 

 

a jak to na długich zjazdach z nimi będzie? Bo wiem że można płyn zagotować , łatwo o to?
 

 

Jeśli nie mieszkasz w górach i nie zjeżdzasz codziennie z Palenicy stokiem to przy dobrych klockach nie masz się o co martwić . Ja swoje hamulce zagotowałem tylko raz - były to kiepskawe Hayesy Ryde ale one się grzeją już od samego patrzenia na nie . Nigdy więcej nie zagotowałem hamulców nie licząc jakiś tam przepaleń klocków przy długich ciągłych dohamowaniach przy 60kmh na żywicznych klockach i obecnych 4 tłoczkowych Avidach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to ja na nizinach mieszkam i dobrych górek tu raczej nie ma , może poza jedną czy dwoma. Chociaż tam prędkość to max 60 km/h a takie zjazdy robię bardzo rzadko z powodu że jakoś najpierw trzeba tam wjechać co na oponach 2.25 nie jest łatwe i też dlatego że obecne nie dają zbytnio rady i w zasadzie praktycznie tylko tylny mam bo przedni to jakaś "padaka". Trochę większa górka i v-ki z tyłu jedynie utrzymują prędkość bez darcia kapcia więc trzeba zainwestować w porządny przód by to zniwelować. Co prawda na tarczy 160 i tak pewnie nie wycisnę max mocy ale i tak pewnie mi wystarczy (ważę 55kg + rower jakieś 15). Po za tym na większej tarczy ten Z(ł)oom się rozleci (już chyba łapie luzy na 160mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy prostej tarczy? Bo na YT wszyscy to polecają.

 

 

W sklepie widziałem kilka rowerów na hydraulice (trochę śmieszna historia) Byłem w Auchan (nie płacą mi za reklamę ) był tam jakiś butik szedłem po buty , wchodzę idę dalej a tam z 5 rowerów na hydraulice skok klamki mega krótki , to lubię :D pewnie były to 395 ale i tak wrażenie mega a jak to na długich zjazdach z nimi będzie? Bo wiem że można płyn zagotować , łatwo o to?

 

Jasinski przy okazji GZ 4501 post :D

Jesli nie spisz na pieniadzach nie kupuj zadnego Shimano serii 3 i 4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesli nie spisz na pieniadzach nie kupuj zadnego Shimano serii 3 i 4.

Tobo to już wiem , ile tematów już przejrzałem wszyscy zawsze odradzają serie 3 i 4. Ogólnie nie kupił bym tak niskiego modelu po za tym przecież po to jest forum żeby sobie pomagać , a Wy macie w serwisie sporo hebli i zapewne wszystkie 3 i 4 przeciekające.

 

Mówiąc to:

 

 

pewnie były to 395 ale i tak wrażenie mega

Nie miałem na myśli tego że je kupie tylko po prostu skok zrobił na mnie mega wrażenie skok miał z 2,5 cm i nie szło dalej za żadną siłę i to mi się podoba :). A modele 6 7 itp na pewno nie zawiodą i można im na pewno zaufać nie to co 395. Nie rozumiem ludzi co kupią rower z najtańszą hydrauliką i jadą w góry albo jakieś zjazdy. Przy tak niskim modelu to przecież narażanie życia (mimo tego że lubię adrenalinę :)) Ale gdzieś jest granica.

Pewnie zaraz poleci hejt "nikt nie kupi roweru z 395 i jedzie w góry" Na pewno się tacy znajdą bo sklep wiadomo wciska bzdurę by sprzedać a ktoś kto się nie zna uwierzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co kupią rower z najtańszą hydrauliką i jadą w góry albo jakieś zjazdy

 

Przesadzasz , i to mocno przesadzasz . Na najtańszych hydraulikach nie ma problemu z ogarnięciem tras typu SingleTrack Smrek gdzie brak jest dużych trudności technicznych , <ironia-on> strach pomyśleć co w głowie muszą mieć ludzie jeżdzący na vbrake i cantileverach w górach <ironia-off> :whistling:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobo to już wiem , ile tematów już przejrzałem wszyscy zawsze odradzają serie 3 i 4. Ogólnie nie kupił bym tak niskiego modelu po za tym przecież po to jest forum żeby sobie pomagać , a Wy macie w serwisie sporo hebli i zapewne wszystkie 3 i 4 przeciekające.

 

Mówiąc to:

 

Nie miałem na myśli tego że je kupie tylko po prostu skok zrobił na mnie mega wrażenie skok miał z 2,5 cm i nie szło dalej za żadną siłę i to mi się podoba :). A modele 6 7 itp na pewno nie zawiodą i można im na pewno zaufać nie to co 395. Nie rozumiem ludzi co kupią rower z najtańszą hydrauliką i jadą w góry albo jakieś zjazdy. Przy tak niskim modelu to przecież narażanie życia (mimo tego że lubię adrenalinę :)) Ale gdzieś jest granica.

Pewnie zaraz poleci hejt "nikt nie kupi roweru z 395 i jedzie w góry" Na pewno się tacy znajdą bo sklep wiadomo wciska bzdurę by sprzedać a ktoś kto się nie zna uwierzy.

 

Jesli ktos kupuje te hamulce stawiajac kryteria: trwalosc, niezawodnosc, dzialanie to moim zdaniem lepiej szukac czegos lepszego. Nie znaczy to ze wszystkie sie psuja, bo tak nie jest, zawodnosc jest jednak duza, nr 1 wsrod hydrauliki.

Narazenie zycia... Ponosi Cie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Narazenie zycia... Ponosi Cie

Może trochę , ale tak to jest u mnie wieczorami jak się nudzę , wyobraźnia pracuje.

 

 

 

strach pomyśleć co w głowie muszą mieć ludzie jeżdzący na vbrake i cantileverach w górach   
 

No o to mnie nie pytaj. Niezależnie od klocków w v-kach one i tak szybko schodzą a co dopiero w górach. Przecież tam na jednym zjeździe można je unicestwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Może trochę , ale tak to jest u mnie wieczorami jak się nudzę , wyobraźnia pracuje.

I pewnie z nudów powstają takie tematy jak ten. Albo (jak zauważono powyżej) potrzeby nabijania postów.
Teoretyzowanie i gdybanie na granicy absurdu. Większość rzeczy wyjaśniono. Temat do zamknięcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...