Skocz do zawartości

[sklep] Decathlon - odzież i akcesoria sportowe


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Kącik uśmiechu delfina to kiepska perspektywa ;)

Co do tej "środkowej" pieluchy ( teraz pomarańczowa kiedyś czerwona) bym nie dramatyzował ... fakt to nie to samo ci ta ich "najwyższa" ale daje spokojnie radę na kilkadziesiąt km w siodle.
Jak wyrwiesz gacie serii 500 z tą pieluchą w okolicy 60-70 ziko to i tak jest świetny interes bo i tak nie mają konkurencji na rynku.
Cioram serie 500 w dojazdach do pracy na umiarkowanych dystansowo wycieczkach ... wychodzi zdecydowanie taniej niż seria 700+ a tyłek nie odpada.
Szelki czy bez to indywidualna sprawa ... jednak jak przesiadłem się na szelki to nie widzę powrotu do gaci bez .

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

https://www.decathlon.pl/kamizelka-na-rower-aerofit-id_8354627.html

Nada się to na lato jako JEDYNA warstwa? Muszę trochę ramiona opalić, bo wyglądam karykaturalnie.

Czy lepsza jednak nowa seria - https://www.decathlon.pl/koszulka-bez-rkawow-roadc-900-id_8402975.html

Mam trochę PLN na kartach podarunkowych, więc szukam w Deca specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kamizelka ma z przodu jakąś membranę wedle opisu, więc rozumiem że to jest coś na wierzch na koszulkę w chłodniejsze dni, jak jeszcze tak nie pizga żeby zakładać "pełną" wiatrówkę ;) Chyba bez sensu dali te zdjęcia z modelem z odkrytymi rękami co sugeruje użytek letni. Za to na ostatnim mamy kolarza w stroju raczej jesiennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.06.2017 o 10:56, sthEn napisał:

Dość ciekawe promocje mają w Deca na końcówki serii.

Koszulka teoretycznie do biegania, ale IMHO bardzo dobrze się sprawdza na rowerze - cieńka, lekka, przewiewna, siatka pod pachami i na ramionach, odblaski. Na stronie za 1/2 ceny (19,99 zł), w stacjonarnym kupiłem za 14,99 zł:

https://www.decathlon.pl/koszulka-run-dry-id_8488705.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Godzinę temu, xnx3000 napisał:

Koszulka teoretycznie do biegania, ale IMHO bardzo dobrze się sprawdza na rowerze

Na rower słabo. Krój nie ten. Na rowerze z przodu zrobi się worek a z tyłu podjedzie do góry.

1 godzinę temu, xnx3000 napisał:

cieńka, lekka, przewiewna, siatka pod pachami i na ramionach, odblask

To nie wystarczy.

Cena to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

@michuuu - jak rozumiem, jeździłeś w tej koszulce i wiesz, że będzie się workować i podnosić, i że to nie wystarczy? :)
Bo akurat w tej samej pomykam w upały i jest mi w niej całkiem OK. Nie workuje mi się jakoś bardzo na przodzie a tył jest na tyle długi że zakrywa plecy. Mam jakiegoś letniego UA z krótkim rękawem i nie jestem w stanie określić, która jest lepsza na rowerze. Z racji budowy ciała typowe rowerowe ciuchy na mnie nie leżą i posiłkuję się zwykłymi turystycznymi. Dzięki za cynk, dokupię drugą.

Też nie do końca rowerowe, ale kupione stricte do śmigania przez lato na platformach z kolcami i jako takie się sprawdzają - na niebieskie z wyprzedaży za stówkę trzeba polować, bo pojawiają się co jakiś czas niektóre rozmiary w sklepie internetowym:

https://www.decathlon.pl/buty-fh500-helium-mskie-id_8493352.html

Nie są to typowe półbuty z siatką, ale przy całodziennym wyjeździe przy temp.30stC+ czuć było, że je przewiewa, a stopy nie gotowały mi się jak w zwykłych półbutach. Stosunkowo lekkie. Podeszwa oczywiście nie tak twarda jak w rowerowych. W promocji IMO warto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, porcelanowy napisał:

@michuuu - jak rozumiem, jeździłeś w tej koszulce i wiesz, że będzie się workować i podnosić, i że to nie wystarczy?

