Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

beskid

W zasadzie na dzisiaj nie ma tematu Enduro Rometa bo to jaką ilość sztuk wypuścili na rynek to nawet nie jest kpina. Ja nie wiem jak to nazwać ale w Krk chyba tylko 2 sztuki. Ze sztywniakami podobnie.

Za Specem Enduro przemawia tylko praca zawieszenia i powiedzmy jakość ramy. Cała reszta dość mocno uboga jak za tą cenę. Tool jest przynajmniej świetnie wyposażony.

Edytowane przez beskid

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wooyek
Właśnie opublikowałem nowy tekst: Napęd 1x10.

Nietrudno się domyśleć, o czym traktuje ;) Jeśli ktoś się zastanawia nad przesiadką, polecam lekturę!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wooyek

Moje subiektywne, obrazkowo-komentarzowe podsumowanie najfajniejszych nowinek i ciekawostek sprzętowych z targów Sea Otter Classic, czyli nowa forma na blogu, która w przyszłości na pewno będzie wracać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wooyek

O nowym standardzie Boost 148 słyszał już chyba każdy i niejeden się nim... poirytował ;) O co w tym wszystkim chodzi? Czy aby na pewno producenci chcą tylko wyciągnąć od nas kasę? I w jakim kierunku to wszystko zmierza? Zapraszam do lektury :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wooyek

Mały test dla sprzętowych maniaków: ile rowerów potrafisz rozpoznać po samym kształcie, bez grafiki? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wooyek

Rozwiązuję problemy pierwszego świata tłumacząc, jakie koła najlepiej wybrać do enduro (i nie tylko) i dlaczego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lukaszs

dostałem stickery ,dzięki :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nognog

Bardzo dobrze sie to czyta. Czekam na kolejne arty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wooyek

Sporo jest było ciekawych, jak Strive spisuje się na szlaku (a może po prostu starają się być mili?), więc postanowiłem odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości w tej obszernej formie ;) Zapraszam:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wooyek

Za każdym razem, jak ktoś zostanie "złapany" na ścinaniu zakrętów na zawodach enduro, wynika z tego afera na miarę Beyonce wylewającej szampana do wanny. Opisałem na blogu, co o tym myślę, więc zapraszam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
porcelanowy

Powitoł

Dzięki za wpisy.

Śledzę pilnie, bo enduro mi jest bliskie mimo że nie uprawiam (zbyt agresywne, a po ostatnim obojczyku po prostu się bojam :) ).

Rubaszny język mi się widzi, bo sam używam :)

Natomiast... ;)

Może wyjdę na zgreda, ale czy te "hajlatsy" ("hejty" chyba już muszę przeboleć) są wam naprawdę potrzebne?

Szczególnie że straszą w tytułach artykułów.

Językowy koszmarek który naprawdę razi gościa, który uczył się czytać z elementarza a nie onetu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wooyek
W ramach przygotowań do sobotnich zawodów Enduro MTB Series, polecam opinie i porady dotyczące (braku) treningu na trasie przed startem :)

Może wyjdę na zgreda, ale czy te "hajlatsy" ("hejty" chyba już muszę przeboleć) są wam naprawdę potrzebne?
Tak, są potrzebne :) Taki już element stylistyki, Tobie nie podobają się "hajlajtsy", innym nawiązania do LGBT, jeszcze innym porównanie do Germanwings itd. Mi natomiast nie podoba się stuprocentowa poprawność i dlatego nie ma jej na blogu i nie będzie, ponieważ to JA go piszę  :icon_cool:

PS. Nie "wam", a "tobie" (1Enduro to akcja jednoosobowa, jak niemal każdy blog) ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wooyek

Już w ten weekend zawody EMTB Enduro w Szklarskiej Porębie, które w pewnym sensie będą przeciwieństwem jazdy on-sight w Przesiece. Ścigać będziemy się w niedzielę, więc w sobotę każdy będzie miał szanse zapoznać się z OS-ami.

