Skocz do zawartości

FURMAN19875

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    97
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez FURMAN19875

  1. Ale mój tylni Juicy 3 po odwróceniu roweru się nie zapowietrza... Zrobiłem jak kazałeś. Hamulec hamuje już normalnie, ale klamka straszliwie późno łapie.
  2. Witajcie. Mam problem. Otóż... od półtora roku jestem posiadaczem hamulca hydraulicznego Avid Elixir 3. Pewnego dnia - około 3 tygodnie temu, postanowiłem pierwszy raz odpowietrzyć swój hamulec. Zrobiłem to przy pomocy zwykłego "pakietu domowego". Po tym wyszedłem, pojeździłem po lesie, hamulec działał bez zarzutów, ale przy odpowietrzaniu tarcza lekko się zatłuściła. Gdy wróciłem do domu, chciałem wyczyścić brudną tarczę. By to zrobić wywróciłem rower do góry kołami, zdjąłem koło, potem tarczę i tak dalej... Rower był wyłożony do góry kołami przez może maksymalnie 8 minut. Potem założyłem koło i odwróciłem rower. Nacisnąłem na klamkę, a ona doszła aż do samego końca. Hamulec oczywiście nie zahamował. Pompowałem trochę klamką, ale nic to nie dało. Płyn znikąd nie ucieka. Ahh... nie wiem czy to istotne, ale dodam na koniec, że to wszystko, to przedni hamulec.
  3. Witajcie, otóż, zepsułem zacisk Avid Juicy 3. W serwisie powiedziano mi, że prócz zacisku Avid Juicy 3, mogę kupić i zamontować Hayes HFX 9. No i generalnie chciałem się upewnić pisząc tu, czy to będzie ze sobą współpracować. Oba hamulce działają na dot 4 i 5.1.
  4. Panowie... mam złe wieści. Zalałem i okazało się, że siadła jakaś uszczelka... prawdopodobnie. Leje mi się z końcówki przewodu przy zacisku. Tak jakby z górnej części tego metalowego wkręta. I teraz pytanie... co robić? Bo przewody od Avid'a są pierońsko drogie.
  5. Oby oby. Dzięki wielkie za pomoc panowie, no i za pokazanie (mam nadzieję) prawdziwej istoty sytuacji.
  6. Witam. Z tego co wiem to się nieźle wpakowałem. Mianowicie z pośpiechu przed wyjazdem zalałem swój hamulec olejem mineralnym od shimano, a mój układ hamulcowy współpracuje tylko z dot'em 5.1, bądź dot'em 4. I teraz pytanie: co tak naprawdę się stało? Co muszę robić? Po 20 minutach, gdy się zorientowałem, natychmiast wylałem płyn i przepłukałem zacisk.
  7. OK. Długość części wchodzącej korka: 3,1 cm no i dodatkowo można ją przedłużyć kręcąc pokrętłem. Średnica nagiwntowania: około 3,1 cm Średnica tej części pod pokrętłem (najszersze miejsce): 3,6 cm. Tokaż wytoczy bez regulacji czy z regualcją?
  8. Witam, otóż ponownie mam mały problem z moim Spinnerem Tym razem chodzi o to, że troszkę mi się zjechał korek od regulacji naprężenia sprężyny, no i zepsuło się nagwintowanie i korek nie chce się wkręcić, albo wkręca się bardzo ciężko i krzywo. No i moje pytanie brzmi: Czy dostanę gdzieś taki korek, albo czy tokarz będzie w stanie coś takiego wytoczyć. Nie musi być już nawet regulacji ,bo to tylko upośledza sprężynę.
  9. No to fajnie. Stare RST nie są, aż tak złe, jak nowe.
  10. Tak, możesz tak zrobić, bo to jeszcze nie cartridge. Tylko wlej odpowiednią ilość. Wiele amortyzatorów teraz pracuje bez jednej sprężyny. Spróbuj go tak złożyć. Jedynym skutkiem ubocznym może być dobijanie, ale raczej nie pod twoją siostrą . Jeżeli będzie dobijał, to poszukaj gdzieś drugiej sprężyny, albo kup jedną, tylko, że twardszą.
  11. Wlej sobie Motorexa, zmień uszczelki kurzowe, i pryskaj co jakiś czas brunoxem deo. Powinno pomóc .