Nie jeździłem ale przymierzałem. Może za dużą?

Brak kieszeni to dla mnie kolejny mankament. Zamek też by się przydał.

Ale przecież jeden woli córkę drugi teściową.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, michuuu napisał:

Na rower słabo. Krój nie ten. Na rowerze z przodu zrobi się worek a z tyłu podjedzie do góry.

Tej konkretnej nie zdążyłem jeszcze użyć, ale mam kilka ze starej/starych serii Kalenij bardzo podobne (ta nieco dłuższa i cieńsza chyba) i nie zauważyłem takich problemów, jak piszesz. Jeżdziłem codziennie do pracy (30 km w dwie strony) i służyły pomocnie, poszły w odstawkę, bo już nie wyglądały, więc chętnie odświeżyłem szafę o tę z promo, szkoda, że tylko jeden kolor w obniżce.

Nie jestem "pro", jeżdzę rowerem amatorsko, do tego nie mam super slim sylwetki, więc może dlatego nie kupuję tylko stricte rowerowych ciuchów. Z deca bardzo sobie chwalę np. podkoszulki keepdry "piłkarskie" czarne, kupione w swoim czasie również na przecenie za 20 zł, sprawdziły się lepiej niż czarne btwin 100, które są luźne jak piżama.

Wrzuciłem dla chętnych, nikogo na siłę nie namawiam, nie mam procentu od sprzedaży ;)

 

ps. kieszenie byłyby miłym dodatkiem, ale jeżdzę z plecakiem, więc ratuję się jego bocznymi siatkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, HarveyDent napisał:

A rajtki Kalenji do biegania w sam raz na jesienne dni. Ubieram na spodenki z wkładką i świetnie się sprawdzają.

O, podpowiesz proszę konkretny model? Właśnie przeglądam od jakiegoś czasu coś zamiast krótkich rowerowych na okres jesienno-zimowy. Rozważałem też bokserki z wkładką pod stare długie, w których wkładka jest już tylko teoretyczna, ale jakoś nic do mnie nie przemawia (cenowo - potrzebuję min. 2 par, a tak praktycznie 3, bo nie będę codziennie po 22 bawił się w pranie i suszenie na grzejniku). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xnx3000, jeśli masz Deca gdzieś pod nosem, to sprawdź wieszaki końcówki serii w dziale rowerowym i poszukaj tam rowerowych, ocieplanych gatek z wkładką i szelkami zamiast tych półśrodków z jakimiś "rajtuzami do biegania + gacie". Paradoksalnie mimo iż jesień przed nami, to w Decu koło mnie już wisiały takie ciuchy na przecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, m0d napisał:

xnx3000, jeśli masz Deca gdzieś pod nosem, to sprawdź wieszaki końcówki serii w dziale rowerowym i poszukaj tam rowerowych, ocieplanych gatek z wkładką i szelkami zamiast tych półśrodków

Taki był plan, sprawdzałem, nic. Tylko krótkie z serii 500 za 59 zł, ale krótkie mam, więc zapasów nie będę robił, gdy kasa na długie potrzebna. Na stronie są 900 na przecenie z 229 zł na 179 zł, ale to przy trzech parach 537 zł, nie stać mnie :(

Zastanawiałem się nad Rogelli Manzano starej kolekcji, w Mike'u za 129 zł, ale jest tylko S. W krótkich właśnie jeżdzę S, ale długie dotychczas miałem M i boję się, że nie naciągnę przez swoje grube łydki długich nogawek, poza tym, z mojego doświadczenia, Rogelli ma nierówną rozmiarówkę, bo zdarzyło mi się już kilka razy, że dwa różne egzemplarze (kolory) z tego samego modelu miały na tyle wyraźną różnicę w rozmiarze, że uniemożliwiało to ich użytkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xnx3000 napisał:

