Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FURMAN19875

[amortyzator] Przestaje pracować

Rekomendowane odpowiedzi

FURMAN19875

Witam, otóż mam mały problem z moim amorkiem. Mianowicie po dłuższej jeździe w miejscu gdzie jest kurz, amorek powoli przestaje pracować, a jak go ubrudzę w błotku i szybko nie przetrę to wykorzystuje maksymalnie połowę skoku. Po wyczyszczeniu i wybrunoxowaniu wszystko jest okej, ale jednak jest to troszkę uciążliwe. Da się coś z tym zrobić, to normalne, czy co? Dzięki za pomoc z góry. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sonix

Może byś tak napisał jaki to amortyzator to raz. A dwa tematów podobnych tu wiele.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
FURMAN19875

Aaa... Przepraszam. Amortyzator to Spinner Cargo 178-340 RLC.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jasinski21444

Rozbierz amortyzator i nasmaruj ślizgi oraz uszczelki ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sonix

Tak jak napisał kolega. Rozebrać wyczyścić naśladować. Jeśli chcesz to możesz jeszcze użyć ochraniaczy neoprenowych na golenie, pamiętaj tylko ze trzeba je raz w tygodniu ściągnąć i wyczyścić to co się pod nimi zebrało.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jasinski21444

Jeśli chcesz to możesz jeszcze użyć ochraniaczy neoprenowych na golenie, pamiętaj tylko ze trzeba je raz w tygodniu ściągnąć i wyczyścić to co się pod nimi zebrało.

Nie polecam , przy częstej jeździe w terenie robi się tam coś w rodzaju ścierniwa i wyciera golenie.

Wystarczy po każdej jeździe wytrzeć górne golenie i tyle ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
FURMAN19875

Aktualnie wszystko jest okej, tylko, że jak go czyszczę co kilka jazd. Wymiana uszczelek coś da?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Puklus

Hmm a uszczelki dobrze dociskają do goleni czy to ło ... ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
FURMAN19875

Szczerze mówiąc to nie wiem, na pewno nie jest najgorzej. Nie miałem porównania z innym sprzętem. Wrazie czego ile mogą kosztować uszczelki na golenie 34mm?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• _Pawel
      Przez _Pawel
      Witam,
      zapraszam do wysłuchania w Podcaście rozmów w temacie rowerów cargo.
      Rozmawiamy o wykorzystaniu rowerów cargo w mobilności miejskiej. Gościem dwóch odcinków jest Krzysztof, autor bloga Jeden Samochód Mniej.
      Wkrótce nowy odcinek podcastu z Wojtkiem od Strok Cargo Bike. Wojtek opowie swoją historię, od pomysłu do pierwszych zamówień.
      #5 Czy rowery towarowe uratują miasto? www.calytenbiznes.pl/rowerytowarowe/
      #6 „Wegetarianie i Cykliści” www.calytenbiznes.pl/rowerytowarowe2/

Zapraszam
    • matiq16
      Przez matiq16
      Witam,
      Myślę, że Ci którzy są w temacie to wiedzą jaki jest problem hamulców hydraulicznych Shimano i mrozów. Poczytałem większość tematów i co wiem:
      - uszczelki są kiepskie i po zimie mogą się posikać hamulce
      - nie można kupić jako cześć zamienną
      - niektórzy dorabiali w specjalnych firmach

Idzie zima i nie chce rezygnować z jazdy na rowerze dlatego znalazłem do kupienia uszczelki do modelu br-m395
      https://4yourbike.pl/produkt/uszczelki-shimano-br-m395/ - czy są to orginalne nie wiem.. miał ktoś z tym styczność ?
      https://www.aliexpress.com/item/Factory-production-of-10940-SLX-DEORE-m395-M445-M775XT-m446-m596-oil-disc-piston-sealing-ring/32660646106.html - tutaj z aliexpress.. czekam jeszcze na informacje czy mają na stanie uszczelki do tłoczków ale czy to znaczy ze wersje m395,m445,m775 i te wymienione w aukcji mają takie same uszczelki ?

Wymieniał ktoś uszczelki w tym modelu ? Wiem, że niektórzy powiedzą "kup zacisk". Kwestia taka, że nie wiem w sumie jak się moje hamulce zachowają przy mrozach, jaka będzie zima ale biorę pod uwagę, że uszczelki będą do wymiany. Bawić się w szukanie/dorabianie czy dać sobie spokój ?
    • lapaczynskiwiktor
    • WodnikOlszynek
      Przez WodnikOlszynek
      Ogloszenie OLX:
      https://www.olx.pl/oferta/powietrzny-amor-dla-dzieciaka-spinner-grind-20-olej-blokada-CID767-IDsShvF.html
      Przywiozłem z Francji, poprzedni wlasciciel zamontowal w rowerze, ale ogólnie sprzet nie byl uzywany. A tak ogólnie nie dogadalismy sie - to miala byc wersja 24" Stąd niska cena sprzedaży -. 300 PLN

Możliwa wysyłka.

• Byderobo
      Przez Byderobo
      Witam,
      Stałem się jakiś czas temu posiadaczem już dość leciwego Marzocchi All Moutain II z 2006r. (Link: http://www.marzocchi.com/suport/forks/2006/2006-all-mountain-2.aspx?idC=62354&idM=18967-240-240&idMy=15631&idP=18521-110&idS=15739 )
      Chciałbym mu zrobić pełen serwis (wymienić olej, smary i uszczelki).
      I tu pojawia się prośba do szanownych Kolegów o pomoc.
      1. W jakie części należy się zaopatrzyć (jakie uszczelki)? Interesował by mnie komplet tego co warto wymienić, najlepiej z linkiem do konkretnego sklepu. Szukałem ale nie miałem pewności czy to co znalazłem po 1sze bedzie pasowało a po 2gie czy to na pewno wszystko. No i jakie zamienniki wchodzą w grę bo nie chciał bym też przeinwestować dość starego, kupionego tanio, amortyzatora.
      2. Jakie oleje i smary kupić i w jakich ilościach?  Jakie będą dobrze działały i nie bedą kosztowały jak 30sto letnia whisky
      3. W jakie narzędzia powinienem się wyposażyć? Standardowe posiadam ale jeszcze jakieś specjalne poza pompką o której wiem.
      4. No i niestety nie udało mi się znaleźć ani poradnika ani filmiku z instrukcją jak taki serwis przeprowadzić. Jeżeli ktoś jakiś zna to bardzo bym prosił o link.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!