Skocz do zawartości

[pęknięta opona] Pęknięta opona w czasie wyjazdu!


Rekomendowane odpowiedzi

Masz na myśli oponę czy dętkę? Nie bardzo sobie wyobrażam "pękniętą" oponę, chyba że w jakimś wypadku. Jeśli chodzi o dętkę to zawsze mam łyżki do opon i łatki. Zdjęcie koła, załatanie i ponowne założenie trwa max 10 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

z detka czy inna drobna awaria - nie ma problemu, zapasowa detke woze pod siodelkiem + kilka kluczy.

w razie jakis powazniejszych problemow, zawsze zabieram ze soba tel. komorkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiecie ale jak macie zapasowa detke to chyba pomke ze soba tez macie :)

zawsze stosuję sie do... "piernąć w oponkę"... dosłownie. :)

 

a tak na poważnie... to dla mnie tak oczywiste, że nawet o tym nie wspomniałem... mała pompka mocowana do uchwytu pod bidonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko odgadnąć co miał na myśli autor tematu. Dlatego odpowiem w dwóch przypadkach :)

Przebicie opony (a raczej dętki) nie jest żadnym problemem. Zawsze przy sobie mam zapasową dętkę oraz zestaw łatek. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żebym musiał z łatek korzystać na trasie, ale z racji ich znikomej wagi i gabarytów, zawsze mam je w kieszonce w plecaku.

Natomiast pęknięta opona (choć bardziej prawdopodobne: przecięta) na wycieczce z dala od domu, może być sporym problemem. Nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło, ale przypuszczam, że w takim przypadku zadzwonił bym po kogoś znajomego lub po ojca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się nie ma zapasu ani łatek, to można np. podobno spróbować zawiązać supeł na dętce w miejscu gdzie jest dziura. Podobno da się na takim czymś delikatnie pojechać. Tylko trzeba dokładnie w miejscu dziury zawiązać. Albo zrobić dwa supły, tak żeby miejsce dziury było pomiędzy.

Ot taka teoria.

 

Można też oblepić dętkę w miejscu dziury taśmą jaką na pewno posłużyłby się MacGyver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wożę ze sobą w torebce pod ramą cały zestaw naprawczy - pompka, łatki, klej, 2 łyżki, klucze imbusowe, klucze płaskie, śrubokręt prosty i krzyżakowy, skuwacz do łańcucha i klucz do kasety. No i telefon komórkowy to podstawa.

A więc jak złapię kapcia (co na szczęście zdarza się bardzo rzadko) to kleję dętkę i po problemie.

 

Oponę "przebiłem" tylko raz - i w sumie to nie przebiłem tylko przetarłem na wylot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku jadąc jakąś dziką ścieżką w lesie niedaleko mojej mieściny ,w dwóch rowerach przede mną poszły wszystkie dętki w jednej chwili .Mi się udało w porę wyhamować .jakiś debil zakopał w ścieżce deskę z wystającymi do góry wielkimi gwoździami .Nie udało się tego wyciągnąć z ziemi nawet tylko gwoździe pozakrzywiałem żeby się ktoś następny nie nadział .Do tej pory nie wiem po kiego ch.. ktoś takie coś zrobił .Od tej pory wozimy łatki i pompkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dętke zdarzyło mi się już przebić 3 razy,ale to na szczęście nie daleko domu.Pech chciał,że akurat wtedy nie miałam niczego ze sobą,ale na dłuższe trasy zawsze zabieram to co trzeba,żeby w razie czego dać sobie z tym rade :D zniana dętki to pare minut :)

 

Opony nie udało mi się nigdy załatwić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu złapałem kapcia, wbiła mi się w oponke szpilka. Ale dopiero po zdjęciu koła zauważyłem, że ta szpilka wciąż tkwi w oponie :). Miałem ze sobą mini zestaw naprawczy McGawyera więc skleiłem dętke, posiedziałem i popodziwiałem przejazd kolejowy i hute szkła, założyłem koło i pojechałem dalej. Czas operacyjny 20min :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łatki i łyżki do opon mam zawsze w torebce pod ramą, wogóle ich stamtąd nie wyjmuje ;) Zapasowej dętki nie wożę, bo za dużo miejsca zajmuje, wolę poświęcić parę minut i skleić :)

 

A tak wogóle to nie często zdarza mi się łatać dętkę w trasie... Większość kapci, które złapałem to kilka km od domu gdzieś w mieście i nie opłacało się nawet łatać bo szybciej z buta do domu wróciłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jeżdżę na dwóch rowerach to na każdym mam torebkę z dętką, łatkami i scyzorykiem. No i pompkę oczywiście.

Dzięki temu nie muszę nic przekładać, więc nic nie zapomnę zabrać...

Gdy złapię gumę to dętkę kleję - chyba że się nie da - wtedy dopiero zakładam nową.

 

W zeszłym roku miałem przygodę - jakiś gnój pociął mi obie opony :!!:

Ponad 50 km od domu.

Jedną dętkę udało mi się pokleić, drugiej niestety nie... musiałem założyć nową.

Tą zniszczoną pociąłem na kawałki i wsadziłem do opon pod przecięte miejsca, żeby dętki nie wypychało - i tak dojechałem szczęśliwie do domu :)

Ale prawie trzy stówy byłem do tyłu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Ja zawsze wożę ze sobą w torebce pod ramą cały zestaw naprawczy - pompka, łatki, klej, 2 łyżki, klucze imbusowe, klucze płaskie, śrubokręt prosty i krzyżakowy, skuwacz do łańcucha i klucz do kasety. No i telefon komórkowy [...]

Całkiem przyzwoity i wystarczający zestaw, ale po co klucz do kasety? :rolleyes:

Ja wożę w podsiodłówce niezbędnik z podstawowymi kluczami (mam do niego przyczepioną też spinkę do łańcucha), łyżki do opon i zestaw do klejenia. W dalsze trasy brałem zapasową dętkę, ale ostatnio taką gumę złapałem, że dętka poszła na śmietnik, a zapasowa do roweru i już nie ma zapasówki póki co. Pompkę czasem zostawiam w domu jak gdzieś blisko jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o dętki to mam zawsze ze sobą samo przylepne łatki authora – 5minut i jadę dalej.

Raz w życiu rozdarłem oponę. Była to a właściwie jest jeszcze Toga Faktory XC. Pewnego pięknego razu patrzę że mam dziurę w niej taką ze palca można było włożyć. Od środka przykleiłem łatkę a od zewnątrz zalałem to kropelką i opona już śmiga od 1,5 roku i się dalej nie rozpada :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...