Skocz do zawartości

{rower do 6000} Jaki rower - sensowny zakup?


Gvirus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie!

 

Lekarz zalecił mi jazdę rowerem, mam uszkodzony kręgosłup w dwóch miejscach i powrót do jazdy rowerem po dziesięciu latach, jest mi teraz bardzo wskazany. Liczę na waszą pomoc w dobraniu dobrego roweru. Kiedyś jeździłem intensywnie na rowerze który jak pamiętam na tamte czasy był bardzo lekki miał aluminiową ramę (lub mieszankę aluminium) i uwielbiałem jazdę na nim. Był to rower wheeler, jednak ja ważyłem wtedy ponad 20 kg mniej. 

Dzisiaj ważę 106 kg i mam około 183cm wzrostu. Celuję w rower mtb ponieważ będę jeździł po ścieżkach rowerowych, po lasach i drogach szutrowych. Bardzo podobają mi się rowery all mountain ale mój budżet to max 6000zł chociaż wolałbym wydać mniej... 

Proszę was o jakieś opinie wskazówki itp. Czy powinienem myśleć o tzw. fullach (amortyzacja przód/tył), czy też według was w moim przypadku to przesada? 

Czy ten tutaj rower  byłby dobrą opcją dla mnie? : http://allegro.pl/rower-scott-scale-30-carbon-slx-xt-xl-waga-10kg-i4487295776.html#tabsAnchor

Dzięki z góry za wszelką pomoc!

Mam nadzieję, że post zamieściłem w dobrym miejscu

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 cali to za dużo,poza tym używka w carbonie plus 106 kg to słabe zestawienie. Trochą mały budżet na fajnego fulla ale na hardtaila 650b lub 29" jak najbardziej styka .Wybór jest ogromny.Poszukiwania rozpocząłbym wśród mniej "prestiżowych" marek typu Canyon,Radon,Rose, Haibike.Mondraker itepe .Nie ignorowałbym też "starych" zeszłorocznych modeli.Mondraker często ma grubo przecenione schodzące modele swoich rowerów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz uszkodzony kręgosłup to lepiej dopytaj się lekarza o jaki rower chodziło bo chyba nie o górski, gdzie sylwetka jest mocno pochylona do przodu a tym samym stwarzasz bardzo duże obciążenie dla twojego kręgosłupa. A tym bardziej w scottcie którego podałeś, gdzie górna rura jest bardzooo długa i nawet osobom w pełni zdrowym stwarza to czasem dyskomfort po dłuższej jeździe - jeśli górski to już bardziej w stronę mniej wyścigowej geometrii np: tak jak podałeś jakieś fulle, all mountain, albo hardtaile o łagodnej geometrii (te często są znacznie tańsze) - ale i tak bym się lekarza dopytał aby sobie kuku nie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro masz uszkodzony kręgosłup to lepiej dopytaj się lekarza o jaki rower chodziło bo chyba nie o górski
Z drugiej strony zbyt wyprostowana sylwetka też nie jest za dobra, bo każdy wybój idzie w ustawiony pionowo kręgosłup. Wychodzi na to, że rzeczywiście potrzebny jest cross albo MTB o "leniwej" geometrii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się do innego lekarza, aby potwierdził zalecenie jazdy na rowerze. 

Biorąc pod uwagę, że w miarę możliwości chciałbym cały osprzęt na shimano deore, to zdaje się, że z waszych wskazówek wynika, że powinienem wybrać jakiegoś crossa lub hardtaila,  natomiast z marek zasugerowanych przez  "severian"  najbardziej wpadły mi w oko niemieckie RADONY, chociaż nie wszyscy producenci czytelnie segregują rowery według typów na swoich stronach, a ja jeszcze się dobrze nie połapałem, jak na oko odróżnić np crossa od reszty :)

Rozumiem, że przy moim wzroście i wadze powinienem wybrać ramę max 20cali i raczej unikać carbonu?!

Ten tutaj mnie zauroczył... niestety poza zasięgiem cenowym :)

http://enduro-mtb.com/wp-content/uploads/2014/04/Radon_Englisch_20140222_enduro_issue_009_Acht_Trailbikes_INT16-2.jpg

Będę wdzięczny za kilka typów, które według was powinienem rozważyć...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...