Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuję zamiennika, już wysłużonego, amortyzatora do roweru Scott Sub Cross 40 (2018) LINK

W tym rowerze znajduje się aktualnie amortyzator: Zoom 187 D / 63mm travel LINK

Chciałbym abyście podpowiedzieli na co mogę go zamienić. Kwota, jaką chciałbym przeznaczyć na amortyzator to myślę, że max. 700-800 zł, ale chętnie usłyszę również opinię o tym czy warto niego dołożyć.
Przy propozycji proszę o krótkie wskazanie dlaczego akurat ten amortyzator. Jestem laikiem i kompletnie nie znam się na tym, a w rowerze jeszcze nigdy nic nie wymieniałem :)
Z góry dziękuję za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Polecę Tobie Rock Shox Paragon Gold RL. Sam mam taki amortyzator od ponad 3 lat (tyle że wersja 50mm V-brake) i sprawdza się bardzo dobrze. Znalazłem ofertę z niemieckiego sklepu, w przeliczeniu nieznacznie przekroczy 800 zł.

https://www.rosebikes.com/rock-shox-paragon-gold-rl-28-disc-suspension-fork-2651674

Edytowane przez Sk27
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że Scott zostawił fabryczną długość rury amortyzatora? Nie wiem jaka jest długość w Twoim egzemplarzu, ale 265 mm powinno wystarczyć z zapasem. Popatrzyłem na ogłoszenia używanych amortyzatorów crossowych/trekkingowych z przyciętymi rurami sterowymi i wiele z nich miało rurę o długości około 20 cm długości, natomiast nie chcę przez Internet napisać z pewnością, że taka długość będzie wystarczająca.

Z innych parametrów to niestety nie znalazłem długości Axle to Crown, ale różnica w wysokości skoku tych amortyzatorów wynosi jedynie 2 mm i nie powinno mieć to wpływu na geometrię ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tego zdjęcia trudno mi dokładnie oszacować, w którym miejscu zaczyna się na dole rura sterowa. Myślałem, że wysokość główki ramy będzie trochę mniejsza. Patrząc na jej długość i geometrię ramy aktualnego Scotta Sub Cross wynika, że masz rozmiar XL (chyba, że się mylę). Największy rozmiar XXL ma główkę jeszcze wyższą o 2 cm, więc tutaj amortyzator z rurą sterową z krótszą rurą sterową o 1,5 cm powinien być wystarczający, ale nie obiecuję na 100%. Zawsze możesz zrezygnować z jednej podkładki, jeśli nie przeszkadza Tobie minimalnie bardziej pochylona pozycja.

Edytowane przez Sk27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...