Skocz do zawartości

usuwanie tematow


Rekomendowane odpowiedzi

Ecia

 

podam kilka ostatnich przykładów :

 

przykład 1. Hexagon napisał :

 

„Sam nie jeżdżę na szosie ale planuje w najbliższym czasie zakup kolarzówki i chciałbym jak najwięcej się dowiedzieć jakie są różnice między MTB a szosą. Teraz mam za dużo przekopywania żeby się dowiedzieć czegokolwiek...”

 

przykład 2.

http://forumrowerowe.jgc.pl/Kilka-pytan-t16728.html

i typowa odpowiedź cytuję: "co do reszty części nie będę się wypowiadał bo w szosówkach nie siedzę"

 

Wątek ww. gdyby był zamieszczony w dziale szosowym zyskałby sporo wpisów i wysokie czytelnictwo i przede wszystkim kompetentne odpowiedzi ludzi którzy w szosie siedzą.

 

wnioski: wbrew pozorom wątki szosowe wprowadzają zamieszanie w innych działach forum i najczęściej pytający nie znajdują satysfakcjonującej odpowiedzi i tracił zainteresowanie forum, ilość tych wątków będzie rosła - szosa staje się modna z roku na rok obserwuję coraz więcej szosowców. Dział szosowy był ceny gdyż oczyszczał całe forum z wątków szosowych.

 

Dzieł szosowy konsolidował szosowców - sprawił że np. ja zacząłem udzielać się na forum gdyż mogłem liczyć zawsze na kompetentne odpowiedzi kompetentnych osób i zawsze wiedziałem że udzielający odpowiedzi wie o czym pisze, a nie udziela rad na zasadzie bo coś mu się kojarzy czy wydaje na zasadzie analogii.

Forów ogólno rowerowych są setki i nie muszę czynnie w nich uczestniczyć gdyż na tematy poza szosowe znajdę setkę właściwych odpowiedzi w parę sekund - sieć jest zawalona rowerami i setkami postów ogólno rowerowych - takimi wątkami ludzi nie przyciągniecie gdyż każdy je znajdzie na setkach stron.

 

Cenne jest to co jest unikalne i to należy pielęgnować. Dlaczego nikt nie walczy o dział grawitacyjny - bo mu to wisi - ma tego pełno wszędzie.

 

Widocznie szosa była czymś cennym i wartościowym skoro ludzie o nią walczą, ja miałem dosłownie kilka postów w szosie - dlaczego mnie zależy? czy to nie dziwne i zastanawiające?

 

Zależy mi bo był tu unikalny dział - w którym były cenne rady i byli przede wszystkim ludzie którzy z pasją zaczęli coś tworzyć, na każdy post było zawsze mnóstwo odpowiedzi.

 

Minęło niecałe półtorej godziny i mamy 6 chętnych - w niedzielę w taką pogodę kto siedzi przy kompie!

 

Nie ma potrzeby przebudowywania forum - wystarczy być ciut elastycznym i dodać mały poboczny dział w którym będą się spotykać pasjonaci szosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.... z wypowiedzi szosowców wynika, że to odrębna od reszty rowerzystów społeczność, potrzebują odrębnego działu, odrębnego moderatora, jak to napisał D_D:

jest konieczna daleko idąca "autonomia" szosy

Może lepiej zamiast tu się kłócić to stworzyć odrębne forum szosowe i dać linka w jakimś widocznym miejscu, żeby każdy zainteresowany mógł tam bez problemu trafić? Wtedy szosowcy będą mieli to o co walczą: swoje zasady, swoich moderatorów, nikt nie będzie im zwracał uwagi, usuwał postów, działów itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby masz rację...ale ja osobiście nie czuję się na siłach aby stworzyć zupełnie nowe forum (bo poprostu się na tym nie znam). ja kocham rowery, i własnie w nich "siedząc" czuje się dobrze...komputery i internet....owszem lubie,ale własnego forum w zyciu bym nie stworzył

 

 

dla mnie to jest dziwne, ze w kwestii dzialu szosowego wypowiadaja sie osoby, ktore na szosowkach w ogole nie jezdza - w koncu to ich w ogole nie dotyczy.

nie mowie tutaj o moderatorach, bo wiadomo, ze oni musza byc tym tematem zainteresowani,

dla mnie też to jest dziwne, dlatego prosiłem aby ci którzy są przeciw szosie napisali ile postów tam napisali lub ile razy tam zaglądali....nikt się nie odezwał...ciekawe czemu...ale to dość typowe..krytykować i usuwać coś o czym nie ma się bladego pojęcia (nie mówię oczywiście o modach/adminach)

 

gdyby każdy użytkownik sformułował nazwę tematu w sposób jasny nie byłoby najmniejszego problemu

[...]

