Skocz do zawartości

[2500-3000] Rower MTB, skakanie


Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Chciałbym w niedalekiej przyszłości zakupić rower górski. Mam 13 lat, waga 60kg, wzrost 168cm. Chciałbym, aby nowy rower starczył przynajmniej na 2-3 lata. Rower miałby być wykorzystywany w górach, czyli szybkie zjazdy jakieś chopki, czyli dobra amortyzacja wymagana. :) Nie chodzi mi o pełną amortyzację, bo w tej cenie raczej nie udałoby się jej mieć. Na pewno nie pogardziłbym skutecznymi hamulcami tarczowymi hydraulicznymi. Jestem laikiem, dlatego proszę o pomoc na tym forum.

 

Wymagania:

- koła 26-28cali

- przerzutki Deore

- amortyzator 120mm, który poradzi sobie (zamortyzuje) skok z 2-3 metrów

- mocne obręcze, które po jednej, ostrej jeździe nie będą zcentrowane

- rower, który starczy na 2-3 lata pod względem mojego ":rozrastania" się (po prostu z czasem będę rósł, a za tym waga idzie :D )

- hydrauliczne tarczowe hamulce

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety za mało biegów. Chciałbym 3 z przodu i 9 z tyłu, czyli 27 biegów. Tyle miał mój poprzedni rower i tyle wykorzystywałem. Jeśli będzie warto to mogę dołożyć. Jeśli to pomożę budżet podniosę do 3500zł. Rower niestety tylko nowy wolałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, po Twoim poście wnioskuję że nie wiesz czego chcesz, a Twoje rozeznanie jest znikome. 
Jeżeli chcesz rower z korbą 3-rzędową zrezygnuj ze skoku amortyzatora 120mm, chopek, skoków i w pewnym sensie mocniejszych obręczy, ponieważ korby 3-rzędowe są montowane raczej w rowerach XC, może tego własnie potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie zdziwił :D Mam budżet 3500zł można go wykorzystać. Tak jak wyżej miałem rower XC i by był idealny gdyby nie bardzo słaby amortyzator (GILA RST) i słabe obręcze. A może szukać roweru starszego rocznikowo czyli np. 2011 jakieś przeceny czy coś. Jeśli by w tej cenie była używka warta kupna to proszę pisać. Rozwarze propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości dobrych amorów można zwiększyc skok do 120mm a nawet 140mm np epicon. Poskładaj sobie rower, tak wyjdzie najlepiej. Bo raczej rowery do XC robione są jak najlżejsze i nikt nie wsadza do nich obręczy o podobnej wadze i wytrzymałości jak w rowerach do skakania czy to zjazdowych. Z drugiej strony pamiętaj, że więcej zależy od techniki lądowania niż samej wytrzymałości obręczy. Jeden zły skok i nawet rama się podda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są. Tylko biorąc pod uwagę Twoje rozeznanie oraz ocenę sprzętu rowerowego, to po zdjęciach nie da się napisać, czy warto dany rower kupić. Chyba że lubisz kota w worku to można podesłać kilka opcji.
Akurat przy tych pieniądzach, osobiście używanego sprzętu bez obejrzenia bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rowerów XC nie wkładają widelców o większym skoku niż 100mm. Dać więcej można tylko nie każda rama to wytrzyma. Poza tym cały czas się zastanawiam o co biega z tymi skokami z 3m. Będziesz skakał z jakichś skał czy o co chodzi?? Poza tym jak już podnosisz do 3,5 tys to się zbliżasz do http://www.decathlon.pl/rower-gorski-rockrider-91-id_8213074.html#avantages
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.decathlon.pl/rower-gorski-rockrider-91-id_8213074.html#anchor_ComponentProductFeatures A może poczekam chwilę i dołożę do tego? Bo ma więcej przełożeń. Ale jednak dopiero teraz uświadomiłem sobie co to jest 3 metry więc takich skoków nie będzie. Ten rower mi się bardziej podoba niż ten co podał @rulez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ma więcej przełożeń, które zresztą dublują się z systemu 3x9. Jeszcze nie wpadłeś na to, że dokładanie koronek do kasety nie rozwiązuje problemów. Patrz na resztę czyli przyzwoite zawieszenie i widelec jak za te pieniądze. Tym rowerem w przeciwieństwie do HT będziesz mógł szybko robić zjazdy czyli to na czym Ci zależy. Generalnie ta maszynka zbiera dobre opinie i daje się na niej wyszaleć w górach. Jedyne ale to hamulce ale może akurat to będą te bezproblemowe. Starsze modele miały solidne koła więc można przypuszczać, że tak pozostało. Z HT daj sobie spokój bo to rower na nie takie zastosowanie jak chcesz. Z doświadczeniem będziesz chciał pewnie coraz mocniej cisnąć w dół a to się żle skończy i dla Ciebie i dla sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...