Skocz do zawartości

[rower crossowy] dlaczego tak mało chodliwy ?


Rekomendowane odpowiedzi

po .1 

obecnie jeżdżę na crosie bo 90% safalt , więc tutaj tylko cross 

 

po 2. byłem młodszy jeździłem mtb w terenie i spadłą mi opona 

po 3. można jeździć w górach i zrobić 200 milionów kilometrów na 19mm felach z 2,5calowymi laczkami , gdzie opona nie spadnie , udowadnia to tylko tyle że jeździsz bardzo spokojnie i zachowawczo , więc i na crosie byś sobie poradził 

po 4. najwyraźniej wiesz więcej niż wszystkie portale mtb które nie zalecają takich felg do mtb w "prawdziwy teren do prawdziwej jazdy mtb"  :icon_cool:

 

po 5 . ciekawie pominęliście temat słabych hampli do tych "extremalnych setek km w trudnych warunkach " :D

po 6. chyba nie ma sensu syskutować z osobami które twierdzą że "zdjęcie 1kg w rowerze nawet z kół nic nie daje" :icon_cool:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli doświadczyłeś polnych dróżek w Beskidach ewentualnie " extremalnych " zjazdów 10km/h z górki , bravo !

nagraj nam jakiś filmik z tych extremalnych zjazdów na 19mm obręczach/2,5 cala , tylko żeby nie usypiał w 1 minucie 

 

odnośnie moich doświadczeń to po Twoich postach widzę , że tam gdzie ja bylem i co robiłem lat temu 10 Ty może kiedyś będziesz 

 

widzę że niektórych tu chwyta ból 4 liter bo kupili za te same pieniądze rower gorzej wyposażony który będzie w mieście słabszy i w terenie na tych podzespołach fabrycznych  gorszy od crossa , a miało być tak pięknie , miał być lans i + 10 do respektu na dzielni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No @tobo ale jak można tak za przeproszeniem pieprzyć. Uważać nas za kompletnych kretynów?? Właśnie przed chwilą miałem w ręce moją obręcz z połowy lat 90-tych. To początki MTB w Polsce. Obręcz ma wew 19mm i latała po Beskidach z oponami od 1.75" do ponad 2" w dodatku bez jakiejkolwiek amortyzacji bo na sztywnym widle. Laczki do niej to od jeszcze jakichś Stomili przez Kendy po RK. Obręcze Mavica miałem ciut węższe. Obecnie 17 mm Mach'a. A tu mi koleś i nie tylko mnie robi wyjazd jakobyśmy generalnie w d..e byli i g.. widzieli. I jeszcze bezczelnie ironizuje jaka to "nijaka" jest ta nasza jazda w terenie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już ktoś napisał , kiedyś ludzie jeździli maluchem do bułgarii , albo walili klocki w budce 50m za domem , można , można , ale czy to bezpieczne i wygodne ... 

 kupując "górala" na 19mm felgach , z gorszym osprzętem , kupujesz tak naprawdę cięższego crossa , który w mieście będzie gorszy a poza miastem to i ten cross da sobie radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beskid, to nick kolegi powyzej, czytaj ze zrozumieniem - to nie boli ani odrobine.


Adi, mnie nic nie boli poniewaz - jesli juz o trafnosci zakupow piszemy - pieniadze przy zakupie roweru w moim przypadku nie stanowia zadnego problemu i jesli chcialbym poprawic niedorobki wlasnych pomyslow to moge to zrobic bez rozpaczania nad utopionymi pieniedzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już ktoś napisał , kiedyś ludzie jeździli maluchem do bułgarii , albo walili klocki w budce 50m za domem , można , można , ale czy to bezpieczne i wygodne ...

 

Co to znaczy kiedyś?? Obecnie stosuje się podobne rozmiary więc w czym masz problem?? Naczytasz się jakichś pierdół i potem to powielasz nie zdając sobie sprawy z bzdur jakie wypisujesz. Spędz trochę czasu w górach, porozglądaj się na czym kto jeżdzi i jakie ma obręcze. Nie ironizuj też co do tych dróżek w Beskidach i zjazdów bo przynajmniej co do mojej osoby umrzesz i nie wyjeżdzisz nawet połowy tego co ja. Więcej pokory  by Ci się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie odzywajcie się! Przecież adithetank przejechał iilka razy wszystkie wielkie wyścigi, zjeżdżał z gór na które ludze wchodzą przy użyciu raków i czekanów, jeździł na rowerach górskich za czasów, kiedy koła były robione z drewna (oczywiście były szersze niż 19mm, bo inaczej pospadałyby te metalowe obręcze) I dokonał tego wszystkiego jako najmłodszy człowiek na świcie (w końcu ma dopiero 13 lat). Więc proszę nie wyjeżdżajcie tu z jakimiś swoimi mądrościami i tymi nędznymi górkami w beskidach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi czolgisto...

Moze dlatego nie pisalem o hamulcach ze wsrod Twoich mylnych teoretycznych wynurzen to jedno zgadza sie z prawda?

 

Piszesz o oponach 2.2 ktore schodza z obreczy 19 mm.

Wg Twoich teorii szersze obrecze sa kompatybilne i jedynie bezpieczne w zastosowaniu z oponami 2.2.

Potem piszesz ze zeszla Ci opona z szerokiej obreczy.

No to jak to mozliwe w takim razie?

 

W swoich teoretycznych wynurzeniach zapomniales jeszcze o jednym, choc istotnym drobiazgiu - ze przyjecie opony 2.2 jako niekompatybilnej z wezszymi obreczami to bzdura - z tego prostego powodu ze 2.2 to teoretyczny rozmiar opony, praktycznie rozny dla dwoch produktow roznych firm czy nawet dwoch modeli tego samego producenta.

Jakbys napisal ze z obrecza 19 mm niekompatybilne sa opony o realnej szerokosci tyle a tyle mm to wypadlbys wiarygodnie, a tak bujasz w oblokach.

 

Wszystkie cytowane przez Ciebie dumnie linki odnosza sie do OPTYMALNYCH kombinacji obrecz - opona. Czy ktokolwiek tu piszacych kwestionuje to co jest napisane ze takie kombinacje sa faktycznie OPTYMALNE? Bo ani ja ani nikt inny tego nie napisal.

Napisalismy jedynie ze spadanie szerokich opon z obreczy 19 mm to jedynie Twoj wymysl.

Co do piast - skoro jestes mistrzem cytowania - bo jakos nie znalazlem Twoich osobistych doswiadczen w tym wzgledzie - to zacytuj z internetu kogos kto z powodu niedomagan piast opisanych przez Ciebie stracil uzebienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dowiedzieliśmy się, że rowery crossowe wcale tak źle się nie sprzedają, są dla lamerów, którzy nie wiedzą czego chcą, a z drugiej strony nie ma niczego lepszego na świecie. Ponadto ostatnie wypowiedzi utwierdziły mnie w podejrzeniu, że jazda w Beskidach na wąskiej obręczy powyżej 10km/h rzeczywiście grozi śmiercią, bo tam poradzą sobie tylko gąsienice z czołgu. I tak w ogóle to zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...