Nieprawdaż, że proste? Niestety mało realne... :P

no właśnie...mało realne...więc jaki jest sens wprowadzać coś co z wiadomo z góry że jest malo realne?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosiłem aby ci którzy są przeciw szosie napisali ile postów tam napisali lub ile razy tam zaglądali....nikt się nie odezwał...ciekawe czemu...ale to dość typowe..krytykować i usuwać coś o czym nie ma się bladego pojęcia (nie mówię oczywiście o modach/adminach)

 

Ponieważ w istocie dyskusja dotyczy organizacji forum - czyli kwestii ogólnej, a nie konkretnego działu szosowego (choć tak się złożyło, że to właśnie sprawa działu szosowego stała się przyczyną dyskusji na ten temat). Z tego, co obserwuję śledząc tę dyskusję, wszystkie wypowiedzi przeciwników tego forum właśnie na tym aspekcie się koncentrują - nie zauważyłam ani jednej wypowiedzi w stylu "Jestem przeciw, bo nie lubię szosy/nie jeżdżę na szosie". A gdyby nawet taka wypowiedź się pojawiła - nikt by jej przecież nie potraktował serio.

 

no właśnie...mało realne...więc jaki jest sens wprowadzać coś co z wiadomo z góry że jest malo realne?? <_<

 

Dlatego, że do ideału - choć to trudne zadanie - należy dążyć. Występuje następująca prawidłowość: im trudniejsze wyznaczamy sobie zadania, tym więcej realnie osiągamy - nawet, jeśli faktycznie nie wszystko uda się zrealizować. O tym, jak panujące tu Zasady usprawniają korzystanie z forum, pisałam już wyżej.

Wracając do kwestii postawienia nowego forum dotyczącego wyłącznie szosy, którą to kwestię poruszył Kolumb: pośród gorących orędowników działu szosowego są osoby zajmujące się informatyką, które - myślę - poradziłyby sobie z tym zadaniem doskonale. Wybór należy do was (szosowców) i do zarządu tego forum; ale może faktycznie byłoby to dobre rozwiązanie rozpatrywanego zagadnienia?

Pozdrówko polemizujące :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zaczeło sie od deszka co nie zrobił [] ( i juz go nie ma) i od Żbika co miał za duży baner( którego tez juz nie ma THX)... a teraz dyskusja o forum szosowym... ( jak to powiadał mój kolega z Rybnika dwa słowa mniej a pysk cały...)

 

pozdroweinia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie ma? bo tak jest wygodniej? czyćbyście chcieli się pozbyć niechcianego szosowego dziecka?? :)

ja natomiast myślę, że powinniśmy wszyscy poczekać co wyniknie z nowego forum i wtedy moglibście rozpocząć jakąś współpracę (chociaż nie wiem czy Forum Rowerowe na MAX! będzie chciało wspólpracować z deschkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie powiem tak - rozumiem Adminów/Modów, rozumiem, że ktoś ma przywileje a ktoś nie (w końcu ten ktoś wspótworzy to wszystko), ale nie rozumiem jednego - "nie pasuje, to nikt cię tu nie trzyma" :025:. Gratuluję tego, serio - jestem tu od ponad roku i obserwuję roatację - coraz mniej stałych, dobrych/doświadczonych userów, coraz więcej dzieciaków z pytaniem o makrokesza. Owszem, forum nie zaginie i będzie miało rzesze użytkowników, ale szczerze wątpię w ich "jakość". Właśnie ta jakość spowodowała, że rzadziej tu zaglądam, bo czasem niektóre wypowiedzi są kosmiczne i nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać. Oczywiście mówiąc "doświadczony użytkownik" nie myślę o sobie, bo ja tam jestem tylko biedny robaczek, co lubi czasem pojeździć na rowerze, ale o kilku osobach, których mi bardzooooo brakuje, bo miały wiedzę, doświadczenie i to coś, czego nowi użytkownicy już nie mają.

