Skocz do zawartości

[rower] Jaki Full 29er


KartofeL

Rekomendowane odpowiedzi

No tak ale mi chodzi o to ze wszystkiego trzeba

dotknąć, pojeździć i doświadczyć samemu nikt odczuć nie jest w stanie mi przekazać ustnie :)

Kiedyś kupie następnego full'a to będę mądrzejszy o następne doświadczenie i tyle co mi z tego ze ktos powie o ten jest dobry a ten lepszy, nic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł do mnie nowy Canyon Nerve Al 29 8.9. Co do rozmiaru to M 17,5 dla wzrostu 175 cm i nogi 80 cm jest ok. Co mnie zaskoczyło, to że górna rura jest krótsza od wcześniejszej w Kellys Folly, ale tamten był ala XC/Marathon a tej ramie wyraźnie jest jej bliżej do trail (mostek w Kellys 110 a tutaj 80 mm). Fajnie, że Canyon daje smar do montażu oraz, że rama była oklejona na główce w miejscach gdzie linki jej dotykają. Na minus to, że nie dołączyli żadnych pedałów nawet marketówek za 5 EUR. Dobrze, że kupiłem wcześniej nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł do mnie nowy Canyon Nerve Al 29 8.9. Co do rozmiaru to M 17,5 dla wzrostu 175 cm i nogi 80 cm jest ok. Co mnie zaskoczyło, to że górna rura jest krótsza od wcześniejszej w Kellys Folly, ale tamten był ala XC/Marathon a tej ramie wyraźnie jest jej bliżej do trail (mostek w Kellys 110 a tutaj 80 mm). Fajnie, że Canyon daje smar do montażu oraz, że rama była oklejona na główce w miejscach gdzie linki jej dotykają. Na minus to, że nie dołączyli żadnych pedałów nawet marketówek za 5 EUR. Dobrze, że kupiłem wcześniej nowe :)

 

Pochwal się jakimiś zdjęciami i wrażeniami z jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę byłem na objeździe szlaku rowerowego w Wawrze. Jako, że zima daje się we znaki nie mogłem w pełni sprawdzić możliwości roweru (po prostu było bardzo ślisko) ale mam trzy generalne spostrzeżenia.

1) Na zjazdach z tych pagórków wszelkie nierówności typu korzenie itp do 10 cm nawet ich nie odczuwa się na ustawieniu trail. Koła 29 dają dużo.

 

2) Na podjazdach na te same pagórki, bez napinki, bez problemu podjechałem, bez żadnego podrzucania czy myszkowania przedniego koła.

 

3) Opony Conti Mountain King i X-king 2,2 RaceSport - sprawowały się wyśmienicie. Pełna kontrola nawet na śliskiej nawierzchni, tylko raz przy zakręcie 90 stopni trochę tyłem zarzuciło.

 

Na więcej spostrzeżeń trzeba poczekać do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zrobiłem 17 km po górzystym lesie (mój pierwszy wypad w las w zimie) na pożyczonym Lapierze i było bardzo fajnie. Problem był na stromych podjazdach bo koło się ślizgało, ale spuściłem trochę powietrza i było zdecydowanie lepiej. Na zjazdach miałem bardzo dobrą przyczepność jechałem ok 40 km/h.

Na pewno nie zaprzestanę jazdy zimą (chyba że kuzyn nie da Lapiera, na moim rowerze to i w lato ciężko mi tam wyjechać, a zakup nowego jeszcze trochę musi poczekać).

Było mi ciepło oprócz twarzy i palców u stup, a było -8stopni.

Muszę kupić na twarz bufa albo kominiarkę narciarską, a na buty ochraniacze i będzie gitara.

A byłem ubrany w bieliznę termiczną (koszulka i kalesony), spodnie rowerowe zwykłe długie, koszulkę rowerową z długim rękawem, bluzę rowerową coś podobnego do polaru i buff na głowie pod kaskiem. A rękawiczki wziąłem narciarskie.

Edytowane przez KartofeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,podpinam sie pod temat.Interesuje mnie tez rower Canyon Spectral 29

Zastanawiam sie nad wadami i zaletami napedu 1x11.Jak trudno bedzie na podjazdach? Kaseta 10-42 zeby.

Widze ze pare osob tu smiga na Canyon'ach wiec pytanie o wielkosc ramy,moj wzrost 192cm.

Powiem tyle ze jestem zszokowany specyfikacja roweru do ceny(na pozytywnie).

Jeszcze rozwazam jako alternatywe model 650b ale to juz inny dzial

http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/bike.html?b=3258#tab-reiter2 

Edytowane przez drwal44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak będzie na podjazdach możesz sobie odpowiedzieć sam.

Zastanów się których kombinacji przełożeń używasz w swoim rowerze i będziesz wiedział w jakim stopniu pokrywa się to z canyonowym 1x11. 

Zakres kompatybilnych zębatek oferowanych przez SRAM'a do ich firmowej korby to od 28 do 38 dla korby xx1 i 30 do 38 dla korby x01.