  12. Ok. Tak zaglądałem na ten link. Firmowe uszczelki chyba nie są najlepsze, bo są strasznie wrażliwe na wodę i błoto. Na piasek itp. w sumie nie tak bardzo. Jak pojeżdżę po błotku i wodzie to mi amorek twardnieje.
  13. Bardzo na temat Dobra, w każdym razie, panie Kamilu , mogę spróbować zamontować najprostsze simeringi kupione w jakimś sklepie motoryzacyjnym o średnicy 34mm? Czy muszę kupić nowe uszczelki?
  14. No jeżdżę na nim już rok. Ale najwięcej to przeszedł w wakacje, bo dzień w dzień śmigałem z przerwą trzy-tygodniową. No i niestety jeszcze jak byłem ciemny w tych tematach, to przez 4 miesiące go w ogóle nie czyściłem i nie smarowałem :/.
  15. Uszczelki się nadają do użytku trzymają dobrze, tylko po około 6h jazdy po lesie (pył, troszkę błotka) amorek zaczyna zamulać. Jak są temperatury poniżej 20 stopni to się tak nie dzieje, a jak powyżej to już troszkę chłonie pyłu. Chyba się przez ciepło guma rozciąga, nie wiem. Na uszczelkach mam takie jakby sprężynki, druciki, nie wiem jak to określić. Patrzyłem na nowe uszczelki na golenie o średnicy 34mm, to znalezłem tylko jakieś od manitou za 112 zł O_o. Jak patrzyłem ogólnie na allegro i kilku innych sklepach rowerowych, to nie mogłem znaleźć 34mm. Były praktycznie wszystkie prócz tych. :/
  16. Witam. Chciałem tylko zapytać czy mogę zamontować sime-ringi kupione w sklepie z uszczelkami i innymi rzeczami tego typu do mojego amortyzatora? Jego golenie mają średnicę 34 mm. Jeżeli nie to gdzie mogę szukać takich uszczelek? Bardzo proszę o pomoc i z góry dzięki.
  17. Ja na nim śmigam. Jak się dba to pracuje jak 66 Ja mu pryskam brunoxem co 2 tygodnie (troszkę na uszczelki i na lagi przed jazdą i po jeździe to samo) i pracuje jak złoto. Jeżdżę z częstotliwością mniej więcej 11 dni w przeciągu 2 tygodni. Amorek pracuje całym skokiem, wytrzymuje pode mną dropy po 3m i to spokojnie, ważę 60 kg. Jeżeli masz zamiar do niego zamontować hamulec tarczowy to pamiętaj, że niestety obsługuje on tylko tarczę 203 mm z adapterem pod 160 mm. Marznąć zaczyna przy temperaturach około 5 stopni Celsjusza. Aaaa... i jedyny mankament amorka to to, że tłumik się tłucze przy mocniejszym poderwaniu przedniego koła, ale ja to zwyczajnie olewam i nic się nie stało już przez 1,5 roku. Ogólnie rzecz biorąc to uważam, że warto go kupić
  18. Dla mnie amortyzatory powietrzne to chyba zawsze będzie zbędny, delikatny, bezużyteczny bajer, który nie zastąpi sprężyn i olejów.
  19. Napisałem PODOBNO . Tak słyszałem tylko od kilku osób, ale poza tym mój kolega miał solo i spisywało się bardzo dobrze. W sumie dużo też zależy jak się tego amortyzatora używa.
  20. Ja bym wybrał tą solo air, większy skok. Niby tylko 2cm, ale często potrafi dużo zmienić. Do duala nie mam przekonania. Podobno bardziej awaryjny. W solo też masz regulację skoku i blokadę, co daje dużo jak jeździsz czasem w enduro.
  21. http://www.spinner-usa.com/en/products/?method=detail&aid=222 To ten, mam blokadę, on zaczyna twardnieć przy temperaturach 10-15 stopni. Podczas jazdy, pokrętło od blokady jest jakby troszkę wypychane, i trzeba je dokręcać, nie wiem czemu, dzisiaj je dokręciłem jeździłem sobie po lesie, na początku amor pracował, a jak się potem zatrzymałem i posiedziałem z 15 minut, amor stwardniał i ze 180mm skoku wykorzystywał może 20-30mm. Czy wymiana sprężyny coś da, jest konieczna, czy wystarczy przesmarować amortyzator i przelać go?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...