Inna sprawa, że newbies zachwaszczają to forum maksymalnie, ograniczając do minimum opcję "szukaj" i robią doskonały śmietnik. Niestety forum urosło i bardzo straciło na swojej wyjątkowej atmosferze. Niestety z dnia na dzień przestaje być miejscem, gdzie chętnie zaglądam. Przy okazji obserwuję innych znanych mi użytkowników, widzę że niewiele oni już piszą, dyskutują, po prostu nikną, a szkoda :P

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie powiem tak - rozumiem Adminów/Modów, rozumiem, że ktoś ma przywileje a ktoś nie (w końcu ten ktoś wspótworzy to wszystko), ale nie rozumiem jednego - "nie pasuje, to nikt cię tu nie trzyma" 025.gif. Gratuluję tego, serio - jestem tu od ponad roku i obserwuję roatację - coraz mniej stałych, dobrych/doświadczonych userów, coraz więcej dzieciaków z pytaniem o makrokesza. Owszem, forum nie zaginie i będzie miało rzesze użytkowników, ale szczerze wątpię w ich "jakość". Właśnie ta jakość spowodowała, że rzadziej tu zaglądam, bo czasem niektóre wypowiedzi są kosmiczne i nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać. Oczywiście mówiąc "doświadczony użytkownik" nie myślę o sobie, bo ja tam jestem tylko biedny robaczek, co lubi czasem pojeździć na rowerze, ale o kilku osobach, których mi bardzooooo brakuje, bo miały wiedzę, doświadczenie i to coś, czego nowi użytkownicy już nie mają.

Inna sprawa, że newbies zachwaszczają to forum maksymalnie, ograniczając do minimum opcję "szukaj" i robią doskonały śmietnik. Niestety forum urosło i bardzo straciło na swojej wyjątkowej atmosferze. Niestety z dnia na dzień przestaje być miejscem, gdzie chętnie zaglądam. Przy okazji obserwuję innych znanych mi użytkowników, widzę że niewiele oni już piszą, dyskutują, po prostu nikną, a szkoda blush.gif

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

 

Również to zauważyłem, ludzie którzy coś wiedzą, często pomagali poprostu znikają. Po ich ilości postów widać, że sporo siedzieli na forum, a tu nagle nie ma ich od miesiąca/dwóch. Nawet nie wiadomo skąd. Sam czasami mówie sobie: "koniec z tym, trzeba się ograniczac, to pożeracz czasu", ale i tak zaraz wracam, choć widze, że ta więź jest coraz słabsza. Forum straciło na wartości przez ostatnie pół roku. Jest zasypywane pytaniami o makro, źle założonymi tematami- tytuły, powtarzanymi topicami i coraz mniejszą ilością konkretów. Ten dawny (właściwie to nie jestem tu tak długo, choć jakby nie patrzeć troszke godzin przez ten rok tu byłem) "klimat" znika. Powiem szczerze, że ten temat mnie troszke podłamał, a zwłaszcza te słowa: "nie pasuje, to nikt cię tu nie trzyma". Pozdrawiam... :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Z góry przepraszam ale pojadę offtopem, ponieważ temat w którym chciałem wyrazić swe zdanie został zamkniony przez juraska -> http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=31200

Chodzi mnie o głównie o tematy typu jakie masz buty, jaką masz koszulkę, jakie masz majtki, jakie masz sny itp... Z tego co zauważyłem w ostatnich dniach nasiliła się ilość tego typu tematów w różnych działach tego forum i są one głównie kreowane przez osoby nastoletnie. Generalnie nie jestem jakimś rasistą wiekowym, sporo użytecznych rad dostałem od Xsystoff'a, Cookiesrulez'a czy innych młodych userów. Jednak tematy które przytoczyłem sprawiają, że powoli merytorycznie forum to zbliża się do poziomu forum onetowego i nie wykluczone, że niedługo ktoś zacznie pytać o to [jaką kupę robisz o poranku?].

Jeszcze raz sorry, ale musiałem :|

Proszę moda o przeniesienie do odpowiedniego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu bezwzględnie takie tematy usuwać - z odpowiednią adnotacją nt. przyczyny usunięcia. To jest jednak, jakby nie patrzeć, forum rowerowe i nie może być tak, żeby tematy nierowerowe bądź "luźnorowerowe" zdobyły tutaj przewagę. W ostateczności "recydywistom" przylepić łatkę "Spamer" - przecież w m. in. takim celu owa kategoria właśnie powstała :)

Pozdrówko radykalne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym rowniez dolaczyc sie do apelu Janislawa.

To jest przegiecie... Pytanie o duperele... Juz rozumiem te tematy, ktore zostaly zalozone jakis czas temu i sa- maja po 5 i wiecej stron, ale nie ma ani sensu ani potrzeby zakladania nowych.

Osobiscie jesli zobacze temat-nabijacz bede raportowal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...