Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Średnia 42.8km/h ze średnim tętnem 136bpm? Brzmi jak coś, co jest nie do zrobienia solo na zewnątrz.

Tez tak uważam, muszę po prostu dobrać przekładnie trenażera, żeby mieć zbliżone warunki jak w realu.

Etap 2. 60km ze średnią 32 i tętnem 138bmp, jest chyba bardziej wiarygodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem na rower. Całe 20km, no ale od początku.

Specjalnie pojechałem 35km do rodziców o 5 rano, żeby po pracy iść na rower.

Już przy ubieraniu zaczęły się problemy. Najpierw ubrałem się za grubo, musiałem się przebrać. Potem zapomniałem o pasie do pomiaru tętna, więc znowu rozbieranie się. Już miałem wychodzić, ale uznałem że za dużo mam w kieszeniach, więc wezmę jednak plecak.

Wyszedłem cały zgrzany.

Niby cieplo, ale jednak wiało. W koszulce termo i bluzie za chłodno, po założeniu kamizelki za ciepło. Ogólnie do ...

Nowe buty Shimano okazały się kiepskie. Nie pasują za bardzo do mojej stopy, mimo że na sucho wydawały się dobre. Na dodatek są miększe niż się spodziewałem, więc mam uczucie jakbym jechał w kapciach.

No i wróciłem.

Wziąłem się za ogarnięcie roweru. Napęd chodził jakoś dziwnie, regulacja nic nie dawała. Dałem sobie spokój bo podczas jazdy było chyba dobrze.

Jako dodatek ostateczny, okazało się że koła za 1500 zł z Lemonbike, po 50km po asfalcie i szutrze, a ważę niecałe 60kg, mają wyraźnie widoczne bicie. Warto było zapłacić, jestem zachwycony. W końcu koła ktörymi nie muszę się przejmować... Ta...

Po takim dniu jak dzisiaj, odechciewa mi się tego całego kolarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coš w tym jest. Tyle że wydaje się że człowiek wydaje tyle kasy, żeby mieć spokojną głowę, a tu taka lipa.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja już się chyba zacząłem przyzwyczajać, że ciągle coś nie gra - np. oddałem rower na przegląd zerowy, gość przyjmując sprzęt pyta, czy mam jakieś uwagi, na co mówię, że są pogięte dwie szprychy, więc chyba to zanotował, po czym odbieram rower, nie sprawdzam na miejscu, ani na dworze, bo ciemno, a w domu okazuje się, że nie wymienili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas od poniedziałku kasują Pandemię :D

Za to Niemcy chyba chcą odwrócić uwagę od wojny, bo u nich padają rekordy.

--

Co do tematu:

W końcu wziąłem się za wrzucenie tras do Garmina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2022 o 13:24, skom25 napisał:

Pewnie po to, żeby przy niefortunnym upadku, nie zostało z Ciebie warzywo 

Nie jestem taki pewien. Szczególnie ze przy niefortunnym bez niego może by mnie szczęśliwie można zakopać a w nim zostanę warzywem?   Swoją drogą ciekawe spostrzerzenie z Koziej Górki.  Byliśmy wśród nielicznych którzy chyba źle te kaski ubrali. Większość chroniła nimi kierownicę albo plecaki czy też nerkę a my głowy  🤣

W każdym razie dzisiaj średnio udany wypad do Bielska. 

@skom25A co do spd to ludzie lubią straszyć takimi filmikami. A druga sprawa że Gro nie ma techniki i bez wystawienia nogi boją się pojechać  dla nich to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiaj też był średnio udany. W sumie to nawet nie udał się, bo pierwszy raz zaliczyłem upadek szosą. W sumie to drugi upadek na asfalt w mojej kolarskiej historii (wcześniej góralem, ale tam przynajmniej lód był). Idiotyczna sytuacja, prosta droga i problem z ustnikiem termosika kolarskiego, który najpierw nie chciał wyjść, a jak już wyszedł to cały. Zamiast stanąć i problem rozwiązać to jechałem, próbując ustami i jedną ręką umieścić go na właściwym miejscu. Niestety zamiast na drogę patrzyłem na bidon o te parę sekund za długo. Piękna pojedyncza dziura się trafiła, wcale nie jakiś lej po bombie, ot zwykły wykruszony asfalt - straciłem równowagę i ległem przy 30 km/h