Zapraszam do mojego poradnika, jak najlepiej objeżdżać trasę!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wooyek

W niedzielę, w Szklarskiej Porębie z przytupem zakończyła się tegoroczna seria zawodów EMTB Enduro tworząc nową kategorią "enduro nie dla wszystkich" ;)

Zapraszam do mojej relacji:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wooyek

Relacjo-poradnik poświęcony enduro nad Jeziorem Garda, czyli jednej z 

najbardziej klasycznych europejskich rowerowych miejscówek (zwłaszcza, jeśli akurat jesteś Niemcem).

Zapraszam!

PS. Napisalibyście coś, czy Wam się podoba ;) Bo zaraz bana dostanę za SPAM ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot

Napisalibyście coś, czy Wam się podoba

Podoba się.

Bo zaraz bana dostanę za SPAM

Trzeba sobie zasłużyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rambolbambol

@Wooyek

Mnie też się blog podoba i śledzę go z przyjemnością, chociaż rażą mnie dziwactwa językowe w stylu: "Hajlajtsy".

@durnykot

A czy ja mogę poprosić o bana za SPAM?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Ilia
      Przez Ilia
      Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.
      Moja obecna obręcz w tylnym kole niedługo zakończy żywot. Koło było co najmniej dwa razy centrowanie, prostowałem już kilka razy rant by opona mogła się uszczelnić, a wgnioty mam nawet od góry. Próbowałem wycentrować koło i raczej nic z tego nie wyjdzie. Mam wybrzuszenie na jednej szprysze, którego nie udało mi się wciągnąć w kształt koła. Do tego część szprych jest naciągnięta do granic możliwości, a część ledwo co, tak by koło było w miarę okrągłe i przypuszczam, że to wina obręczy, a nie braku moich umiejętności. Ogólnie jego historia jest taka, że rok temu oddałem je do gościa, który o centrowaniu coś tam wie z nadzieją, że jeszcze trochę to koło dzięki temu pociągnie, a ono niespodziewanie wytrzymało cały rok.
      Zacząłem się rozglądać za nową obręczą i chciałbym w związku z tym poznać wasze rady i opinie. Budżet nie gra roli.
      Obecne kółka pochodzą z najtańszego Specializeda Enduro 2017, 30 mm szerokości wewnętrznej. Obecnie pod uwagę biorę DT EX 511 i WTB ASYM i29. Trochę mnie korci by kółko było lekkie i rozważam jeszcze DT XM 481. Kiedyś czytałem, że ktoś takie do enduro stosował i dobrze dawały radę, ale przekopuję internet i nie mogę tego znaleźć.

• Maggot743
      Przez Maggot743
      Witam!

Chciałbym prosić o pomoc bardziej doświadczonych/e kolegów/koleżanki o poradę w związku z wyborem nowego roweru.
      Otóż wiosną 2020 planuję zakup nowego Hardtaila oraz jego modyfikacje (waga, efektywność) w budżecie tak do 15 tys zł (fabryczna specyfikacja).
      Rowery, które biorę pod uwagę to:
      1. Specialized Epic Hardtail Expert 2019 (SID Brain, GX Eagle, Roval carbon)
      2. Specialized Epic Hardtail Comp Carbon (Reba, NX Eagle, Roval alloy)
      3. Canyon Exceed CF SL 7.0 (SID Select, GX Eagle, Reynolds T249 Carbon)

Mimo, że podałem w nawiasach najważniejsze dane techniczne co do osprzętu to jednak interesuje mnie z tego tylko parę rzeczy a mianowicie SID Brain w Specu.
      W głównej mierze chcę dokonać wyboru ze względu na geometrię oraz zastosowane technologie.
      Co do właściwości poszczególnych wymiarów w geometrii rowerów wiedzę teoretyczną posiadam, jednak wiem, że najważniejsze są rzeczywiste odczucia.
      Obecnie jeżdżę na Grand Canyonie CF 5.9 2015 rozmiar L po lekkich modyfikacjach. (Jego geometria na załączonym obrazku)
      Mam 182cm wzrostu, noga 86cm. Rozmiar nowego roweru to raczej L.
      W związku ze zmianami w geometrii rowerów XC w ostatnim czasie ("progresywna", dłuższa rama, reach, bardziej płaski kąt główki, stromy podsiodłowy itd) mój rower z pewnością różni się od tych nowych. Ponadto nie miałem okazji póki co spróbować żadnego z nowych modeli. 

