Skocz do zawartości

[Dzieci na forum]


Rekomendowane odpowiedzi

Czy nie da rady wstawić jakąś min. granice wieku na tym forum?!

Odkąd pojawiły sie wakacje to zaczęły pojawiać posty, których albo nie da rady w ogóle zrozumieć, albo ich treść jest taka, że nawet taki laik jak ja łapię za głowę. Większość tych postów powoduje, że człowiek dosłownie głupieje. Żeby było ciekawiej, to są to dzieci 13-15 letnie, które wymądrzają się a ich wiedza i doświadczenie jest równe zero.

Zanim zaczęły się wakacje, nie było czegoś takiego albo pojawiało się sporadycznie.

Rozumiem, że nikt nie jest nieomylny ale bez przesady.

 

Co do wiedzy, to mogę się nauczyć czegoś od 18 latka, czy 19 latka ale nie od 13 letniego gówniarza, który kieruje się tym tym co widzą oczy a nie rozsądkiem i wiedzą. Tylko proszę nie mylić wiedzy, że rower ma hamulce tarczowe a tym, że rower ma np. avid juicy 7. Sam byłem dzieckiem i wiem czym one sie kieruje, a nie wierzę, że po 10 latach w tak ultra szybkim tępie wzrost pędu dzieci do wiedzy stał się aż taki.

 

A co do min. granicy wieku to jest to zbyt brutalne, ale np kasowanie ich wypowiedzi na pewno spowoduje, że albo same zrezygnują z pisania dosłownie czegokolwiek albo chociaż nauczą się czytać inne posty a później ewentualnie zadawać pytania lub wypowiadać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... a czemu niby taki 13-latek z założenia nie ma pojęcia o rowerach i rajcują go wyłącznie wypasione makrokesze z dwiema tarczami i pięcioma amortyzatorami? Mi jakoś nie zaczęły się rzucać w oczy jakieś szczególnie "pokemonowe" posty, może za rzadko wchodzę na forum, pod względem poziomu wypowiedzi posty są chyba wyrównane niezależnie od wieku piszącego... Przez jakiś czas na forum nie było widać wieku użytkowników, teraz się pojawił i zaczyna się jeżdżenie po młodszych userach.. <_< Usuwanie postów ze względu na wiek to raczej złe wyjście, lepiej podziałałaby rzeczowa krytyka ze strony reszty uzytkowników, wtedy "dziecko" mogłoby wyciągnąć sensowne wnioski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sam ocenia czy ów 13-to latek mu pomógł czy nie... Jeśli odpowiedź była bliska dnu oceanu, ekipa moderatorów usuwa ją i tyle... Wypowiedzieć się może, popyta się co i jak i za te 3-4 lata z niedoinformowanego 13-latka wyrośnie duży kolarz :blink: Poza tym nie wiek tutaj się liczy a pasja <_< No i jeśli już podajesz oskarżenie, podaj też dowód że masz rację- na tym polega rzeczowa krytyka. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ja nigdy nie jeździłem na amortyzatorach, gdyz takowego nie posiadam w swoim rowerze. W tym roku będę miał rower już z amorem. I ja naprawde nie wiem jak się z takim czymś jeżdzi. Nie mam pojęcia jak takie coś reaguje na wertepy itd. W takim przypadku interesuje mnie aby dobrze działał i "udowodnił" że z nim jeździ się lepiej. Parametr jak jego waga schodzi na dalszy plan. I ja nie wieżę w to, że taki 13 letni dzieciak nagle mi mówi, że amor x jest zły bo jest ciężki. I to jest jego jedyny argument. Ani na nim nie jeździł, ani nie wie jak sprawuje sie w terenie i on mi mówi, że z tego względu nie kupi sobie roweru y bo ma taki amor. To jest jakaś paranoja. Druga sprawa to jak mi on pisze, że z ponad 70 modeli nic nie moze sobie wybrać - bo zaden mu nie pasuje?! kolejny bajka.

 

Oczywiscie takie dziecko ma doswiadczenia juz i z amortyzatorami i z calym osprzetem. I wie jak co się zachowuje w roznych sytuacjach. Do tego dochodzi bzdura dotyczaca, za kupuje rower za 3000 zl

 

A tak na marginesie 16 lat to tez wiek nie powalający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za różnica ile kto ma lat? nawet jak ktoś ma 70lat i dopiero zaczął sie interesować rowerami to wiedze ma mniejszą niż 13latek który jest z jakieś mocno rowerowej rodziny. Sam pamiętam jak kiedyś 14latek odpisywał mi w jakimś temacie jak wybierałem chyba korbe, nie pamiętam i wbrew pozorom takie samo zdanie miało większość wypowiadających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz Riqar to sam nie masz zbyt dużego doświadczenia :P , jeździsz jednym rowerem x lat bez modyfikacji, a kwestionujesz wiedzę 14, 15, 16 latków. Co byś zrobił jakby tobie nagle zaczęto kasowac posty za niewiedzę? Podejrzewam(nawet jestem pewny po lekturze twoich postow) że niektórzy 14, 15, 16 latkowie wiedzą o rowerach więcej od Ciebie choc zdarzają się "pokemony". Siedzę na tym forum już 3 lata, kolarstwo trenuje 2 więc pojęcie spore mam, a ty się czepiasz 16 latków :angry: . Wkurzyłem się troche tym tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, zaraz się okaże że trzeba być starym mędrcem żeby w ogóle móc pisać :) Bez 30 letniego doświadczenia nie ma prawa dać rady albo wypowiedzieć się. Super :P

 

PS: A ja mam 17 lat niedawno skończone i jeździłem z amortyzatorem i co z tego, przecież nie mogę napisać jak się sprawował. W końcu tylko oczy mi się świecą, powtarzam farmazony i nie jestem wiarygodny. Też super :) Poza tym nie kupiłbym drugi raz tego amortyzatora co mam teraz, psuje się i co gorsze - jest za ciężki co dla mnie go dyskwalifikuje. (a źle nie pracuje) Teraz to dopiero gnojek ze mnie, co? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, od dziś robimy nowe zasady. Do napisania posta jest wymagane 73 lata i pisemna zgoda obojga rodziców, numer PESEL, NIP i numer buta... :) Twój wiek (25 lat) przy wieku mojego dziadka (53 lata) to też nic nadzwyczajnego... :P Tak, mam 16 lat. I teraz muszę czekać do sztucznej granicy dojrzałości- 18 lat żeby wypowiedzieć się na forum? Wolnego... ;)

PS: Ty masz 25 lat, ja 16 ale nie robię baboli w stylu "wieżę" :)

PS2: Nie chcę wywoływać żadnych konfliktów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze warto powiedziec ze mlodsze kategorie w kolarstwie mtb to od 12 lat?... :)

 

wiek tu nie ma nic do rzeczy. jak dla mnie.

 

moze najlepszym przykladem ze wiek nie ma znaczenia jest Katsumoto: wg jego wizytowki ma 16 lat. a mysle ze kulturą wypowiedzi, ich jakością, rzeczowościa i wieloma innymi aspektami absolutnie nie stwarza wrazenia ze ma tylko 16 lat. wiec nie ograniczalbym wieku uzytkownikow. przeciez jesli w twoim temacie znajdzie sie bzdet dzieciaka (starsi tez takowe pisza) to zwyczajnie mozesz go przeciez pominąć w twoich rozwazaniach co do zadanego przez siebie pytania?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...