Rower: klamka przerysowana, lewy pedał lekko starty, owijka uszkodzona, rysy na łbie tylnej ośki i siodełku. Ja: biodro konkretnie stłuczone i przeszlifowane + inne drobne otarcia. Ten szlif jest najbardziej uciążliwy, bo zanim się to zagoi, to trochę potrwa. Trochę płytszy niż po żwirze, ale obszarowo plama ponad 10 cm średnicy. W ciuchach też pogrom. Kurtka starty rękaw, rękawiczka rozdarta, podobnie jak i ochraniacze na butach. Spodnie do zszycia, ale już wspomniany kask w domu okazał się pęknięty. Nawet zegarek dostał lekko po kopercie...😒

Edytowane przez Zigfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją trzymałem jedną ręką, ale to okazało się nieco niewystarczające, aby rower wyprowadzić, po tym jak koło wpadło w dziurę. Siła zadziałała tak, że mnie od ręki na bok położyło. Normalnie bym dziursko ominął albo w ostateczności przejechał środkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A propos korzystania z bidonu : kilka lat temu kręciłem sobie po mikro pagórkach w lesie, a na płaskim kawałku zacząłem pić z bidonu, zbliżając się do płytkiego rowu - wiedziałem o tym, ale myślałem, że zdążę położyć drugą rękę na kierownicy, jednak nie zdążyłem ( na szczęście jechałem wolno, więc władowałem się przodem w badylki obok ścieżki ;)

Dzisiaj > 5 dych z niewielką ilością pagórkowatych singli - o ile na nizinie może być mowa o pagórkach :icon_wink:

PS                                                                                                                                                                                       

Pierwszy tysiąc w tym roku - tak symbolicznie, bo nie robię żadnych założeń, albo raczej dokładnych, poza tym ponad 3 tygodnie nie jeździłem, a jestem bardziej "łikendowym" rowerzystą, chyba że wpadnie urlop, albo jakieś święto :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zigfir napisał:

bo zanim się to zagoi, to trochę potrwa

Jak jest do krwi to skocz do apteki kup granuflex ultrathin i naklej.  Za 4 dni powinieneś mieć w tym miejscu skórę.  Stosuje go na wszystkie możliwe rany jest genialny. Wszystko się goi bez strupów i o wiele szybciej. Jedyne co to zbierające się osocze bywa nieprzyjemne ale  wystarczy zmienić częściej opatrunek albo nakleic wiekszy.  Na taką 10cm ranę weź 15cm opatrunek  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KrisK napisał:

Jak jest do krwi to skocz do apteki kup granuflex ultrathin i naklej.  Za 4 dni powinieneś mieć w tym miejscu skórę.  Stosuje go na wszystkie możliwe rany jest genialny. Wszystko się goi bez strupów i o wiele szybciej. Jedyne co to zbierające się osocze bywa nieprzyjemne ale  wystarczy zmienić częściej opatrunek albo nakleic wiekszy.  Na taką 10cm ranę weź 15cm opatrunek  

Dzięki za radę. Właśnie zamówiłem go z netu z lekkim zapasem na przyszłość. Paczka dotrze we wtorek. Dziś u mnie wszystkie apteki niestety pozamykane, ale jutro zajrzę po drodze z pracy, choć nie robie sobie specjalnie nadziei, że się lokalnie trafi, bo zaopatrzenie mają raczej marne. Chwilowo musi wystarczyć jakiś inny wynalazek z domowej apteczki. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z dostepnoscia ciężko bo ludzie nie znają do momentu kiedy nie leczą odleżyny. Więc apteki mają mało albo wcale. Ale opatrunki są genialne. Mi porozwywany policzek zagoił się tak że praktycznie nie ma blizn. Gdyby porządnie chirurg wyczyścił śladu by nie było po lądowaniu na asfalcie. Gorzej że wielu lekarzy nie zna opatrunkow tego typu. Jak przyszedłem na zdjęcie szwów to tak psioczył że jak to tak klejem do rany 🤣🤣🤣  ze ropieje przecież (a to tylko osocze było 🤫) dwa tyg później jak zobaczył policzek to się pytał co to za wynalazek.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tour de LivingRoom - Etap 6

Wczorajsze wolne wybieganie. Jutro mogę wrócić do biura, więc Tour de LivingRoom jak na razie zostaje zawieszony. Znając moich gospodarzy, pewnie niedługo znów odwieszę. Siedzenie na kwarantannie źle wpływa na człowieka, cieszy się że do pracy wraca :D 

s6.thumb.jpg.29e90d76cef2cc1b1d2b62deba29e16a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...