Stąd pytania:
      1. Czy obecni tu (zakłada, że tacy są) posiadacze modeli wyżej wymienionych (ew modeli podobnych na tych samych ramach) mogliby wypowiedzieć się co do jazdy i zachowania się roweru w różnych warunkach (prowadzenie, skręcanie, podjeżdżanie, ciasne zakręty, zjazdy itd)
      2. Czy ktoś ma doświadczenie z użytkowaniem widelca SID Brain najlepiej 2018+. Teorię znam. Interesuje mnie czy są z nimi jakieś problemy i czy warto zainwestować w to rozwiązanie (nie ukrywam, że mi się podoba system Brain).

Linki do geometrii:
      Specialized Epic Hardtail Comp Carbon 2020:
      https://www.specialized.com/pl/pl/epic-hardtail-comp/p/171064?color=264117-171064
      Specialized Epic Hardtail Expert 2019:
      https://www.specialized.com/pl/pl/epic-hardtail-expert/p/154337?color=237767-154337
      Canyon Exceed CF SL 7.0:
      https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/cross-country-bikes/exceed/exceed-cf-sl-7.0/2427.html?dwvar_2427_pv_rahmengroesse=XL&dwvar_2427_pv_rahmenfarbe=BK%2FWH#!accordions=1_1

• igli88
      Przez igli88
      Hej,
      Jestem tu nowy więc na wstępie witam wszystkich. Jako, że jestem zielony w kwestii rowerów, ram i doboru ramy więc postanowiłem zapytać tutaj.
      Przyszedł czas na zakup swojego pierwszego roweru MTB na pełnym zawieszeniu. Jako że jest to mój pierwszy zakup w życiu w pełni świadomy więc chce wybrać jak najlepszą ramę. Celem jazdy będzie troszkę jazda typu singletrack, łatwe trasy zjazdowe oraz jazda czasem po płaskim ale raczej na przełaj przez trawę i między drzewami. Jestem wzrostu 176,5 cm, a długość wewnętrzna nogi to 83-84 cm (pachwina - pięta). Mam taką rozmiarówke na stronie producenta wraz z obrazkiem do niej ale nie do końca wiem jak to policzyć. (załączniki)
      Z góry dziękuje za pomoc. Jeśli wybrałem złą kategorie to przepraszam.
      Pozdrawiam

• wprost1986
      Przez wprost1986
      Witajcie,
      jako ze listopad i sa przeceny,szukam nowego roweru po tym jak sprzedalem swojego Spec enduro evo...teraz szukam cos bardziej...rodzinnego, cos czym spokojnie pojezdze po miescie, zalicze jakies single tracki a z czasem doczepie bagaznik i fotelik dla dziecka:)
      Po przegladbieciu filmikow na Youtube itp zrobilem liste 5 rowerow ktorymi bylbym zainteresowany
      -Romet Rambler 27.5 4 2018 za 1900
      - Kross Hexagon 7 za 1900
      - Kross Level 3 za 1950
      - Rockrider 560 za 2400
      - Giant talon 3 za 1800
      Patrzac na przerzutki najlepsze wychodza w Romecie.
      Chcialbym poznac wasza opinie, ktory z nich bylby najlepszy na miejaka i podmiejska jazde, plus singletracki? wiem ze nie sa.to rowery na mega wyczynowa jazde, raczej singletracki w formie rekraacyjnej;)
    • paulsen
      Przez paulsen
      Thrill Hill to nasz karbonowy full XC, dostępny w trzech wersjach malowania i sześciu wersjach wyposażenia. Rama waży ok 1,8 kg, koła oczywiście 29", standard boost, kinematyka policzona na napędy 1x i 2x, wewnętrzne prowadzenie przewodów i możliwość zamówienia roweru w wersji o skoku 100 lub 120 mm. 
      Modele można zobaczyć tutaj: https://www.rosebikes.pl/rose-thrill-hill-6-2681124