Na ten moment są na rynku tylko dwie kasety 11sp o tym rozstawie zębów - x01 i xx1, co zapewnie nie wpływa dobrze na cenową zjadliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem cena kasety w UK to okolo £300.Teren jaki bede jezdzil to wszystko zalezy od mojego widzimisie.Glownie jezdze po Walii ,miejsca takie jak Llandegla ,rownierz Peak District ,Lee Quarry.(jezeli ktos z uk to zna te miejsca)

Z przodu jest 32 zeby z tylu jak pisalem 10-42.Jedynie sie boje stromych podjazdow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@m81wwski,

Wiem, ze temat rzeka, ale czy odczuje az tak znaczaca roznice po przesiadce z kola 26? Szkoda, ze miedzy najnizszymi canyonami 27,5'' a 29'' jest taka przepasc cenowa.

A co ze scottami spark? 760 (27,5) i 960 (29)?

Edytowane przez crosis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest czuć różnicę i to bardzo.

Na plus, wjeżdżanie ogólnie i zjeżdżanie po korzeniach ledwo odczuwalne na 29. Nie odczułem gorszego przyspieszania itp.

 

Co do minusów, to na kole 29 czuje się mniej komfortowo ze względu na wyższy środek ciężkości. Także reakcja kierownicy na przeszkody, typu korzenie i piasek jest zupełnie inna. Zwrotność rzeczywiście jest mniejsza - trzeba się inaczej składać w zakręty. Trzeba się do tego przyzwyczaić. Mam nadziej, że po pewnym czasie oswojenia wszystko się ułoży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do minusów, to na kole 29 czuje się mniej komfortowo ze względu na wyższy środek ciężkości. 

Niby co ? na kole 29" siedzi się na takiej samej wysokości nad ziemia jak na kole 26" - więc o co ci chodzi ? Wyższy środek ciężkości nie ma nic wspólnego z wielkością koła, co najwyżej z typem roweru który użytkujesz.

 

Chyba jesteś jedynym przypadkiem na całe Forum, który czuje się mniej komfortowo z powodu wyższego środka ciężkości w rowerze 29er.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby co ? na kole 29" siedzi się na takiej samej wysokości nad ziemia jak na kole 26" - więc o co ci chodzi ? Wyższy środek ciężkości nie ma nic wspólnego z wielkością koła, co najwyżej z typem roweru który użytkujesz.

 

Chyba jesteś jedynym przypadkiem na całe Forum, który czuje się mniej komfortowo z powodu wyższego środka ciężkości w rowerze 29er.

 

W sumie w 29 przewagą jest to, że siedzisz bardziej "w rowerze" - bo środek ciężkości jest może i wyżej - ale ze względu na niższą pozycję suportu w stosunku do osi kół znacznie się to lepiej zachowuje choćby na stromiznach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na kole 29 czuje się mniej komfortowo
za żadne skarby nie zamieniłbym się teraz na 26",29" ma zbyt wiele pozytywnych cech jak dla mnie,wszystko zależy od ramy i tego jaki jesteś technicznie obyty z rowerem,jak masz długą ramę i leżysz na niej to zwrotność faktycznie jest fatalna(źle dobrany rozmiar),szeroka kierownica załatwia sposób prowadzenia sprzętu,odpowiedni dobór ogumienia ma również decydujący głos 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaga koła 29 nad 26 jest oczywista. Przyczepiliście się do mojej wypowiedzi, a opisała ona wyłącznie pierwsze odczucia po zmianie rozmiaru koła na co miało też wpływ, że było to w styczniu (pogoda robi swoje) Teraz po 3 miesiącach oswoiłem swojego Canyona i diametralnie zmieniło się moje jego postrzeganie.

 

Co do wielkości ramy, to mam 175 cm i 80 cm nogę - wcześniej miałem Kellys Folly 2010 rozmiar M, teraz Canyon Al 29 8.9 też M. Kelly's miał podobną rurę górną ale dłuższy mostek 110 mm do obecnych 80 mm i mimo tego był bardziej zwrotny. Teraz trzeba wcześniej się składać w zakręt i więcej pracować balansem ciała a mniej kierownicą. Zwrotność '29 jest po prostu minimalnie mniejsza niż 26. Co nie zmienia faktu, że takie prowadzenie roweru daje frajdę :) Fun jest.

Szerokość kierownicy ma duży wpływ nad panowaniem nad rowerem przy zjazdach i podjazdach, ale podczas szybkiego manewrowania w lesie, niestety nie czarujmy się nie jest to jej żywioł :)

Edytowane przez m81wwski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

więcej techniki miszczu :laugh: Sorki za OT ii koniec OT proszę wrócić do tematu głównego :thumbsup:

 

OT on.

"Miszczu", jak ci się kierownica między drzewami nie mieści to nawet ty "Gary Fisher" polskiego kolarstwa górskiego nic nie poradzisz.

OT off :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...