O, podpowiesz proszę konkretny model? Właśnie przeglądam od jakiegoś czasu coś zamiast krótkich rowerowych na okres jesienno-zimowy. Rozważałem też bokserki z wkładką pod stare długie, w których wkładka jest już tylko teoretyczna, ale jakoś nic do mnie nie przemawia (cenowo - potrzebuję min. 2 par, a tak praktycznie 3, bo nie będę codziennie po 22 bawił się w pranie i suszenie na grzejniku). 

Skoro jesteśmy przy temacie gaci to ja od siebie polecam https://www.decathlon.pl/legginsy-run-warm-id_8394833.html Jeżdżę w nich do 0 ~ -5 C. Przy większych mrozach nakładam jeszcze coś na to. Opcjonalnie służą jako dodatkowa wierzchnia warstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xnx3000 używam tych https://www.decathlon.pl/legginsy-do-biegania-dugie-mskie-running-essential-warm-id_8280370.html

@m0d jeśli masz na myśli długie ocieplane spodnie z serii 700 lub 900 to cóż..... Widocznie mamy skrajne różne odczucia temperatury bo ja je zakładam w okolicy 0-5 stopni i niżej. Czyli w zimie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2018 o 19:03, HarveyDent napisał:

 

3 godziny temu, HarveyDent napisał:

Zimowe spodnie 700/900 są z grubszego, mechatego (od wewnątrz) materiału. Rajtki Kalenji są zdecydowanie cieńsze.

Dzięki za info. To, że są cieńsze dla mnie na plus, bo najchętniej jeździłbym w krótkich cały rok. Tymczasem wyciągnąłem z szafy swoje stare długie spodnie, przymierzyłem i okazuje się, że choć wkładki już nie posiadają w ogóle, to zewnętrznie wyglądają nadal bardzo dobrze i bez problemu dają się nosić na obecnych krótkich. Minus jest taki, że w ten sposób dojadę przez zimę też wkładkę w krótkich (*), ale może coś się jednak w Decathlonie trafi sensownego w dobrej cenie.

 

(*) HPO3 z Rogelli wyglądają po jednym sezonie dużo gorzej (mocno ubite) niż QDRY BASIC z Mimo używane 2 sezony (zresztą cały materiał zrobił się też mocno rozciągnięty i luźny poza nogawkami), ale to już inny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do użytkowników spodenek rowerowych krótkich Decathlon z serii 500 - czy to normalne, że przed pierwszym użyciem wkładka jakoś dziwnie się układa? Dotychczas używałem kilku modeli innych firm i zastanawiałem się wyłącznie nad tym, czy wszycie przód-tył mi odpowiada, a tutaj przy pierwszym przymierzeniu stanąłem jak wryty, niczym pies w obuwiu ochronnym - wkładka nie ułożyła się anatomicznie, raczej wrażenie, jakby chciała złożyć się odwrotnie, na zewnątrz, a nie do środka i ogólnie dziwne uczucie, jakbym miał faktycznego pampersa na sobie. Co prawda podejrzewam, że na siodełku rowerowym, pod wpływem ciężaru mego cielska, ułoży się i po dłuższej jeździe będzie ok, ale używanych spodenek nie zwrócę, więc testów jeszcze nie zrobiłem. Mieliście tak samo? Może jednak rozmiar jest za duży, choć poza tym wydaje się ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem czy pomogę bo wersja damska tych spodenek była u mnie. O ile pierwsze jazdy jakoś szły to później spodenki bardzo się rozciagnely(pranie zgodnie z zaleceniami) a wkładka żyła swoim życiem. Jak się stało to wrażenie było że ok po siedzeniu na siodelku nieustanne poprawienie. Wylądowały w koszu. Na pewno lepiej celowac w serię 900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...