Skocz do zawartości

[hamulce hydrauliczne] Shimano M615 strasznie piszczą


kfas666

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem kilka dni temu składać rower. Do hamowania wybrałem shimanowskie m615. Dziś była pierwsza przejażdżka i się trochę wkurzyłem, bo hamulce podczas hamowania strasznie piszczą. Siła hamowania też nie jest zbyt zadowalająca.

Żeby było śmieszniej brat do swojego bajka też wsadził takie same hamulce i wszystko hamuje cichutko i mocno.

O co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze hamulce musza sie dotrzec takze nie wymagaj od nich maksymalnej mocy po pierwszej przejazdzce. Po drugie czy nie utlusciles tarczy podczas montażu? Polecam odtluscic tarcze preparatem motorex w sprayu przyda sie tobie do pozniejszego oczyszczania od czasu do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana kół z bratem nie bardzo wchodzi w rachubę, bo jego bajk jest w Grudziądzu, ale mam w piwnicy aceton więc spróbuję nim tarcze jeszcze oczyścić.

 

Jeszcze mam jedno pytanie. Tego modelu hamulców nie mogę znaleźć na stronie Shimano i kompletnie nie wiem jakie klocki do nich wchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy eksperci, zakupiłem hamulec jak w temacie M615 (przedni),  złożony zalany z oryginalnie długim przewodem ( w zestawie elementy do skrócenia + dostałem w gratisie lejek). Planuję skrócić przewód. Po skróceniu przewodu powinienem odpowietrzyć hamulec.

 Czy sposób z linku poniżej jest poprawny do odpowietrzenia hamulców ? Czy przed ucięcięm powinienem zlać olej mineralny z układu ? 


 

 

 

 

Edytowane przez TheGie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzanie z założonymi klockami i tarczą? Ciekawe a zarazem odważne. Zwłaszcza to chluśnięcie olejem przy wyciaganiu wężyka :-)

 

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Baczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W zasadzie jak sie postarasz to nie będziesz musiał odpowietrzać :P wystarczy uzupełnić płyn w przewodzie i klamce ... :P Ale skoro będziesz zalewał, to ta metoda jest dobra. ja przepłukuje układ kilkukrotnie pukając w przewód i zacisk i upewniając sie ze już bąbelki powietrza nie pojawiają sie w zbiorniku.


 

 

Odpowietrzanie z założonymi klockami i tarczą? Ciekawe a zarazem odważne.

Ja tam demontuje klocki zawsze, jednak jaki problem wziąć np woreczek foliowy i ubrać na zacisk. ?? Koło bym zdjął do procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem hamulec. Poluzowalem zacisk następnie wcisnelem klamkę i dokrecilem zacisk. Piki co jak krece kołem to słyszę obcieranie. Czy tak powinno być? To się dotrze?? Sorry za brak znaków polsiich pisze z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjąłem że jest prosta, ponieważ jest "nowa" i nie zauważyłem aby była krzywa. Dziś spróbuję ustawić zacisk metodą prób i błędów, troszeczkę poluzuję zacisk i będę przesuwał. Jeśli nie uda się podjadę z rowerem do serwisu o fachową pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeczytałem w innym temacie podpowiedzi, kolega z forum ( przepraszam nie pamiętam nicku) podpowiadał aby podłożyć białą kartkę dla kontrastu i próbować na oko wycentrować. 
Wieczorem dam znać czy udało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z nowymi tarczami. Niby nówki i proste. Położone na płaskiej powierzchni nie wykazywały żadnego bicia, a po przykręceniu biły. Ustawiania na "zaciśniętą klamkę" niby było dobre, ale zawsze było jakieś delikatne bicie, więc poluzowałem zacisk i walczyłem. Zamiast kartki użyłem lampki biurkowej (myślę że latarka też się sprawdzi). Ustawiłem tak żeby prześwitywała mi pomiędzy tarczą i klockami i tak jakoś ustawiłem odpowiedni luz. Trochę zabawy, ale efekt taki jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...